Hodnocení sezóny žáků a přípravek

Po zhodnocení sezóny A mužstva Baníku nesmíme zapomenout také na naši skvělou mládež, a to kategorie žáků a přípravek. Jak sezónu 2021/2022 hodnotili trenéři všech kategorii, se dozvíte uvnitř toho článku?

Hodnocení mládeže v sezóně 2021/2022 – Žáci a přípravky

Starší žáci

Soutěž: Krajská soutěž skupiny B

Konečné umístění: 6. místo, 30 bodů, skóre 72:59

Trenéři: Radim Smiga, Martin Míček

Hodnocení: „S jarní části sezóny jsme určitě spokojeni. Tréninková morálka byla po celou dobu slušná a pořád bylo na čem pracovat. Výsledky pak odpovídaly předvedeným výkonům na hřišti. Pokud bych měl vyzdvihnout jedno utkání, určitě by to bylo domácí klání s Bohumínem. Tam kluci nezabalili ani poločasový výsledek 0:2 a nakonec vybojovali zaslouženou remízu. Naopak utkání s Frýdlantem se nám krajně nevyvedlo a hodnotím jej jako nejhorší v celé sezóně. Hráčům patří díky a přejeme jim hodně štěstí v dalších fotbalových sezónách. Především kluci ročníku 2007 budou muset zabrat a pomoct svými výkony nově vznikajícímu dorostu.  Závěrem poděkování patří i sponzorům a rodičům, kteří nás po celou dobu podporovali. Na ty se určitě nesmí zapomenout.“

Mladší žáci

Soutěž: Krajská soutěž skupiny B

Konečné umístění: 3. místo, 47 bodů, skóre 102:48

Trenéři: Pavel Šplíchal, Roman Roudenský, Antonín Krečmer

Hodnocení: „Sezonu jsme ukončili na krásném třetím místě v krajské soutěži, i když po podzimu jsme suveréně vedli. V zimě nás opustili nás kvalitní hráči, kteří přestoupili do MFK Karviná a my se museli vypořádat s faktem, že nám chybí střelec. Podzimní neporazitelnost nám už nevydržela a nakonec jsme se umístili, na už zmiňovaném třetím miste. Ale se sezonou jsme velmi spokojeni.“

Starší přípravka

Trenéři: Adam Valošek, Miroslav Culinka, Jaroslav Vlček

Hodnocení: „Tento rok se u starší přípravky sešla fajn parta kluků a taktéž rodičů. Těm na úvod děkujeme za podporu dětí ve sportu! Sezónu jsme si náležitě užili. Zúčastnili jsme se několika turnajů, uspořádali jsme pár trianglů a přátelských utkání. V okresní soutěži jsme vybojovali postup do horní poloviny play off. V průběhu roku jsme do soutěže zapojili mnoho nováčků a ti se většinou v utkáních předvedli v dobrém světle. Co se tréninkové účasti týká, nebylo to vždy ono. Většinou jsme se scházeli v menším počtu, kdy z dvaceti hráčů chodila polovina. To by se mělo v mladších žácích, doufáme, změnit. S tím, co se děti v průběhu sezóny naučily, a většina udělala znatelný pokrok, jsme spokojeni. Do budoucna je na čem stavět a to je pro náš klub velmi dobrá vizitka. Během sezóny přišlo několik nových hráčů, které se podařilo úspěšně zapracovat do týmu a postupně zapojit i do zápasů. Jsme rádi, že o fotbal v Albrechticích je zájem a do budoucna je na čem stavět. Všem přejeme hezké prázdniny a těšíme se zase na začátku školního roku se všemi na viděnou.“

Mladší přípravka

Trenéři: Ondřej Kulhánek, Michal Ličák, Martin Hermann, Dan Valošek

Hodnocení: „V jarní části jsme pokračovali v rytmu, na který jsme si zvykli už na podzim. Po zimním soustředění, které jsme měli v únoru, konečně přišlo teplo a přírodní tráva. Jaro jsme sehráli v tzv. „lepší“ skupině, odehráli jsme celkem osm mistrovských zápasů se skórem 85:144, dva turnaje, jeden na začátku sezóny v Ostravě, kde kluci ovládli Evropskou ligu a druhý na samém závěru v polském Tworkówě, kde naši hráči a hračky byli vyrovnaným soupeřem a užili si parádní atmosféru, kterou vytvořili naše maminky. Tímto bychom poděkovali všem rodičům, kteří podporuji své děti a sdílí s námi všechny radosti i starosti, zároveň i technickému doprovodu našeho týmu, který se nám stará o dresy i hřiště, paní Martině z bufetu a všem našim sponzorům, především Tomaszovi Gargasovi. Ovšem bez skvělé trenérské party by to nešlo vše tak hladce.“

Předpřípravka a školička

Trenéři: Tomáš Červenka, Roman Szasz

Hodnocení: „Mužstvo jsem převzal po Lukášovi Hawlaskovi. Spíš jsem byl vhozen, jelikož tam mám syna Mikuláše. Společně s Romanem Szasem, jsme vytvořili dobrou partu kluků a rodičů, kteří s fotbalem začínají. Partu jsme stmelili na zimním soustředění v Komorní Lhotce. Vrcholem sezony byl turnaj v domácím areálu FK Baník Albrechtice. Jelikož moc zájemců o trénování těch nejmenších není, tak v současné době to řeší klub. Na konec prázdnin, plánujeme stanování na hřišti a tradiční trénink s tatínky a maminkami.“