Bod je málo, říká Jakub Kociolek po úvodním utkání jara

Naši fotbalisté nemohli být po závěrečném hvizdu po úvodním mistrovském utkání jarní části na domácím hřišti proti týmů 1. FK Spartak Jablunkov spokojeni. Podle průběhu utkání, ve kterém totiž byl Baník lepším týmem ztratili dva body za remízu 1:1. Zápas hodnotí odchovanec Baníku Jakub Kociolek.

Kubo, máme za sebou úvodní utkání jara, když jsme doma remízovali s Jablunkovem 1:1. Podle průběhu utkání a naši situaci v jaké jsme, je bod málo. Souhlasíš?

Souhlasím, bod je málo, hráli jsme o něco lépe než soupeř, ale bohužel neproměnovali jsme šance.

Do utkání jsme vstoupili velmi aktivně a vypracovali jsme si několik šanci, ale nakonec z ničeho nic udeřil tým hostů. Jak bys popsal obdrženou branku? Dalo se ji zabránit?

Nechali jsme si dát strašně laciný gól, kdy brankáře z pětky nakopl míč, já prohrál hlavičkový souboj a Lukáš Vagner prohrál souboj jeden na jednoho. Prostě gól, na tři doteky. Co bychom my dali za takový gól.

Dokázali jsme vyrovnat z pokutového kopu na 1:1. Byl podle tebe pokutový kop za hraní rukou nařízený správně?

Viděl jsem to ze špatného úhlu. Vím, že ruka tam byla, jen nevím jestli ji hráč měl u těla nebo ne.

I ve druhém poločase mohl také za hraní rukou hlavní rozhodčí nařídit pokutový kop, ale tentokrát se, ale tak nestalo. Jak jsi viděl tuto situaci?

Tuhle situaci jsem viděl jasněji než tu první. Tady se skutečně zahrálo rukou od těla, ale bohužel penalta se nekopala.

Mohli jsme v utkání vstřelit, a to několikrát branku normálně ze hry, ale nestalo se tak. Čím to podle tebe bylo, že se nám to nepodařilo, vždyť v přípravě jsme nastřílely hodně branek?

Myslím, že to bylo zbrklosti. Chce to více klidu do zakončení a pak to začne padat.

První mistrovský zápas odehrál za náš tým v kategorii mužů ve středu zálohy Marcin Žyla. Jak  bys zhodnotil jeho výkon z tvého pohledu?

Spoluhráče se mi nepřísluší hodnotit, to nechám na trenérovi (smích).

Ty jsi odehrál celé utkání netradičně na stoperovi. Jak se ti hrálo na této pozici vedle Lukáše Vagnera?

Nehrálo se mi vůbec špatně, jenže soupeř nebyl vepředu moc nebezpečný, takže i to mělo na tom podíl, že se mi nehrálo špatně.

Teď nás čeká první jarní venkovní utkání na půdě velmi silného Vratimova, který chce postoupit. Je tedy jasné, že nás ve Vratimově nečeká vůbec nic lehkého. Přesto se Tě zeptám s jakým cílem jede Baník k tomuto utkání?

Tak určitě tam jedeme bodovat, potřebujeme každý bod k záchraně. Jde vidět, že spodek tabulky se zvedá. A my nesmíme zahálet.

Děkuji za rozhovor.

Také děkuji.