Víkendové výsledky našich mládežnických týmů

Je za námi další víkend a přinášíme konečně tradiční přehled výsledků našich mládežnických týmů. Dorost doma v derby vyzval Stonavu. Starší žáci a mladší žáci hráli venku, a to na půdě mužstva TJ Odry. B tým mladších žáků se představil doma s týmem TJ Havířov – Dolní Datyně. Starší přípravka sehrála utkání na hřišti MFK Havířov modří. Mladší přípravka se představila doma proti Hornímu Žukovu. Více uvnitř článků.

FK Baník Albrechtice (Dorost) – SK Stonava 4:3 (1:1)

V neděli 30. dubna sehrálo další jarní mistrovské utkání v aktuální sezóně mužstvo dorostenců, a to na domácí půdě, kdy přivítalo v derby tým SK Stonava. Tento vzájemný souboj naší dorostenci zvládli a svého soupeře v derby se sousední Stonavy zaslouženě porazili výsledkem 4:3.

Branky: 17., 54. a 58. Schneider Patrik, 51. Cyž Matěj – 24. a 65. Dolník Antonín, 68. Wawrzyk David, ŽK: 22. Luňák Samuel, 32. Porembski Jan, 61. Himlar Jiří – 42. Jančo Filip, 61. Dolník Antonín, 72, Szalbot Vojtěch, Rozhodčí: Kiška Ondřej, Počet diváků: 50

Sestava Baníku: Šlampiak Petr – Himlar Ondřej, Himlar Jiří, Cyž Radek, Hegedüs Matěj – Gruszkowski Jakub, Cyž Matěj, Drozdzik Marek, Luňák Samuel – Porembski Jan, Schneider Patrik. Střídali: Miczka Václav, Mrowiec Daniel, Mihalco Ondřej, Knybel Jakub, Studník Michael, Ferenc Tomáš.. Trenéři: Míček Martin a Chmiel Marek

Trenéři: „Dnes jsme odehráli domácí utkání na hlavním hřišti, za což všem z klubu děkujeme. Soupeřem nám byli kluci ze Stonavy. Po minulé smolné porážce jsme chtěli s klukama zabodovat. První poločas nebyl z naší strany ideální, mnoho prohraných soubojů, nekvalitní řešení přechodu do útoku. Ve druhé půli se nám povedlo soupeři odskočit na 4:1, ale opět nám nevyšel závěr utkání a soupeř snížil. Tentokrát se nám dramatický závěr povedl dotáhnout do zdárného konce. Za tři body jsme velice rádi a už nyní máme stejný počet vítězství jako na podzim. Za to jsme celá kabina šťastná.“

.

TJ Odry – FK Baník Albrechtice (Starší žáci) 2:3 (1:0)

V neděli 30. dubna sehráli starší a mladší žáci další jarní mistrovské utkání aktuální sezóny, a to na půdě soupeře TJ Odry. Oba naše týmy získaly plný počet bodů. Starší žáci zvítězili výsledkem 2:3, když prohrávali 2:0 a mladší žáci svého soupeře také porazili, když dokázali otočit výsledek utkání z 3:0 na 3:4.

Branky: 17. a 49. Král Daniel – 59. Chobot Daniel František, 63. Roudenský Samuel, 66. Hawlasek Daniel, ŽK: 38. Svinčáková Simona, 69. Vícha Pavel – 58. Mrajca Adam, Rozhodčí: Smetana Patrik, Počet diváků: 32

Sestava Baníku: Kočemba Daniel – Jokiel Jakub, Kunčický Martin, Križan Matěj, Skotnica Samuel, Culinka Jakub, Mrajca Adam, Šplíchal Patrik, Hruška Vít, Roudenský Samuel, Melecký Václav, Hawlasek Daniel, Fülöp Nickolas, Cyž Radek, Chobot Daniel František. Trenéři: Hawlasek Lukáš, Šplíchal Pavel a Roudenský Roman

Trenéři: „Zápas začal naším špatným výkonem, kdy jsme se podřídili soupeři a poločas prohráli 1:0, kdy jsme měly čtyři gólové příležitostí a trefili dvakrát brankovou konstrukci a dvakrát gólmana domácích. Po taktické poradě v šatně jsme trefili břevno a prohrávali 2:0 po vlastní chybě, ale zlepšených posledních patnáct minut nám stačilo k otočení zápasu na 2:3, kdy zabrali všichni hráči Baníku a třemi slepenými góly zápas otočily v náš prospěch.“

.

TJ Odry – FK Baník Albrechtice (Mladší žáci) 3:4 (3:1)

Branky: 26. a 29. Axmann Tobias, 10. Šima Patrik – 30. a 50. Kempný Filip, 52. Kočemba Daniel, 59. Mattausch Vojtěch, Rozhodčí: Smetana Patrik, Počet diváků: 29

Sestava Baníku: Lanča Jonáš – Jokiel Jakub, Kunčický Lukáš, Mattausch Vojtěch, Wojtyna Vojtěch, Sladký Marek, Šebestík Benjamin, Brachaczek Tomáš, Řuchovský Petr, Kempný Filip, Kočemba Daniel. Trenéři: Valošek Adam, Culinka Miroslav a Uryga Radek

Trenéři: „Utkání se soupeřem ze spodní části tabulky. Na první pohled jednoduchá záležitost, ale zdání klame. Během prvního poločasu jsme prohrávali už 3:0. Opět se nám nedařilo proměňovat šance. Navíc jsme se o několik dobrých příležitostí připravili špatným řešením herních situací. V této fázi utkání nás velmi podržel brankář Jony Lanča, který chytil několik vyložených šancí soupeře. Těsně před poločasem se nám naštěstí podařilo snížit na 3:1. Do druhého poločasu kluci nastoupili s velkou chutí nepříznivý stav otočit. Soupeře jsme už téměř k ničemu nepustili a hrálo se na jednu bránu. Chvilku trvalo, než se kluci rozstříleli, ale nakonec to vyšlo a náročné utkání jsme zvládli. Za výborný výkon ve druhém poločase musím celý tým pochválit. Kluci nesložili zbraně a zabojovali o výsledek.“

.

FK Baník Albrechtice „B“ (Mladší žáci) – TJ Havířov-Dolní Datyně 5:3 (3:1)

V sobotu 29. dubna sehrálo další mistrovské utkání aktuální sezóny béčko mladších žáků, a to na domácí půdě s týmem TJ Havířov – Dolní Datyně. A v tomto utkání béčko mladších žáků vyhrálo výsledkem 5:3.

Branky: 9. a 37. Kempný Filip, 22. Wojtyna Vojtěch, 28. Sladký Marek, 53. Řuchovský Petr – 16. Kotajný Antonín, 43. Mucha Sebastian, 51. Kovár Adam, Rozhodčí: Bureš Stanislav, Počet diváků: 20

Sestava Baníku: Stachura Lukáš – Kania David, Kübl Jakub, Wojtyna Vojtěch, Sladký Marek, Olszar Ondřej, Skotnica Jan, Kempný Filip, Řuchovský Petr, Zuczek Petr, Šebestík Benjamin. Trenéři: Valošek Adam, Culinka Miroslav a Uryga Radek

Trenéři: „Celkem vydařené utkání absolvovali kluci z B týmu mladších žáků. Měli jsme opět více ze hry, soupeř vyjma jedné pětiminutovky, kdy se usadil na naší půlce, hrozil především z brejků. Které jim naši obránci, výletující si na půlce soupeřově, servírovali na podnose. Naši kluci ale v soubojích jeden na jednoho, byli výborní. Ben Šebestík podstoupil mnoho tvrdých soubojů, stejně jako kluci ze starší přípravky. Vojtěch Wojtyna patřil k nejlepším na hřišti. Po zranění se vrátil Filip Kempný a nebylo to téměř znát. Premiéru si odbyl také Jakub Kübl, ten bohužel zápas nedokončil, kvůli zranění. Přejeme mu, ať je brzy zpátky na trávníku. Díky všem klukům a také rodičům.“

.

MFK Havířov modří – FK Baník Albrechtice (Starší přípravka) 15:9

Ve čtvrtek 27. dubna sehrála starší přípravka další mistrovské utkání aktuální sezóny, a to na půdě soupeře, kdy zajížděla na hřiště mužstva MFK Havířov modří. A z Havířova odjel starší přípravka z porážkou za výsledkem 15:9.

Branky Baníku: Kania David 3, Valošek Tobiáš 2, Hermann Matias, Stebel Jan, Wojtyna Vojtěch, Valošek Eliáš

Sestava Baníku: Nalewajka Marek – Valošek Eliáš, Camaj Damian, Hermann Matias, Kania David, Stebel Jan, Kübl Jakub, Martínek Vojtěch, Culinka Ondřej, Valošek Tobiáš, Hermannová Klára, Wojtyna Vojtěch. Trenéři: Hermann Martin a Valošek Dan

.

FK Baník Albrechtice (Mladší přípravka) – Slovan Horní Žukov 25:6

V pondělí 1. května sehrála mladší přípravka další jarní mistrovské utkání aktuální sezóny, a to na domácí půdě, kdy se doma střetla s týmem Slovan Horní Žukov. A v tomto utkání mladší přípravka vyhrála vysoko 25:6.

Branky Baníku: Feber Roland 5, Zahraj Gabriel František 5, Ličák Kryštof 4, Wlosok Vojtěch 4, Szász Teodor 3, Warta Štěpán 2, Šenkeřík Jaroslav, Križan Alex

Sestava Baníku: Ličák Štěpán – Feber Roland, Szász Teodor, Warta Štěpán, Zahraj Gabriel František, Ličák Kryštof, Šenkeřík Jaroslav, Križan Alex, Wlosok Vojtěch. Trenéři: Smiga Radim a Ličák Michal

Trenéři: „Krásné počasí, spousty kliček, soubojů a hlavně gólů. Dnešní zápas mĕl opravdu vše, co k dobrému fotbalu potřebujeme. Kluci si s chutí zápas užili a předvedli skvĕlý výkon.“

FOTOGALERIE z utkání dorostenců v derby proti Stonavě (4:3) ze dne 30. dubna 2023. Foto: Ondřej Kruťa – Děkujeme