Po třetí za sebou budeme hrát finále okresního poháru

Baník v zimní přípravě odehrál již šesté utkání, a to tentokrát v rámci okresního poháru OFS Karviná se naši hráči představili na domácí přírodní trávě, kde jim byl za soupeře první tým Okresního přeboru – SK Dětmarovice. V utkání se zrodil výsledek 3:2 ve prospěch našeho mužstva, když poločasový stav byl 2:1 pro náš tým. Vítězství tedy znamená, že již po třetí za sebou budeme hrát finále okresního poháru OFS Karviná a první soutěžní utkání v nové roce Baník vyhrál. Finále se jako minulý rok bude hrát na krásném Městském stadioně v Karviné, a to 24. dubna od 16:30 hodin. Soupeřem bude naším hráčům jako minulý rok tým Horní Suché.

FK Baník Albrechtice – SK Dětmarovice 3:2 (2:1)

Branky: 11. Kociolek Jan, 18. Cileček David, 77. Porembski Jan – 17. Egermajer Jan, 88. Egri David

Sestava Baníku: Gradek (46. Křístek) – Mik, Kociolek Jakub, Uher, Vagner – Porembski, Jašek, Cileček, Izaiáš (56. Hradil) – Cyž M. (65. Knybel), Kociolek Jan

Komentář trenéra Milana Procházky: „Velké zklamání z tohoto utkání, které byl pro nás dalším v přípravě a poprvé se hrálo na přírodní trávě. Chápu, že přechod z umělé trávy na přírodní trávu je pro hráče problematický. Překvapil mě v utkání tým Dětmarovic, který se prezentoval pěkným kombinačním fotbalem a troufnu si říci, že s tímto fotbalem patří určitě do vyšší soutěže, než je teď. Přesto, že nám chybělo sedm hráčů, tak dostali šanci další, což je velmi dobře, někteří se projevili pozitivně, a někteří zase negativně. Vše si vyříkáme v kabině. I když utkání skončilo výsledkem 3:2, tak přesto všechno mohl zápas dopadnout, co se týče šanci 10:4. Naše neproměnění šanci bylo trestuhodné, s výkonem mužstva jsem velmi nespokojen. Na rozdíl od podzimní části, kdy byla naše obranná fáze velmi dobrá a útočná fáze byla horší, tak tentokrát se to otočilo, kdy útočná fáze vypadala nadějně, nedobře, ale nadějně, tak v obrané fázi byli velké nedostatky, na kterých ještě musíme zapracovat. Musíme přidat na důrazu, být důrazní v osobních soubojích. Nesmíme se hlavně bát na přechodu do útočné fáze. Je třeba v situacích zrychlit hru a dostávat se do zakončení. V tomto zápase jsem byl překvapen výkonem, takový jsem neočekával. Proto jsem velmi nespokojen.“

Další utkání a zároveň poslední v zimní přípravě sehrají Baníkovci v sobotu 16. března, kdy se od 10:30 hodin střetnou opět v domácím krásném areálu, a to s týmem FK Slovan Záblatí (1.B třída skupiny B).