Neproměněné šance nás stály body, Spartak Jablunkov – Baník Albrechtice 2:0

Na úvod nového ročníku 2018/2019 čekal fotbalisty Baníku velmi těžký soupeř – 1 .FK Spartak Jablunkov. V úvodním utkání byli Baníkovci hlavně v prvním poločase jasně lepším týmem a svého soupeře přehrávali, ovšem ze svých velkých příležitosti neproměnili ani jednu, a domácí jim z brejkových situaci dali lekci z produktivity a dvěma góly ze 40. a 56. minuty zvítězili výsledkem 2:0. Baník tak v Jablunkově vyšel bodově naprázdno, první body může získat příští týden, kdy hostí Vratimov.

1. FK Spartak Jablunkov – FK Baník Albrechtice 2:0 (1:0)

K prvnímu utkání nové sezóny Baník zajížděl na půdu velmi silného protivníka – 1. FK Spartak Jablunkov. Jako v každé sezóně je úvod strašně důležitý, proto po krátké, ale na druhou stranu velice slušné přípravě chtěli Baníkovci v tomto utkání bodovat. Baníku do utkání chyběli někteří hráči hlavně do obrany, a tak na stopera se postavil sám hrající trenér Goj s Wojtynou. Po utkání se dá říct, že prohra velmi mrzí, jelikož Baník nebyl v utkání horším týmem a domů si měl odvézt minimálně bodík. Bohužel se to nepovedlo!

V první půli byl Baník lepším týmem na hřišti a diktovali tempo hry, hrál kombinačně a byl velice silný na míči. Soupeř se zatáhl na vlastní polovinu a čekal na brejky, dobře organizovaně se posouval, a tak nebylo vůbec jednoduché se do domácí obrany dostat. Přesto si dokázal Baník v první půli vytvořit stoprocentní šance, kdežto soupeř až na pár centrů ani jednu. Baník předváděl rychlou hru a chyběli tomu jen góly. Jenže hned ze začátku hlavička hrajícího trenéra Goje se mezi tři tyče nevešla ani střela Kubieny, který byl velmi aktivní. Zakončením Chumchala a Žyly chyběl přesnost nebo razance. Střela mladíka Michala Kvapila, který se prezentoval výborným výkonem, skončila na břevně domácí branky. Baník byl po celou dobu prvního poločasu jasně lepším týmem, ale bohužel své velké šance neproměnil, a tak přišla z jediné šance branka na druhé straně, kdy po rohovém kopu Baníku se domácí dostali do rychlého protiútoku, ve kterém na konci prostřelil ve 40. minutě Radim Szotkowski bezmocného brankáře Baníku Ondru Mata, který jinak podal v utkání velmi spolehlivý a dobrý výkon. A tak se šlo do kabin za stavu 1:0 pro domácí.

Do druhého poločasu šli Baníkovci s cílem vyrovnat a urvat vedení na svoji stranu. To se jim bohužel nepovedlo a domácí dokonce po rychlém brejku v 56. minutě zvýšil své vedení. Nejdříve vytáhl brankář Mato skvělý zákrok, ale na dorážku Marka Sikory již byl krátký. Baník i ve druhém poločase měl více šanci, ale ani jedna, jak z kopáčky Kubieny, střídajícího Honzy Kociolka a Michala Kvapila neskončila v bráně domácích, a tak Baník, i když byl po většinu utkání lepším týmem, si z prvního mistrovského utkání v nové sezóně připisuje porážku 2:0. Výsledek mohl být úplně jiný, ale Baník bohužel neproměnil ani ty největší příležitosti, a tak napravit prohru v úvodním utkání může Baník hned v neděli v prvním domácím mistrovském utkání proti Vratimovu.

Branky: 40. Szotkowski Radim, 56. Sikora Marek, ŽK: 41. Hudzieczek Martin, 81. Sikora Marek – 2. Kubiena Petr, 72. Kociolek Jakub, Rozhodčí: Kubáček Vojtěch – Opěla Robin, Chýlek Martin, Počet diváků: 120

1. FK Spartak Jablunkov:Bruk – Michálek (90. Bocek), Hudzieczek, Bulawa, Cienciala M. – Szotkowski R., Hupka, Nieslanik T., Sikora Marek – Raszka (46. Komár), Martynek T. (88. Nieslanik A.). Trenér:Kluz Stanislav

Baník Albrechtice: Mato – Čoček, Wojtyna (69. Hovůrka), Goj, Vagner – Kubiena, Kociolek Jakub, Dorozlo, Žyla D. (66. Kociolek Jan) – Chumchal, Kvapil. Trenér: Goj Jaroslav