Zasloužený bod v oslabení, Baník Albrechtice – Horní Suchá 1:1

Fotbalisté Baníku po dvou porážkách v řadě čekal domácí souboj s Horní Suchou. A v tomto utkání Baníkovci uhráli nerozhodný výsledek 1:1. Baníkovci byli lepším týmem, a to i přestože hráli praktický celý druhý poločas v oslabení, ale z utkání však berou jen jeden bod. Porazit tohoto soupeře budou mít možnost Baníkovci již ve středu ve finále okresního poháru. Jediný gól Baníku vstřelil Tomáš Izaiáš.

FK Baník Albrechtice – SK Horní Suchá 1:1 (0:0)

Branky: 59. Izaiáš Tomáš – 84. Pietrasz Jakub, ŽK: 34. a 38. Zielonka Petr – 25. Kubjat Roman, 68. Janovský Jan, 76. Štromp Ján, ČK: 38. Zielonka Petr, Rozhodčí: Kaszper David – Klečacký Marek, Závodný Vít, Počet diváků: 250

FK Baník Albrechtice: Gradek – Zielonka, Kociolek Jakub, Hovůrka, Přeček – Žyla D., Cileček (77. Piecha, 88. Cyž M.), Žyla M., Šimák (46. Vagner), Izaiáš (85. Porembski) – Chumchal. Trenér: Taussig Robert

SK Horní Suchá: Lincer – Jurčák, Urbaník, Kubját, Ševčík – Rychtařík (66. Kulich) – Pastušek, Janovský, Stuchlík, Ryt (72. Pietrasz) – Štromp J. (88. Lukáš). Trenér: Bebenek Jaromíř a Menoušek Zdeněk

Trenér Robert Taussig: „Derby se Suchou za krásného počasí jsme odehráli začátek standardně jako poslední dobou vždy. Bojácně, bez důrazu, bez běhání. I přesto jsme se dostali do třech stoprocentních šanci. První svým únikem připravil Cileček, ale před prázdnou brankou jsme nezakončili. Další dvě měl Tonda Chumchal. V té první postupoval zboku sám, ale přestřelil. V té druhé po kličce stoperovi šel sám, ale z hranice čtrnácti metrů těsně minul tyč. Pak přišly kruté chvíle pro Zielonku, kdy během necelých pěti minut uviděl dvě žluté karty a šel ven. Toto vyloučení nás semklo. Borci do toho dali srdíčko, důraz a bojovnost. I v deseti jsme zatápěli hostům a po brejků a závarů před brankou jsme vstřelili vedoucí gól. Soupeře jsme praktický nepustili do vyložené šance. Až pět minut před koncem jsme nepohlidali roh a soupeř vyrovnal. Remíza asi spravedlivá, ale po takovém průběhu ztrata bodů zamrzí. Za druhý poločas musím klukům poděkovat. A věřit, že ve středu to dopadne ve finále poháru dobře pro nás.“

FOTOGALERIE z utkání mužů proti Horní Suché (1:1) ze dne 23. dubna 2023. Foto: Ondřej Kruťa – Děkujeme