Polar.cz: Vítězem 49. ročníku Štítu Albrechtic je pořádající obec

V sobotu 25. června se do Albrechtic u Českého Těšína sjeli sportovci z osmi obcí a měst s názvem Albrechtice. Uskutečnil se tady 49. ročník fotbalového turnaje Štít Albrechtic.

Gustav Guňka, sekretář FK Baník Albrechtice: „Týmy jsou rozděleny do dvou skupin. Jedna skupina hraje na našem hřišti, druhá pak na obecním hřišti vzadu. Vítězové skupin se utkají o první místo, a družstva z druhých míst pak postupují do boje o třetí místo.“

Na třetím místě se umístilo Město Albrechtice, stříbro vybojovaly Albrechtice v Jizerských Horách. Putovní pohár skončil v pořadatelské obci.

Vítězem se stává družstvo domácích Baník Albrechtice.

Stanislav Kowalski, místopředseda FK Baník Albrechtice: „Jsme jak Kája Gott. Vždycky říkal, že to nečekal a byl šťastný, že získal Slavíka. My jsme to taky nečekali a zvítězili jsme.“

Letošní sportovní zápolení mezi Albrechticemi si nenechal ujít čestný předseda Štítu a jeden z jeho zakládajících členů Josef Zikl.

Josef Zikl, spoluzakladatel a čestný předseda Štítu Albrechtic: „Nápad vznikl ve Velkých Albrechticích a proč? Chtěli jsme se, jako jednotlivé obce, navzájem poznat.“

Štít Albrechtic, to ale není jen fotbal, mezi sebou soutěží i jiná sportovní družstva. Letos si například svou přesnou mušku prověřili na brokové střelnici v Karviné-Dolech myslivci. Dobrovolní hasiči závodili v areálu Zámostí.

Lumír Jablecký, velitel JSDHO Albrechtice: „Je to netradiční požární útok. Soutěžící musí načerpat káď z řeky kyblema nebo čerpadlem, podle toho co si zvolí a posléze sestřiknout terče.“

Pořadatelé letošního ročníku Štítu Albrechtic mysleli i na kulturu. Po slavnostním vyhlášení výsledků pokračovala akce kulturně společenským programem na hřišti u místní základní školy.

Odkaz ZDE

Zdroj: Polar.cz – Karvinsko – Albrechtický miniexpres