Přímý souboj o druhé místo! Baníkovci v neděli vyzvou béčko Vratimova

Poté, co si Albrechtický Baník připsal jeden bod z utkání na hřišti Libhoště, se svěřenci trenéra Dušana Kohúta představí na domácí půdě ve velmi důležitém zápase sezóny, a to v neděli, kdy se odehraje v Albrechticích přímý souboj o druhé místo v tabulce. Béčko Vratimova je na třetím místě, Baník v soutěžní tabulce okupuje druhou příčku. Baník však čeká velmi silný soupeř, který určitě přijede posílen o hráče z třetiligového áčka. Toto další mistrovské utkání má výkop v neděli 15. května od 16:30 hodin.

Baník: z Libhoště jen s jedním bodem

Baník zatím může být v jarní části spokojený. Na jaře ještě neprohrál. Do jara vstoupil Baník vítězstvím s týmem Dobratic výsledkem 1:0, doma se Stonavou (3:0), v Bystřicí (1:5) a se Starým Městem (9:0). Získal dvě remízy v Jablunkově (0:0) a v Jistebníku (1:1). V posledním dosavadním odehraném utkání Baník remizoval na hřišti Libhoště výsledkem 1:1.

Baník tak po svých devatenácti odehraných utkáních 1. A třídy skupiny B je na 2. pozici se ziskem devětatřiceti body a skóre 50:20. Bilance Baníkovců je z devatenácti utkání – jedenáct výher, šest remíz a dvě porážky. Nejlepším střelcem Baníku je Antonín Chumchal se šestnácti góly.

Vratimov: vysoké vítězství doma s týmem Smilovic

B tým Vratimova pod vedením Radima Peška se netají ambicemi postoupit do Krajského přeboru, a proto se drží na špičce tabulky. Do jarní části vstoupil B tým Vratimova remízou 3:3 v Jistebníku. Poté přišly dvě domácí výhry, a to nejdříve s týmem Libhoště (9:1) a pak s Lučinou (3:1). První porážka přišla na hřišti lídra tabulky z Řepiště výsledkem 4:1. Následovalo domácí vítězství s Dobrou (4:2) a v posledním dosavadním odehraném utkání přišla další výhra, a to výsledkem 7:0 s týmem Smilovic.

Béčko Vratimova tak po svých osmnácti odehraných utkáních se nachází v soutěžní tabulce na 3. místě s celkovým skóre 67:33 a celkovým počtem sedmatřiceti body. Bilance týmů béčka Vratimova je z osmnácti odehraných utkání – dvanáct vítězství, jedna remíza a pět porážek. Nejlepším střelcem Vratimova B je s devíti trefami Patrik Chlopek.

Vzájemná bilance příznivější pro Baník

Historie vzájemných zápasů je celkem bohatá. Baník se s Vratimovem (kdysi áčko, teď je náš soupeř B týmem) v neděli utká již po dvaadvacáté. Klub, jenž v minulosti působil i v třetí lize, kde se díky koupě licence od Frýdku dostal od této sezóny znova, hrál před dvěma roky krajský přebor, kde se pohyboval jednu sezónu, jinak nastupuje v 1. A třídě skupiny B od sezóny 2012/2013. A bilance obou sobotních soupeřů je lepší pro Baník, který z dvaceti dosavadních utkání třináctkrát zvítězil, třikrát skončilo vzájemné utkání remízou a čtyřikrát se z vítězství radoval Vratimov. Poslední vzájemný duel se odehrál v podzimní části ve Vratimově, kde Baník prohrál výsledkem 4:1. Souboj těchto dvou mužstev jsou tedy velmi zajímavé, což bude určitě opět i nedělní utkání, jelikož bude o přímý souboj o druhé místo. A jelikož Vratimov se netají ambicemi postupu do Krajského přeboru, tak čeká Baníkovce opět velmi těžké utkání.

