Trenér dorostenců Martin Míček před sobotním startem

V sobotu odstartuje nejstarší mládežnická kategorie Baníku, a to dorostenci svou další pouť v mistrovských utkáních v nové sezóně. Trenér Martin Míček hodnotí přípravu a poodkrývá plány svého týmu pro nadcházející sezónu, která bude náročná, určitě náročnější než ta minulá! Prozradil také, kdo bude kapitánem týmu…

Trenére, letní příprava před novou sezónou nebyla příliš dlouhá. Jaké je Tvoje hodnocení letní přípravy?

Zdravím všechny fanoušky našeho klubu. Letní příprava je vždy hodně specifická. Jsou v tom tábory, dovolené, aj. Ale přesto jsme se scházeli v dobrém počtu. Není to dlouhá příprava, ale odehráli jsme dost utkání, což nám ukázalo jak na tom kluci jsou. Začali jsme na přelomu červenec – srpen, takže za mě v pohodě.

Jak jste připraveni na sezónu?

No tak stihli jsme odehrát přátelské utkání, dost trénovali fyzickou kondici, těžko říci jak jsme připraveni. To ukážou až mistrovské utkání, ale za mě spokojenost. Myslím, že to co jsme chtěli, jsme stihly.

Odehráli jste pět přípravných duelů, ve kterých jsou započítány i zápas v rámci turnajů Memoriál Františka Kotrlika, který se konal u nás v Albrechticich. Spokojenost?

Ty utkání, které jsme odehráli, byly hlavně založené na tom, abychom kluky viděli v zápase. Byly to těžké utkání, většinou s týmy co hrají vyšší soutěže. Takže jsme spíš ladili nějak formu a rozestavení, než by nás zajímal nějaký výsledek. První problém byl vyřešit gólmana, což se nám povedlo.

Jaké si kladete cíle pro novou sezónu?

Tak klub mi netlačí žádné cíle do hlavy. To ani já klukům. Samozřejmě chceme všichni vyhrávat, to každý určitě. Ale musíme jít krok po kroku a pak se uvidí. Chtěli bychom potrápit naším pojetím hry každého soupeře.

Koho považujete za největší soupeře?

Už v minulé sezoně se ukázalo, jakou kvalitu má Slovan Havířov, Petřvald, Stonava, Horní Žukov aj. Lehkého soupeře těžko najdeme. Každý zápas bude nesmírně těžký a jen naší píli a bojovností je dokážeme zvládnout.

A kdo podle vás bude vyčnívat?

Jak jsem už jednou zmínil. Za mě je favoritem soutěže Slovan Havířov, ale vše se může zamotat jinak.

V sobotu zahajujeme sezónu zápasem na hřišti Těrlicka 2022, kde nastoupíte proti B mužstvu. Pozorujete na hráčích napětí nebo radost ze zahájení sezóny?

Určitě se po těch úmorných vedrech co teď panovali, kluci těší na mistrovské utkání. Snad v prvním kole prodáme vše, co jsme si řekli a trénovali.

Jak vypadá aktuální podoba týmu před prvním soutěžním utkáním?

Jako každý dorostenecký tým všude, jsme prošli obměnou. Přišli kluci z žáků a musím říci, že zapadli skvěle. Jak herně, tak do kolektivu. Máme teď silný kádr počtově, takže je z čeho vybírat. Šanci dostane každý, ale musí si všichni uvědomit, že konkurence tady je a bude jim šlapat na paty.

Kdo bude kapitánem nového týmu?

Ohledně kapitána na tuto sezónu, tak bylo jasno už v dřívějších měsících. Zvolen byl Matěj Cyž a myslím, že je správným vůdcem kabiny. Samozřejmě i na něj bude, ale kladen větší tlak od nás trenérů než v loňské sezóně.

Děkuji za rozhovor.

Také děkuji.