Krutá porážka z penalty, Finstal Lučina – Baník Albrechtice 1:0

Fotbalisté Baníku po prohraném finále okresního poháru na pokutové kopy v sobotu zajížděli na hřiště mužstva Finstal Lučina, kde je nečekalo vůbec jednoduché utkání. A to se taky potvrdilo, jelikož Baníkovci v tomto vzájemném střetnutí prohráli těsným výsledkem 1:0, kdy jedinou branku v utkání vstřelilo domácí mužstvo v 56. minutě z pokutového kopu. Baníkovci byli lepším týmem, ale opět doplatili na neproměňování šancí. Napravit tuto prohru můžou Baníkovci v neděli 7. května v domácím utkání se Starým Městem u Frýdku – Místku.

Finstal Lučina – FK Baník Albrechtice 1:0 (0:0)

Branky: 56. Blahut Jan z pok. kopu, ŽK: 76. Chlebek Michal – 78. Gradek Břetislav, Rozhodčí: Kolarský Michal – Kotas Adam, Krpel Lukáš, Počet diváků: 100

Finstal Lučina: Balko – Mokryš, Myšinský J., Goroš (65. Bubík), Krčmárik – Tomíček R., Blahut, Bláha, Tomíček K. – Chlebek (90. Geleta), Smítal (81. Funiok). Trenér: Myšinský Lukáš

FK Baník Albrechtice: Gradek – Přeček, Hovůrka, Šimák (46. Cyž M.), Vagner – Žyla D., Cileček, Žyla M., Porembski (81. Schneider) – Chumchal, Izaiáš (85. Křístek). Trenér: Taussig Robert

Trenér Robert Taussig: „Zápas jsme si prohráli sami svým neproměňováním vyložených šanci. Jen za první poločas jich bylo pět. Myslel jsem si,že doba Berbru, Peltu, Rogozu, Pučku a jiných už skončila. Ale strašně jsem se spletl. Po tom co přestávka mezi poločasy se protáhla na víc, jak dvacet minut bylo vše jasné. Hlavní si vymyslel penaltu a pomezní mával jak na prvního máje. Už se nepiskaly fauly pro nás, většina postavení byla ofsajdova, kolem šestnáctky už jsme neměli žádný faul !!! I přesto jsme měli dvě až tři možnosti vyrovnat. Kdyby jsme však v prvním poločase daly tři góly, nikdo neřekl ani popel a rozhodčí by se mohl s prominutím „posr.t“ a nic neudělá. Nejsmutnější je, že pak musím utěšovat 17-leté fotbalisty, kteří mají slzy na krajíčků a nemohou pochopit jak to stále v našem fotbale chodí!!“