Předzápasové statistiky:

Poslední vzájemný zápas:

FC Vratimov „B“ – FK Baník Albrechtice 4:1 (9. kolo I.A třídy sk. B, sobota 25.9.2021)
Branky: 9. Slota Lukáš, 16. Chlopek Patrik, 59. Štromp Peter, 88. Brezula Lukáš – 27. Cieslawski Martin
FC Vratimov „B“: Sýkora – Mokroš (46. Brezula), Slota, Demianenko, Piskoř – Mikulenka (66. Stibor), Stuchlík (46. Štromp P.) – Hammer, Trmal V., Chlopek (75. Osvěčík M.) – Avetisjan (69. Michalčák)
FK Baník Albrechtice: Gradek – Cieslawski, Hovůrka (31. Šiška), Kociolek Jakub, Žyla D. -Kubiena, Pešek, Golasowski, Žyla M. (69. Konczyna) – Chumchal, Dorozlo (61. Šlampiak)

Poslední zápasy obou soupeřů:

FC Libhošť – FK Baník Albrechtice 1:1 (21. kolo I.A třídy sk. B, 8.5.2022)
Branky: 58. Bartoň Martin – 5. Izaiáš Tomáš
FK Baník Albrechtice: Gradek – Žyla D., Hovůrka, Kociolek Jakub, Vagner (83. Přeček) – Kubiena, Žyla M., Cieslawski (60. Michejda), Izaiáš (67. Grabowski) – Chumchal, Golasowski.

FC Vratimov „B“ – SC Smilovice 7:0 (21. kolo I.A třídy sk. B, 7.5.2022)
Branky: 17., 29. a 46. Chlopek Patrik, 11. a 24. Wojatschke Vojtěch, 65. Pešek David, 68. Zbavitel Tomáš
FC Vratimov „B“: Müller – Brezula (72. Hrdý), Hammer, Smilowski, Piskoř – Wojatschke, Trmal – Chlopek, Teplý (88. P. Štromp), Mikšovič (70. Vojtek) – Zbavitel

Vzájemné zápasy obou soupeřů:

Sezona 07/08: VRATIMOV – BANÍK 2:2, BANÍK – VRATIMOV 7:1
Sezona 08/09: VRATIMOV – BANÍK 3:4, BANÍK – VRATIMOV 6:0
Sezona 09/10: BANÍK – VRATIMOV 2:1, VRATIMOV – BANÍK 0:2
Sezona 12/13: VRATIMOV – BANÍK 2:0, BANÍK – VRATIMOV 3:0
Sezona 13/14: BANÍK – VRATIMOV 3:0, VRATIMOV – BANÍK 2:0
Sezona 14/15: BANÍK – VRATIMOV 2:6, VRATIMOV – BANÍK 0:6
Sezona 15/16: VRATIMOV – BANÍK 1:3, BANÍK – VRATIMOV 4:2
Sezona 16/17: VRATIMOV – BANÍK 2:2, BANÍK – VRATIMOV 0:3
Sezona 18/19: BANÍK – VRATIMOV 1:1, VRATIMOV – BANÍK 0:2
Sezona 19/20: BANÍK – VRATIMOV 2:1
Sezona 20/21: VRATIMOV – BANÍK 0:3
Sezona 21/22: VRATIMOV – BANÍK 4:1

Mistrovské utkání 22. kola 1. A třídy skupiny B začíná na stadionu v Albrechticích v neděli 15. května v 16:30 hodin. Neváhejte a přijďte podpořit Baník v těžkém a důležitém utkání o mistrovské body, uvidíte souboj kvalitních týmů soutěže! Náš tým potřebuje v tomto velmi těžkém a v souboji o druhou příčku vaši podporu! Na zápas byla nominována trojice sudích Michal Kolarský – Tomáš Boráň – Radim Petroš. Delegátem utkání FAČR je pan Radim Ludvík. Jak toto další mistrovské utkání dopadne, Vás budeme samozřejmě informovat i na našem webu a Facebook stránce.