Desatero dětí pro rodiče a fanoušky

5. Pomáhejte nám, abychom se zlepšovaly
  6. Respektujte naše soupeře i jeho fanoušky
  7. Hlavní cíl není vítězství, ale radost ze hry
  8. Zatleskejte i soupeři, který se snažil a hrál fair play. Ať už vyhrál, nebo prohrál
  9. Nenadávejte rozhodčímu, když udělal chybu. I on nám pomáhá růst
  10. Nechtějte výhru za každou cenu, v životě jde o víc než fotbal

Dětská prosba na závěr

Prosíme, dodržujte tato pravidla a připravte pro nás i pro Vás příjemnější a zábavnější fotbalové prostředí, kde je hlavním cílem radost ze hry. Pokud nejste schopni tato pravidla dodržovat, nejste našimi opravdovými fanoušky a my děti Vás prosíme, staňte se jimi. Potřebujeme Vás!

RESPEKT – zelená karta pro rodiče a fanoušky

Zelená karta má symbolizovat začátek nové cesty pro ty, kteří svým chováním a vystupováním na utkáních i trénincích dětí narušují práci trenérů, kdy je často ženou přehnané ambice a touha po výhře za každou cenu. U dětí však jde především o jejich správný fotbalový vývoj, zkusme toto společně pochopit a vydat se tou správnou cestou, která bude sloužit především našim dětem.

Fotbalová asociace České republiky se zapojila do celosvětové kampaně proti projevům hulvátství a netolerance v rámci výchovy fotbalových talentů.

Těch se velmi často dopouštějí trenéři, či rodiče, kteří se chodí dívat na tréninky nebo zápasy. I proto vzniknul půlhodinový film s názvem Respekt – průvodce pro rodiče a trenéry dětí. Najdete v něm několik základních modelových situací, se kterými se můžete setkat v rámci výchovy mladých fotbalistů. „Byli jsme na stážích v Irsku či Anglii, setkali se s Holanďany a dalšími. Hledali jsme inspiraci pro práci s dětmi a mládeží. Po tom, co jsme viděli, zkoušíme dělat podobné věci,“ říká Antonín Plachý, vedoucí Trenérsko-metodického úseku FAČR a scénárista filmu.

RESPEKT – video průvodce pro rodiče a trenéry dětí