View Cart Check Out

Remíza je strašně málo, Baník Albrechtice - Spartak Jablunkov 1:1

FK Baník Albrechtice

Remíza je strašně málo, Baník Albrechtice – Spartak Jablunkov 1:1

V úvodním utkání jarní části na albrechtickém hřišti padly dva góly, po jednom na každé straně. Ovšem herně byli lepší domácí Baníkovci, kteří měli nebezpečnější akce i šance. Body se ale nakonec dělily! Obě branky padly už v úvodním dějství a postarali se o ně albrechtický Antonín Chumchal a hostující Pavel Raszka. Baník tak v úvodním utkání jara pouze remizoval. Podle průběhu utkání je to pro Baník ztráta.

FK Baník Albrechtice – 1. FK Spartak Jablunkov 1:1 (1:1)

Opět se ukázalo, že příprava a samotná soutěž jsou dvě naprosto odlišné věci. Domácí Baník musel oželet vykartovaného Michala Kvapila a chyběl i zraněný stoper Jan Hovůrka. Do utkání nemohl nastoupit i brankář Gabin Laurenčík.

Albrechtičtí od úvodu hýřili aktivitou a byli nebezpečnější. Od úvodního do posledního hvizdu to byli fotbalisté v modrobílých dresech, kteří měli převahu a šance. Bohužel kýžený gólový efekt do sítě Jablunkova se nedostavil. Po několika šanci Baníku v úvodu utkání, které měl několikrát Klus, Chumchal a i Kubiena se nakonec nečekaně radovali hosté ve 24. minutě, když dlouhý míč za obranu Baníku přesnou střelou kolem brankáře Baníku proměnil v úvodní gól utkání hostující Pavel Raszka0:1. Pro všechny to byl nečekaný šok. Baník však hned po obdržené brance se hnal za vyrovnáním a dočkal se, ale až minutu před koncem prvního poločasu. Ve 44. minutě se tak Baník dočkal zaslouženého vyrovnání! V pokutovém území zahrál jasně rukou hostující obránce a sudí Beran nezaváhal – pokutový kop. Tíhu okamžiku zvládl Antonín Chumchal, a poslal míč nechytatelnou střelou pod břevno za záda brankáře Jablunkova. První albrechtický gól v jarní části sezóny byl na světě – 1:1. Do konce prvního poločasu se již zajímavého nestalo, a tak se šlo do kabin za nerozhodného stavu 1:1.

Do druhého poločasu vyběhly oba týmy v nezměněných sestavách a druhý poločas už tak zajímavý, jako ten první, nebyl. Domácí se snažili s výsledkem něco udělat a dostat se do vedení, ale hostující obrana změnu utkání nedovolila, a to Baník měl několik možnosti. Hosté měli za celý druhý poločas je jednu šanci, když těsně před koncem utkání nastřelili tyč domácí branky. Kdyby tato možnost skončila v bráně, tak by to byl velký šok pro všechny Baníkovce. Baník i po této šanci svoji převahu nevyužil ani v závěru utkání, a proto se již do konce utkání nic podstatného nestalo, a tak zápas skončil remízou 1:1. Baník tak v úvodním utkání jara, ve kterém byl jasně lepším týmem, získal jen bod za remízu 1:1. Šance na reparát se nabízí příští týden při velmi těžkém utkání ve Vratimově.

Branky: 44. Chumchal Antonín z pok. kopu – 24. Raszka Pavel, ŽK: 55. Dorozlo David, 58. Chumchal Antonín – 44. Nieslaník Tomáš, 60. Lasota Jan, Rozhodčí: Beran Jan – Jurajdová Lenka, Karas Michal, Počet diváků: 100

Baník Albrechtice: Mato – Žyla D. (90. Svirać), Kociolek Jakub, Vagner, Izaiáš (83. Šlampiak) – Kubiena, Pařík, Žyla M., Dorozlo, Chumchal (80. Antonín) – Klus. Trenér: Nešpor Radek

1.FK Spartak Jablunkov:Komár – Bocek, Hudzieczek M., Cienciala M., Świerczek – Puczok, Hupka, Pustka (80. Nieslaník A.), Lasota – Nieslaník T., Raszka (90. Szotkowski R.). Trenér:Kluz Stanislav

Ohlasy trenérů

Domácí trenér Radek Nešpor: „Ani to moc hodnotit nechci, nechci byt moc kritický k některým hráčům. Velké množství nevyužitých šancí. Darovali jsme Jablunkovu bod. Vetší nasazení a vůle po výhře mi chybí.“

Foto – zdroj: Facebook Spartak Jablunkov