Velké derby je tady! Baníkovci v neděli hostí Stonavu 

Nejočekávanější domácí zápas sezóny je tady! V Albrechticích se schyluje k nejatraktivnějšímu utkání, jaký v této sezóně mohou v podzimní části 1. A třídy skupiny B příznivci Baníku sledovat. Soupeřem našeho týmu bude mužstvo se sousední obce – SK Stonava. Baníkovci v minulém kole prohráli ve Starém Městě 4:1. Stonava doma porazila tým Smilovic 3:1. Velmi očekávané velké derby se odehraje v Albrechticích v neděli 21. října od 14 hodin.

Baník: porážka ve Starém Městě

Baníkovci v minulem kole přišli o bodovou sérii, když ze čtyř utkání – třikrát zvítězili a jednou remizovali. O bodovou sérii přišli Baníkovci v minulém kole na hřišti Starého Města u Frýdku – Místku, kde prohráli výsledkem 4:1, když domácí rozhodli o svém vítězství již v prvním poločase, když poločasový stav byl již 4:1. Baník tak v důležitém utkání prohrál výsledkem 4:1. Jedinou branku albrechtického týmů vstřelil Seweryn Wojciechowski pro kterého to byla premiérova trefa v mistrovském utkání v dresu Baníku.

V tomto ročníku 1. A třídy skupiny B je Baník zatím na 11. pozici se ziskem jedenácti bodů a skóre 13:19. Bilance Baníkovců je z desíti utkání tři výhry, dvě remízy a pět porážek. Nejlepšími střelci Baníku je dvojice Antonín Chumchal a Jakub Kociolek se třemi góly.

Stonava: domácí vítězství se Smilovicemi

Největší rival Baníku vstoupil do nové sezóny překvapivou porážkou na domácí půdě s nováčkem z Lučiny výsledkem 2:6. Poté Stonava uhrála bezbrankovou remízu ve Starém Městě, porazila doma Libhošť výsledkem 2:0, remizovala v Jistebníku 2:2 a prohrála v Dobraticích těsně 1:0. Následně stonavští doma vyprovodili vysokým výsledkem 5:0 Jablunkov, 1:0 vyhrála Stonava ve Vratimově a stejným výsledkem doma nestačila na Orlovou. V předposledním odehraném utkání Stonava remizovala na půdě lídra tabulky z Bystřice 1:1 a v posledním dosavadním utkání svěřenci trenéra Karla Sochory vyhráli doma s týmem Smilovic výsledkem 3:1.

Tým Stonavy se tak po deseti utkáních nachází v soutěžní tabulce na 7. místě s celkovým skóre 16:12 a celkovým počtem patnácti bodů. Bilance týmů SK Stonava je, že z deseti utkání – čtyři vítězství, tři remízy a tři porážky. Nejlepším střelcem Stonavy je s osmi trefami Josef Zoller.

Vzájemná bilance: kdo tentokrát zvládne toto velmi prestižní derby?

Z šestnácti zápasů, které od sezóny 2010/2011 oba týmy spolu sehrály, se více dařilo Baníkovcům. Baníkovci totiž zvítězili v osmi utkáních, pět se hrálo nerozhodně a třikrát zvítězila Stonava. V loňském ročníku byly k vidění výsledky 2:3 pro Stonavu (na podzim v Albrechticích) a 2:2 (na jaře ve Stonavě).

Předzápasové statistiky:

Poslední vzájemný zápas:

SK Stonava – FK Baník Albrechtice 2:2 (15. kolo I.A třídy sk. B, sobota 9.6.2018)
Branky: 8. Zoller Josef, 14. Káňa Jakub – 23. Lojek Jakub, 73. Goj Jaroslav
SK Stonava: Gaszczyk – Mančař, Graňák, Zielonka, Kloda (82. Sochora) – Škuláň, Káňa (77. Mičík), Dittrich, Němec – Malúš, Zoller
FK Baník Albrechtice: Stach – Pařík, Věčorek, Hovůrka, Vagner – Žyla D., Kociolek Jakub, Dorozlo, Edr – Chumchal, Lojek (46. Goj)

Poslední zápasy obou soupeřů:

1. SC Staré Město – FK Baník Albrechtice 4:1 (11. kolo I.A třídy sk. B, 13.10.2018)
Branky: 20. a 33. Sládeček Roman, 16. a 45. Štěrba Pavel – 10. Wojciechowski Seweryn
FK Baník Albrechtice: Mato – Čoček, Wojciechowski (60. Hovůrka), Kulhánek, Dorozlo – Hogh (46. Kubiena), Kociolek Jakub (46. Vagner), Klus (74. Pařík), Žyla D. – Antonín (46. Kvapil), Chumchal

SK Stonava – SC Smilovice 3:1 (11. kolo I.A třídy sk. B, 13.10.2018)
Branky: 10. Mičík Daniel, 20. Ristovský Michal, 36. Zoller Josef – 85. Przyczko Filip
SK Stonava: Gaszczyk – Mančař, Zielonka (87. Kloda), Stanowski (81. Frait), Žebrok – Mičík (56. Zahatlan), Graňák, Dittrich, Žebrok – Ristovský, Zoller

Vzájemné zápasy obou soupeřů:

Sezona 10/11: STONAVA – BANÍK 0:1, BANÍK – STONAVA 2:0
Sezona 11/12: STONAVA – BANÍK 3:2, BANÍK – STONAVA 2:2
Sezona 12/13: STONAVA – BANÍK 0:3, BANÍK – STONAVA 2:1
Sezona 13/14: BANÍK – STONAVA 3:2, STONAVA – BANÍK 1:1
Sezona 14/15: BANÍK – STONAVA 3:3, STONAVA – BANÍK 3:3
Sezona 15/16: STONAVA – BANÍK 1:4, BANÍK – STONAVA 2:1
Sezona 16/17: BANÍK – STONAVA 1:0, STONAVA – BANÍK 4:1
Sezona 17/18: BANÍK – STONAVA 2:3, STONAVA – BANÍK 2:2

Mistrovské utkání 15. kola 11. A třídy skupiny B začíná na stadionu v Albrechticích v neděli 21. října 14:00 hodin. Neváhejte a přijďte podpořit Baník v důležitém utkání o mistrovské body, uvidíte souboj kvalitních týmů soutěže! Náš tým potřebuje v tomto těžkém utkání a ve velkém derby a prestižním derby vaši podporu! Přijďte Baníkovcům vytvořit vítěznou domácí kulisu! Na zápas byla nominována trojice sudích Tomáš Ham – Martin Tomai – Ondřej Jurček. Jak toto další mistrovské utkání dopadne, Vás budeme samozřejmě informovat i na našem webu a Facebook stránce.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *