Po prohře ve finále okresního poháru jede Baník na hřiště Lučiny

Baníkovci budou chtít zapomenout na smolnou prohru ve finále okresního poháru na pokutové kopy, ale napravit tuto prohru nebude v dalším utkání vůbec jednoduché. Baníkovci se představí na hřišti Lučiny, která potřebuje k záchraně body jako sůl. Tým Lučiny se nachází v tabulce na jedenáctém místě, Baník v soutěžní tabulce po pěti odehraných jarních utkáních okupuje osmou příčku. Další mistrovské utkání má výkop v sobotu 29. dubna od 16:00 hodin

Baník: smolná porážka ve finále poháru OFS Karviná

Baník nebyl s umístěním po podzimní části vůbec spokojen, což podle minulé sezóně, každý pochopí. Baníkovci se dá říci vydařené zimní přípravě čekal na úvod velmi těžký zápas, a to na hřišti Jablunkova. Svěřenci nového trenéra Roberta Taussiga však do utkání vstoupili velmi dobře a z hřiště Jablunkova si odvezli zaslouženě tři body za vítězství výsledkem 1:5. Následně čekal Baníkovce domácí zápas s Lokomotivou Petrovice. Baník zvládl i toto utkání a zvítězil výsledkem 5:0, když se dvakrát prosadil Antonín Chumchal a jednou trojice Daniel Piecha, Marcin Žyla a Tomáš Izaiáš. Další utkání se však Baníkovcům vůbec nepovedlo. A na výsledek bude potřeba co nejrychleji zapomenout. Albrechtičtí fotbalisté totiž v sobotu na hřišti nováčka pod názvem SK Tichá totálně utkání nezvládli a utrpěli debakl 8:3. Po dvou jarních výhrách přišla první porážka, na kterou je třeba rychle zapomenout. Mezi střelce v tomto velmi nepovedeném utkání se za Baník zapsala trojice Lukáš Vagner, Antonín Chumchal a Marcin Žyla. Poté sehráli Baníkovci doma další utkání ve velkém derby se Stonavou, a v tomto utkání prohráli výsledkem 0:4. Poslední vzájemný duel sehráli Baníkovci dvakrát s Horní Suchou, nejdříve doma mistrovské utkání (remíza 1:1), a poté prohra na pokutové kopy ve finále okresního poháru po remíze 1:1.

Baník tak po svých sedmnácti odehraných utkáních 1. A třídy skupiny B je na 8. pozici se ziskem třiadvaceti bodů a skóre 38:36. Bilance Baníkovců je z sedmnácti utkání – šest výher, pět remíz a šest porážek. Nejlepším střelcem Baníku je Antonín Chumchal s patnácti góly.

Lučina: na jaře čeká na první vítězství

Tým Lučiny, který vede opět po půlroční pauze hrající trenér Michal Chlebek nezažívá moc povedený vstup do jarní části. Lučina na jaře čeká na první tři bodový zisk. Lučina zatím získala v jarní části jen dva body za remízu na hřišti Libhoště (3:3) a doma s Jablunkovem (4:4). Jinak Lučina prohrála postupně na hřišti Lokomotivy Petrovice (4:0), doma s Tichou (0:3) a ve Stonavě (4:0). V posledním dosavadním odehraném utkání Lučina remizovala, jak již bylo zmíněno doma s Jablunkovem výsledkem 3:3.

Lučina tak po svých sedmnácti odehraných kolech 1. A třídy skupiny B se nachází 11. pozici se ziskem dvanácti bodů a skóre 22:48. Bilance Lučiny je z sedmnácti utkání – tři vítězství, tři remízy a jedenáct porážek. Nejlepším střelcem Lučiny je s pěti trefami Erik Smítal.

Vzájemná bilance: půjde o sedmý vzájemné mistrovské utkání

Oba týmy se utkaly vůbec poprvé v sezóně 2018/2019 v soutěžních utkáních. Oba týmy se střetly celkem šestkrát. A v sobotu tak půjde o sedmý vzájemný duel o mistrovské body obou mužstev. Poslední vzájemný duel na podzim v Albrechticích zvládla lépe Lučina, která zvítězila 0:1. Věříme, že náš Baník bude úspěšný a zvítězí v tomto sedmém vzájemném utkání.

Předzápasové statistiky:

Poslední vzájemný zápas:

FK Baník Albrechtice – Finstal Lučina 0:1 (7. kolo I.A třídy sk. B, středa 28.9.2022)
Branky: 46. García Michal
FK Baník Albrechtice: Gradek – Žyla D., Kociolek Jakub, Hovůrka, Čermák – Porembski (54. Kociolek Jan), Žyla M., Wojtyna (54. Přeček), Vagner (72. Klus), Izaiáš – Chumchal
Finstal Lučina: Filipec – Tomíček R., Goroš (47. Myšinský J.), Bubík (73. Geleta), Majer – Krčmárik, García (73. Tomíček K.), Blahut, Fukala – Chlebek (90. Carter), Mokryš

Poslední zápasy obou soupeřů:

FK Baník Albrechtice – SK Horní Suchá 1:1 (19. kolo I.A třídy sk. B, 23.4.2023)
Branky: 59. Izaiáš Tomáš – 84. Pietrasz Jakub
FK Baník Albrechtice: Gradek – Zielonka, Kociolek Jakub, Hovůrka, Přeček – Žyla D., Cileček (77. Piecha, 88. Cyž M.), Žyla M., Šimák (46. Vagner), Izaiáš (85. Porembski) – Chumchal

SK Stonava – Finstal Lučina 4:0 (19. kolo I.A třídy sk. B, 22.4.2023)
Branky: 50. Folwarczny Michal, 68. Hejda Jakub, 90. Mančař Tomáš, 90+1. Uher Jan
Finstal Lučina: Filipec – Smítal (81. Carter), Bártek, Tomíček R., Goroš (51. Potočný), Kalmus (32. Majer), Krčmárik, Garcia, Myšinský J., Tomíček K., Blahut

Vzájemné zápasy obou soupeřů:

Sezona 18/19: BANÍK – LUČINA 1:0, LUČINA – BANÍK 1:1
Sezona 19/20: LUČINA – BANÍK 4:2
Sezona 21/22: BANÍK – LUČINA 2:0, LUČINA – BANÍK 7:1
Sezona 22/23: BANÍK – LUČINA 0:1

Mistrovské utkání 20. kola 1. A třídy skupiny B začíná na stadionu v Lučině v sobotu 29. dubna v 16:00 hodin. Neváhejte a přijeďte podpořit Baník v dalším jarním mistrovském a důležitém utkání o mistrovské body, uvidíte souboj kvalitních týmů soutěže! Náš tým potřebuje v tomto těžkém a dalším jarním mistrovském utkání vaši podporu! Přijeďte Baníkovcům vytvořit vítěznou domácí kulisu! Na zápas byla nominována trojice sudích Michal Kolarský – Adam Kotas – Lukáš Krpel. Jak toto další jarní mistrovské utkání dopadne, Vás budeme samozřejmě informovat i na našem webu a Facebook stránce.