S divizním Vratimovem porážka, FC Vratimov – Baník Albrechtice 5:1

V sobotu 29. července sehrál Baník další přípravné utkání v rámci letní přípravy, když se představil na hřišti divizního Vratimova, pro který to byla generálka na premiérové utkání v divizní soutěži. Vratimov byl v utkání jasným favoritem, a to taky potvrdil, když zvítězil výsledkem 5:1, poločasový stav byl 2:0.

V prvním poločase vstřelil domácí Vratimov dvě branky a další své nadějné příležitosti zahodil. Baník však měl taky své příležitosti, ale bohužel je neproměnil ani ty největší, a tak byl stav po prvním poločase 2:0 pro domácí. Do druhého poločasu vstoupil lépe Baník, který díky povedené akci snížili Davidem Cilečkem na 2:1. Baníkovce tato branka dostala zpět do hry a domácí to poznamenalo, jelikož Baník měl v tento moment dvě velké příležitosti, které však neproměnil, a tak se potvrdilo pravidlo nedáš – dostaneš, kdy domácí vstřelili třetí branku, kterou se uklidnili. Poté již domácí navýšily dvěma góly v závěru utkání výsledek na konečných 5:1 a tento výsledek svítil na tabuli, i přesto, že poslední velkou možnost Baník neproměnil. I když výsledek vypadá 5:1, tak Baník předvedl po většinu utkání podařený výkon a byla to výborná zkouška. V této fázi však nejde ani tak o výsledek, ale o zkoušení nových věcí, aby se Baníkovci, co nejvíce sehráli. Domácímu FC Vratimov děkujeme za pozvání a přejeme mu úspěšný vstup do premiérového utkání v divizní soutěži.

FC Vratimov – FK Baník Albrechtice 5:1 (2:0)

Branka Baníku: Cileček David

Komentář asistenta trenéra Roberta Taussiga: „Utkali jsme se s divizním mužstvem, který měl generálku před soutěží. My ještě zkoušeli rozestavení a posty hráčů. Soupeř byl rychlý, důrazný, kombinačně lepší. Měl dostatek šanci. Buď zahodil nebo vychytal skvělý Vojta Křístek. Poločasový výsledek 2:0 mohlo být veselejší. David Cileček však neproměnil samostatný nájezd a dobře se vyvíjející akce ztroskotaly na finální fázi. Druhou půli jsme prostřídali. Po krásné akci Dana Hrušky jsme snížili Davidem Cilečkem. Po dalším brejků a obrovské šanci jsme nedali a soupeř nás z následného útoku potrestal. V druhé půli jsme hru naprosto vyrovnali a přicházeli i šance. Ty jsme neproměnili a soupeř v závěru trestal, kdy jsme hru otevřeli. Zápas byl sedmdesát minut vyrovnaný. Poznali jsme, že je na čem stavět a z čeho těžit, ale také, co zlepšit.“