Osobně se cítím skvělé, říká před startem soutěže Michal Kvapil

Novou tváři Albrechtického týmu je odchovanec Michal Kvapil, který po hostování v žákovských a dorosteneckých ligových klubech po skončení dorosteneckého věku se vrátil do mateřského klubu. S odchovancem Baníku jsme probrali hlavně letní přípravu. Jak nejlepší střelec letní přípravy odpovídal na naše dotazy, se dozvíte níže.

Znal ses někým z albrechtické kabiny nebo jsi šel do neznáma?

Znal jsem skoro se všemi až na pár výjimek, takže to vůbec nebyl krok do neznáma.

S kým si nejvíc rozumíš po Tvém návratu?

To je velmi těžká otázka, všichni kluci jsou super. Myslím si, že u nás je velmi dobrá parta.

Určitě jsi měl nabídky i z vyšší soutěže. Proč ses rozhodl pro návrat domů?

Tak ten nejhlavnější důvod byla určitě škola. Letos budu maturovat, takže bych se chtěl zaměřit i na studium.

Čeho byste chtěl v albrechtickém dresu dosáhnout a jaká je tvoje životní fotbalová ambice?

Určitě bych chtěl, aby se nám všem dařilo. Dosáhnout chci hlavně toho, abychom měli dobré výsledky, a aby byli všichni spokojeni.

Již v sobotu je na programu první mistrovské utkání v Jablunkové. S čím půjdete do tohoto utkání?

V Jablunkově to bude určitě těžké. Hraje se o důležité body. Je to první zápas a úvod sezóny je nejdůležitější. Pokud ho zaspíme, může být zle, ale doufám, že to zvládneme a vydáme se tím správným směrem.

Jaké si díváš cíle pro letošní sezónu?

Mým cílem pro každou sezónu je dát spoustu gólů a asistencí, a tím pomoct nějakým způsobem týmů.

Za sebou máte letní přípravu. Jak se po ní cítíš a jaká byla pod trenérem Gojem?

Příprava byla herní, a to každému fotbalistovi určitě vyhovuje. Já osobně se cítím skvělé.

V letní přípravě jste dokázali porazit například velmi silné Datyně a nebo jste v generálce remizovali s týmem Petrovic, který ještě nedávno hrál divizi. I když jde jen o přípravu, tak síla v týmu je asi velká?

Souhlasím, tým je opravdu výborný. Je sice pravda, že nemuseli byt všichni, ale na druhou stranu my jsme taky nebyli všichni. V každém zápase někdo chyběl a nemohli jsme tak být všichni. V týmu máme zkušené hráče, tak i mladé hráče, takže si myslím, že tým je perfektně vyvážený a je jen na nás, jak se s tím popasujeme.

Ty jsi z pěti přípravných utkání vstřelil sedm branek a stal jsi ses nejlepším střelcem přípravy. To určitě potěší ne?

Určitě to potěší, ale velké měřítko tomu nedávám. Přeci jen je to příprava. Důležité je, že jsme zápasy zvládli až na první utkání s Těšínem, i když to herně nebylo zlé.

Jak vůbec vypadaly tvoje dny volna před startem přípravy?

Regeneroval jsem formou posilovny. Byl jsem na různých turnajích, třeba na Slovensku. Takže jsem z herní praxe určitě nevypadl.

Sportovci rádi sledují své kolegy z jiných odvětví. Tak co ty a sport, jak aktivně, tak i pasivně doma u televize?

Já mám rád všechny sporty. Hrozně mě zajímá florbal. S kamarády jsme udělali svůj tým a jezdíme na různé akce. Samozřejmě když je něco v televizi, tak se rád kouknu, ale jsem spíše typ člověka, co se domluví a jde si něco zahrát.

Děkuji Michale za rozhovor a přeji ti, ať se ti daří!

Také děkuji.

Foto – zdroj: fotbaltrinec.cz