Sezóna uzavřena pětigólovou výhrou, TJ Dobratice – Baník Albrechtice 2:5

Baník má za sebou poslední utkání v rámci 1. A třídy skupiny B v této sezoně, ve kterém se představil na hřišti silných Dobratic. Baník v posledním utkání chtěl uhájit svoji pozici v tabulce a k tomu měl blíže hned po pár vteřinách hry, kdy se prosadil Petr Kubiena. Domácí však vyrovnali zásluhou domácího Hlaváče. Baníku však ještě v prvním poločase vrátil vedení Antonín Chumchal, domácí však těsně před poločasem vyrovnali brankou opět Hlaváčem z pokutového kopu a první půle skončila výsledkem 2:2. Druhý poločas se prosazoval jen Baník, a to celkem třikrát. Nejdříve se prosadil střídající Seweryn Wojciechowski a poté dvakrát Antonín Chumchal, který tak zaznamenal v utkání tři góly a určil skóre utkání na konečných 2:5. Baník tak v oslabené sestavě v závěrečném utkání v sezoně zaslouženě zvítězil výsledkem 2:5 a na závěr si připsal tři body, což znamená, že Baník se stal nejlepším týmem jarní části, ve které prohrál jen jednou a v tabulce tedy skončil na pěkném konečném pátém místě!

TJ Dobratice – FK Baník Albrechtice 2:5 (2:2)

Baník jel k poslednímu utkání v sezoně bez svého trenéra Radka Nešpora a několika hráčů základní sestavy. Chyběl Jakub Kociolek, Marcin Žyla, David Dorozlo, Michal Kvapil, Dejan Svirać a dlouhodobě zraněný Daniel Žyla. Od začátku utkání tak musel do hry i po dlouhé pauze odchovanec Marek Korzeniowski a v základní sestavě nastoupil ve hře i brankář Gabin Laurenčík. V bráně se mezi tyče postavil po zranění Ondřej Mato. Na lavičce tak byl připraven do hry jen navrátilec také po dlouhé pauze Seweryn Wojciechowski a masér, kustod, zdravotník v jedné osobě Marek Chmiel. Realizační tým proto utkání byl podle zápisu – trenér Marek Chmiel, asistent trenéra – Marián Chmiel a vedoucí mužstva – David Ciesla.

Před závěrečným utkání, než zahájil hlavní rozhodčí Pavel Podracký utkání uctili všichni přítomní v publiku u na hřišti minutou ticha věrného fanouška domácích. Několik věrných fanoušků Baníku, kteří přijeli podpořit svůj tým do Dobratic, se mohlo velmi rychle radovat. Již po několika desítkách vteřin si připsal první zákrok domácí brankář Petr Tesarčik po střele Petra Kubieny, která v domácí brance ještě neskončila, ale o pár vteřin domácí brankář již vytahoval míč ze své sítě. Z pravé strany poslal míč k brance zmiňovaný Petr Kubiena a k překvapení všech a nejvíce asi domácího brankáře přesně zapadl na vzdálenější tyčce, kde domácí brankář nedosáhl a Baník rychlé vedl – 1:0. Domácí Dobratice obdržený gól nepoznamenal a ve 13. minutě bylo vyrovnáno. Po přihrávce Alexandra Kohuta se dostal k míči nabíhajícího Michala Hlaváče a jeho střela levou nohou skončila od levé tyčky do pravé za zády brankáře Baníku a bylo srovnáno – 1:1. Hrál se dobrý fotbal a všem přítomným se musel líbit, jelikož na obou stranách se střídaly pěkné fotbalové okamžiky. Baník však byl lepším a aktivnějším týmem a několik úspěšných zákroku měl za sebou domácí brankář Petr Tesarčik. Domácí hrozili hlavně z rohových kopů, kdy po jednom z nich volej Bély minul levou tyč jen o pár centimetru albrechtickou branku. Ve 24. minutě se měnilo skóre utkání potřetí, kdy nedůslednost v obraně potrestal únikem z levé strany Antonín Chumchal a pěkně obstřelil domácího brankáře a poslal Baník opět do vedení – 1:2. Domácí mohli vyrovnat po dalším rohu, kdy měl na hlavě vyrovnání domácí Dominik Dobiáš, míč však hlavou netrefil přesně. Baník mohl navýšit skóre velkou šanci Bruna Antonína, ale toho v samostatném úniku vychytal vyběhnutý domácí brankář Tesarčik. Ve 35. minutě se o vzrušení v osobní souboji dvojice Dominik Dobiáš – Antonín Chumchal, hlavní rozhodčí jejich mini souboj potrestal žlutou kartou. V závěru prvního poločasu se do velkého vápna dostal domácí Michal Hlaváč, zpětnou zasekávačkou překvapil Lukáše Vagnera a hlavní rozhodčí nařídil pokutový kop. K exekuci se postavil sám faulovaný hráč a jeho střela skončila za zády albrechtického brankáře – 2:2. První poločas tak skončil nerozhodným výsledkem 2:2.

Do druhého poločasu šli oba týmy beze změn v sestavách. První příležitost měli ve druhém poločase domácí. Přímý kop Radima Pařenici však proletěl ke smůle domácích mimo bránu. První změna v utkání přišla na straně Baníku. Kdy Marka Korzeniowského nahradil Seweryn Wojciechowski. Musíme dodat, že to bylo velmi povedené střídání realizačního týmů Baníku. Střídající Seweryn Wojciechowski vysunul do úniku Antonína Chumchala, který v souboji s Tesarčikem nevyužil jeho minely a překvapivě nechal míč utéct mimo branku. Baník však toho nemusel litoval. V 63. minutě se po rozehraném dlouhém autu odrazil míč k volenému Sewerinový Wojciechowskému a jeho „placírka“ poslala míč mimo dosah kohokoliv z domácích hráčů – 2:3. Brzy mohli domácí vyrovnat, ale nikdo z domácích hráčů nevyužil dobře zahraný přímý volný kop Michala Hlaváče a míč skončil v autu. Baník za malou chvilku navýšil vedení. V 68. minutě se o to přičinil výborně hrající Antonín Chumchal, obrana domácích zcela propadla a toho albrechtický útočník dokonale využil – 2:4. Za dvě minuty kopali domácí další rohový kop, ale ani tentokrát Dominik Dobiáš z velice dobře vzdálenosti hlavou neposlal míč mezi tři tyče. O fotbalové šikovnosti přesvědčil dalekonosnou střelou Seweryn Wojciechowski a brankář Petr Tesarčik byl rád, že skoro z poloviny hřiště přeletěl míč jen o kousek břevno jeho branky. V 79. minutě měli domácí dobrou příležitost na snížení, ale na brankové čáře stal Izaiáš a míč dostal do bezpečí a když pár minut před koncem dlouhý pas Adama Šiguta na Patrika Bélu neskončila přesným zakončením, bylo jasné, že si Baník doma odveze tři body, což ještě potvrdil třetím svým gólem v utkání a pátým gólem Baníku Antonín Chumchal, který se po odraženém míči zorientoval jako první a uzavřel skóre utkání – 2:5. Baník tak završil svoji velmi povedenou jarní část zaslouženým vítězstvím 2:5. Baník po velmi nepovedeném podzimu se stal nejlepším týmem jarní části, když ze třinácti utkání dokázal devětkrát vyhrát, třikrát remizovat a jen jednou odešel poražen. Povedená jarní část určila že Baník skončí v konečné tabulce na velmi pěkném 5. místě. Nutno říct, kdo by to po nepovedeném podzimu čekal. Vítězem a postupujícím do Krajského přeboru je Bystřice a sestupuje Hrabová. Baník ještě sezonu nekončí. O víkendu ho čeká tradiční Štít Albrechtic, tentokrát v Městě Albrechticích.

Branky: 13. a 45. (z pok. kopu) Hlaváč Michal – 24., 68. a 85. Chumchal Antonín, 3. Kubiena Petr, 63. Wojciechowski Pawel Seweryn, ŽK: 35. Dobiáš Dominik, 60. Kohut Alexandr – 35. Chumchal Antonín, Rozhodčí: Podracký Pavel – Seidler René, Pobořil Radek, Počet diváků: 100

TJ Dobratice: Tesarčik – Béla, Dobiáš, Škapa, Lýsek, Skotnica – Kohut (64. Šigut), Hlaváč, Pařenica (86. Bezecný) – Causidis, Matula (75. Vrábel). Trenér: Korabík Marián

Baník Albrechtice: Mato – Pařík, Hovůrka, Vagner, Izaiáš – Kubiena, Korzeniowski (56. Wojciechowski), Klus, Laurenčík, Chumchal (88. Chmiel Marek) – Antonín