Těžké sobotní utkání, Baník jede na hřiště do Tiché

Po prvních dvou utkáních, kdy Baník v prvním zvítězil na půdě Horní Suché a ve druhém doma podlehl těsně Kozlovicím, se svěřenci trenéra Milana Procházky opět představí na půdě soupeře. Tentokrát náš tým zavítá na půdu těžkého protivníka do Tiché, kde se utká s tamním domácím týmem. Baník je v tabulce po dvou kolech se třemi body na šesté příčce. To sobotní soupeř Tichá se pohybuje na deváté příčce také se třemi body. V sobotním odpoledni se čeká na hřišti Tiché hodně zajímavý souboj a pro Baníkovce velmi těžký. Zápas začne v sobotu 26. srpna v 16:30 hodin.

Baník: zbytečná domácí ztráta s Kozlovicemi

První zápas v nové sezoně si Baníkovci odbyli na hřišti v derby v Horní Suché. Baník čekal v Horní Suché na stadionu velmi těžký souboj. Baník do úvodního utkání vstoupil špatně a od 17. minuty prohrával 1:0, ovšem díky přesné trefě Tomáše Izaiáše ve 32. minutě do poločasu dokázal vyrovnat. Druhý poločas začal pro Baník nejlépe jak mohl, ve 47. minutě se podruhé v utkání prosadil Tomáš Izaiáš a poslal svůj tým do vedení. V 58. minutě navýšil vedení Baníku v utkání David Cileček a Baník si zaslouženě došel v úvodním utkání nové sezóny pro vítězství a připsal si první důležité tři body. Ve druhém utkání a v prvním domácím v nové sezóně Baník hlavně díky zahozených šanci v prvním poločase doma prohrál s týmem z Kozlovic výsledkem 1:2. Za hosty se dvakrát prosadil ve 30. a 61. minutě Martin Krpec a za domácí Baníkovce ve 41. minutě Tomáš Izaiáš. Baník tak přišel v minulém utkání díky zahozených šanci zbytečně o body.

Baník po dvou odehraných kolech v nové sezoně 1. A třídy skupiny B je na 6. pozici se ziskem tři bodů a skóre 4:3. Bilance Baníku je ze dvou utkání – jedno vítězství a jedna porážka. Nejlepším střelcem Baníku je se třemi trefami Tomáš Izaiáš.

Tichá: po dvou utkáních v nové sezóně tři body

Tým Tiché, který vede trenér Daniel Kula, vstoupil do nové sezóny domácím vítězstvím 2:1 nad týmem Smilovic. O vítězství Tiché rozhodl dvěma góly Ondřej Švrček v rozmezí osmi minut, kdy se nejdříve prosadil ve 47. minutě a poté v 55. minutě, hosté ze Smilovic dokázali pět minut před koncem jen snížit na konečných 2:1. Ve druhém utkání a v prvním venkovním v nové sezóně se Tichá představila na půdě nováčka z Petřvaldu u Karviné. A z hřiště nováčka si tichavjané odvezli porážku výsledkem 3:1. První tři góly v utkání vstřelil domácí Petřvald, kdy úvodní gól přišel ve 33. minutě, na 2:0 zvyšovali domácí v 63. minutě a třetí gól domácích přišel v čtrnáct minut před koncem. Hosté z Tiché dokázali jen upravit skóre na konečných 3:1 sedm minut před koncem, a to zásluhou Ondřeje Švrčka.

Tichá po dvou odehraných kolech 1. A třídy skupiny B se nachází 9. pozici se ziskem třech bodů a skóre 3:4. Bilance Tiché je ze dvou utkání – jedno vítězství a jedna porážka. Nejlepším střelcem Tiché je se třemi trefami Ondřej Švrček.

Vzájemná bilance: půjde o třetí vzájemné střetnutí

Oba týmy se střetli ve vzájemných utkáních zatím dvakrát, a to v minulé sezóně. Nejdříve na podzim, kdy Baník doma zvítězil výsledkem 5:2 a v odvetě v jarní části se tým Tiché radoval z domácího vysokého vítězství 8:3. Oba týmy jsou kvalitní, a tak se dá očekávat velmi zajímavě utkání, ve kterém půjde o důležité body. Proto přijeďte v sobotu podpořit naše hráče. Hráči budou potřebovat vaši podporu!

Předzápasové statistiky:

Poslední vzájemný zápas:

SK Tichá – FK Baník Albrechtice 8:3 (17. kolo I.A třídy sk. B, sobota 8.4.2022)
Branky: 14., 24. a 64. Švrček Radim, 16. a 60. z pok. kopu Tománek Martin, 30. Kocián Dominik, 55. Švrček Ondřej, 84. Kunčík Lukáš – 43. Vagner Lukáš, 44. Chumchal Antonín, 69. Žyla Marcin
SK Tichá: Pikulík – Kocián T., Kudýn, Balcárek, Tuček – Kocián D., Svoboda (56. Kunčík), Fajčák – Tománek (65. Kaša), Švrček O. (85. Bartoš), Švrček R. (83. Čuport)
FK Baník Albrechtice: Křístek – Zielonka (37. Porembski), Kociolek Jakub, Vagner, Přeček – Žyla D., Šimák (85. Cyž M.), Žyla M., Piecha (83. Schneider), Izaiáš – Chumchal (83. Hruška)

Poslední zápasy obou soupeřů:

FK Baník Albrechtice – FC Kozlovice 1:2 (3. kolo I.A třídy sk. B, 20.8.2023)
Branky: 41. Izaiáš Tomáš – 30. a 66. Krpec Martin
FK Baník Albrechtice: Gradek – Mik, Kociolek Jakub, Uher, Vagner – Žyla D., Šimák (77. Hradil), Žyla M., Rusnok (58. Porembski) – Cileček (66. Hruška), Izaiáš

TJ Petřvald u Karviné – SK Tichá 3:1 (3. kolo I.A třídy sk. B, 19.8.2023)
Branky: 33. Knor Dominik, 63. Bílý Petr, 76. Krpec Přemysl – 83. Švrček Ondřej
SK Tichá: Pikulík – Kocián T., Švrček R., Jiřík (66. Srněnský), Tuček – Fajčák, Svoboda (83. Čuport), Kocián D. – Tománek, Lindovský (69. Kerekeš), Kunčík (46. Švrček O.)

Vzájemné zápasy obou soupeřů:

Sezona 22/23: BANÍK – TICHÁ 5:2, TICHÁ – BANÍK 8:3

Mistrovské utkání 4. kola 1. A třídy skupiny B začíná na stadionu v Tiché v sobotu 26. srpna v 16:30 hodin. Neváhejte a přijeďte podpořit Baník v dalším mistrovském a důležitém utkání o mistrovské body, uvidíte souboj kvalitních týmů soutěže! Náš tým potřebuje v tomto těžkém a dalším mistrovském utkání vaši podporu! Přijeďte Baníkovcům vytvořit vítěznou domácí kulisu! Na zápas byla nominována trojice sudích Jiří Kyselý – David Seidler – Marek Žáček. Jak toto další mistrovské utkání v nové sezóně dopadne, Vás budeme samozřejmě informovat i na našem webu a Facebook stránce.