Poslední venkovní zápas podzimu nás čeká v Libhošti

Své poslední venkovní utkání podzimní části odehrají Baníkovci na hřišti týmů – FC Libhošť, a to v neděli 28. října od 14 hodin. Libhošť s jedenácti body okupuje desáté místo, Baníkovci posbírali stejný počet bodů a jsou jedenáctí. V Libhošti však svěřence Radka Nešpora čeká velmi těžký soupeř.

Baník: zbytečná porážka se Stonavou

Po prohře ve Staré Městě výsledkem 4:1 Baníkovci sahali v domácím utkání ve velkém derby po vítězství, už od 18. minuty po Kubienové trefě vedli 1:0 a od 23. minutě po brance Chumchala vedli 2:0. Jenže další gól nepřidali a hosté srovnali a dokonce utkání otočili ve svůj prospěch. Baník tak nepochopitelně přišel o vyhraný zápas a v derby prohrál 2:3.

V tomto ročníku 1. A třídy skupiny B je tak Baník zatím na 11. pozici se ziskem jedenácti bodů a skóre 15:22. Bilance Baníkovců je z jedenácti utkání tři výhry, dvě remízy a šest porážek. Nejlepším střelcem Baníku je se čtyřmi brankami Antonín Chumchal.

Libhošť: čtyři porážky v řadě

Libhošť vstoupila do nové sezóny třemi zápasy, kdy bodovala. Nejdříve doma porazila Dobrou 1:0, poté uhrála remízu 2:2 na půdě nováčka z Lučiny a následně doma porazila Staré Město 2:1. Pak přišly dvě prohry (ve Stonavě 2:0 a v Jistebníku 2:1). Následně Libhošť doma porazila Dobratice 4:2 a uhrála remízu 0:0 v Jablunkově. Pak tým Libhoště čtyřikrát za sebou prohrál, a to doma s Vratimovem 1:3, v Orlové 2:1, doma s Bystřicí 0:1 a v posledním dosavadním odehraném utkání ve Smilovicích 2:1.

Aktuálně patří Libhošti 10. místo s 11 body a skóre 13:17. Bilance Libhoště je z jedenácti prozatímních odehraných utkání – tři vítězství, dvě remízy a šest porážek. Nejlepším střelcem Libhoště je s osmi trefami Jan Smolarčík.

Vzájemná bilance: ve prospěch Baníku

Oba týmy se střetli ve vzájemných utkáních pětkrát, a to v rámci Krajského poháru MS KFS na jaře 2012 na hřišti Libhoště, kde Baníkovci po gólech domácího Daniel Symerského a Daniela Velarta prohráli 2:0 a naposledy v mistrovském utkání v minulé sezóně na jaře v Albrechticích, kde Baníkovci zvítězily vysokým výsledkem 8:0. Oba týmy budou chtít bodovat za tři body, a tak se dá očekávat velmi zajímavě a kvalitní utkání, ve kterém půjde o důležité body. Proto přijeďte podpořit Baník v posledním venkovním mistrovském utkání v podzimní části. Hráči budou potřebovat vaši podporu!

Předzápasové statistiky:

Poslední vzájemný zápas:

FK Baník Albrechtice – FC Libhošť 8:0 (26. kolo I.A třídy sk. B, neděle 13.6.2018)
Branky: 20., 21. a 54. Chumchal Antonín, 73., 77. a 82. Kociolek Jan, 38. Lojek Jakub, 60. Žyla Daniel
FK Baník Albrechtice: Stach – Pařík, Věčorek, Hovůrka (54. Goj), Wojtyna – Žyla D., Kociolek Jakub, Dorozlo (87. Chmiel), Edr (53. Izaiáš) – Chumchal, Lojek (71. Kociolek Jan)
FC Libhošť: Mička – Chromečka, Symerský, Pojezdala, Eckelsberger (68. Bolek) – Pham, Čapka Pat., Melčák, Čapka Jar. – Vavřík, Smolarčík

Poslední zápasy obou soupeřů:

SC Smilovice – FC Libhošť 2:1 (10. kolo I.A třídy sk. B, 7.10.2018)
Branky:  44. Kohut Pavel, 58. Przyczko Filip – 9. Smolarčík Jan
FC Libhošť: Dubec – Symerský, Eckelsberger, Smolarčík (68.Šimíček), Hanzelka (57. Čapka Pav.), Melčák, Vavřík, Čapka Jar., Pojezdala (57. Hradečný),  Velart, Burget

FK Baník Albrechtice – SK Stonava 2:3 (12. kolo I.A třídy sk. B, 21.10.2018)
Branky: 18. Kubiena Petr, 23. Chumchal Antonín – 48. Zoller Josef, 71. Žebrok Jan, 88. Mančař Tomáš
FK Baník Albrechtice: Mato – Žyla D., Dorozlo, Hovůrka, Vagner – Pařík, Kvapil, Kociolek Jakub, Kubiena – Antonín (71. Izaiáš), Chumchal

Vzájemné zápasy obou soupeřů:

Sezona 11/12: LIBHOŠŤ – BANÍK 2:0
Sezona 16/17: BANÍK – LIBHOŠŤ 3:1, LIBHOŠŤ – BANÍK 3:4
Sezona 17/18: LIBHOŠŤ – BANÍK 1:1, BANÍK – LIBHOŠŤ 8:0

Mistrovské utkání 13. kola 1. A třídy skupiny B začíná na stadionu Libhoště v neděli 28. října 14:00 hodin. Neváhejte a přijeďte podpořit Baník v dalším důležitém utkání o mistrovské body, uvidíte souboj kvalitních týmů soutěže! Náš tým potřebuje v tomto těžkém utkání vaši podporu! Na zápas byla nominována trojice sudích Michael Vojkovský – Martin Chýlek – Martin Šimík. Jak toto poslední podzimní venkovní mistrovské utkání dopadne, Vás budeme samozřejmě informovat i na našem webu a Facebook stránce. Pojeďte společně s hráči autobusem. Autobus odjíždí v 11:45 hodin ze hřiště v Albrechticích.