Zasloužená a velmi důležitá výhra, Vratimov – Baník Albrechtice 0:2

Sláva! Albrechtičtí ukončili pětizápasovou sérii bez výhry. Povedlo se jim to v sobotu v prvním jarním venkovním mistrovském utkání na hřišti velmi silného Vratimova. Albrechtičtí fotbalisté měli skvělý vstup do utkání. V 8. minutě se prosadil krásnou střelou Marcin Žyla a poslal Baník do vedení 0:1. V první půli měl ještě dobrou možnost Chumchal, ale toho vychytal domácí brankář. Ve druhém poločase se dlouho hrálo bez větší šance, až v 66. minutě střídající Michal Kvapil dorážkou poslal míč do sítě a navýšil albrechtické vedení. Do konce utkání se již skóre neměnilo a Baník si připsal zaslouženou a velmi důležitou výhru výsledkem 0:2 na hřišti velmi silného Vratimova.

FC Vratimov – FK Baník Albrechtice 0:2 (0:1)

Albrechtičtí nastoupili ve Vratimově proti domácímu týmů, pro který to byla premiéra na svém hřišti v jarní části v této sezóně, v trochu pozměněné sestavě oproti utkání s Jablunkovem. Do utkání nastoupil již uzdravený stoper Jan Hovůrka a v bráně se objevil Gabin Laurenčík místo Ondřeje Mata. Trenér Baníku již měl k dispozici po karetním trestu mladíka Michala Kvapila, který ale do utkání od začátků nenastoupil.

Baník čekal ve Vratimově velmi těžký zápas, ale Baníkovci tento zápas rozehráli velmi dobře. V úvodu utkání měl dobrou příležitost Antonín Chumchal, ten si dobře navedl míč na hranici vápna, ale v daný okamžik mu míč na velmi hrbolatém terénu odskočil a nezamířil přesně. V 8. minutě se, ale aktivní Baník dočkal úvodní branky. Záložník Marcin Žyla se po odraženém míči na hranici vápna zbavil několika protihráčů a jeho střela levou nohou skončila přesně v horním růžku branky vratimovského gólmana Štrompa – 0:1. Tento krásný fotbalový okamžik si zasloužil velké ovace. Svěřence Radka Nešpora gólový okamžik uvolnil a vůbec domácí nepouštěli do hry, a tak další šance na sebe nenechaly čekat. Navýšit vedení Baníku mohl povedenou střelou Klus, ale jeho pokus pouze orazítkoval břevno domácí branky. Poté měl další šanci tým Baníku, když se na pravé straně hřiště uvolnil Daniel Žyla a poslal střílený centr na naběhnutého Chumchala, který centrovaný míč dobře trefil, ale v tento okamžik, kdy dobře trefený míč mířil do sítě domácí branky, se vyznamenal pěkným zákrokem gólman domácích Štromp. Vážnější šance již poté nepřišla ani na jedné straně. Dá se říci, že domácí moc příležitosti neměli. Hrozili spíše ze standartních situaci, ale ty jsi obrana Baníku v čele s gólmanem Laurenčíkem pohlídala a nedovolila domácím takřka nic. První poločas tak skončil zaslouženým vedením 0:1 ve prospěch Baníku.

Ve druhé půli Albrechtičtí kontrolovali náskok, ale i přesto se snažili něco směrem dopředu vymyslet. Druhý poločas však příliš fotbalové krásy nenabídl, ale i přesto přišli brankové přiležitosti, které měl většinou Baník, ale ujala se jen jedna, a to v 66. minutě, když byl na hřišti teprve pět minut střídající Michal Kvapil. Po standartní situaci Baníku se zdálo, že z této příležitosti nic nebude, ale na správném místě se objevil v daný okamžik zmiňovaný Michal Kvapil a z dorážky se nemýlil a poslal míč za záda brankáře Štrompa a bylo to – 0:2. Vratimov byl zaskočen a na odpor se nezmohl. Domácí byli čím dál více nervózní, nedařilo se jim nic, brankář Laurenčík nemusel řešit nic převratného. Naopak Baník se po druhém gólu uvolnili a v pohodě kontroloval náskok a měl ještě několik možností na navýšení skóre utkání. Velkou šanci na druhý gól v utkání měl aktivní Michal Kvapil, který svou rychlosti dělal velké problém domácí obraně, ale tentokrát neuspěl, když ho vychytal gólman domácích. Poté měl Baník ještě dvě velké možnosti, které stojí za zmínku, ale ani Petr Kubiena a opět Michal Kvapil nebyli úspěšní. Nicméně svěřenci Radka Nešpora tento velmi těžký zápas zvládli, připsali si velmi důležité tři body a navíc gólman Laurenčík udržel čisté konto. Albrechtičtí si tak mohli konečně vychutnat tříbodovou radost, na kterou čekali od podzimního zápasu s Lučinou 7. října.

Branky: 8. Žyla Marcin, 66. Kvapil Michal, ŽK: 28. Michalčák Petr, 44. Trmal Vojtěch, 77. Hrdý Tomáš, 86. Štromp Ján, 89. Jašek František, Rozhodčí: Robenek Bohumil – Porubek Václav, Seipel Jiří, Počet diváků: 132

FC Vratimov: Štromp – Jašek, Michalčák, Harbáček, Stuchlík – Pešek – Brezula (78. Osvěčík M.), Trmal (71. Tříska T.), Osvěčík V. (64. Hrdý), Bandy (84. Tříska A.) – Svěnčík. Trenér: Racko Filip

Baník Albrechtice: Laurenčík – Žyla D. (40. Pařík), Hovůrka, Vagner, Izaiáš – Kubiena, Kociolek Jakub, Žyla M., Dorozlo, Chumchal (61. Kvapil M.) – Klus (85. Svirać). Trenér: Nešpor Radek

Ohlasy trenérů

Domácí trenér Radim Pešek: „Náš dnešní výkon nebyl hodný týmu, který chce postoupit do Krajského přeboru. Ve všech aspektech hry, jsme byli horším týmem. Za celý zápas jsme si nevytvořili žádnou šanci. Kluci z Albrechtic hráli srdcem. My jsme si mysleli, že to asi půjde samo a zaslouženě prohráli. Je zapotřebí se vrátit zpět na zem a začít poctivě pracovat. Každý z nás by si měl uvědomit, že fotbal není jen o kvalitě, ale také o bojovnosti, srdci a touze vyhrát.“

Hostující trenér Radek Nešpor: „Utkání ve Vratimově bylo příkladně vybojované. Jen škoda nevyužitých šancí ve druhém poločase, ale takhle nějak se bojuje o body.“