Starší a mladší žáci mají za sebou úvodní trénink letní přípravy

Starší a mladší žáci včera v pondělí 31. července vstoupili do letní přípravy, kdy měli na programu úvodní seznamovací trénink. Starší a mladší žáci budou letos díky postupu v minulé sezóně startovat o soutěž výše, a to v Krajském přeboru. Ještě je třeba dodat, že starší žáci budou mít i B tým, který bude startovat v Okresním přeboru.

Starší a mladší žáci se sešli v pondělí krátce před pátou hodinou na úvodní trénink své letní přípravy. Starší žáky uvítala dvojice trenérů Pavel Šplíchal a Roman Roudenský. Mladší žáky povede v nové sezóně, jak již bylo několikrát zmíněno dvojice Adam Valošek a Dan Valošek.

Krátce po startu letní přípravy nám řekl pár slova jeden z trenérů starších žáků Pavel Šplíchal. „Na prvním tréninku se sešlo úctyhodných patnáct hráčů z dvaadvaceti členného kádrů, pět kluků má angínu a dva jsou ještě na dovolené. Po přivítání trenéry následovala rozcvička, a poté krátký fyzický test pro získání informace o stavu hráčů po prázdninách a hodinový fotbálek,“ řekl na úvod trenér Pavel Šplíchal.

Poté dodal trenér starších žáků, jak bude probíhat dále letní příprava, a dodal také to, jak se změnil tým oproti loňské sezóny. „Další příprava bude pokračovat tréninky pondělí, středa, pátek, tedy třikrát v týdnů. Co se týče hráčů, tak tým se nám rozšířil po příchodu mladších hráčů ročníků 2010 na prozatímních dvaadvacet kluků. Hrát tedy budeme se dvěma týmy, a to áčko v Krajském přeboru, kdy máme domluvený přípravný zápas před sezónou s MFK Havířov a béčko v Okresním přeboru, kdy si zahrajeme předsezónní přípravné utkání se sousedem ze Stonavy. Momentálně budeme týmy skládat z patnácti hráčů ročníků 2010 a sedmi hráčů ročníků 2009,“ řekl závěrem po úvodním tréninků jeden z trenérů našich nejstarších žáků.