Jakub Kociolek hodnotí uplynulou sezónu

V jarní části sezony, především v její první polovině, kdy Baník předvedl fantastickou sérii zápasů bez porážky, na kterou navázal ze závěru podzimní části, patřil odchovanec Jakub Kociolek mezi hlavní postavy Baníku. Stoper Baníku nechyběl na hřišti v celé sezóně ani minutu a výrazným způsobem se podepsal pod celkovým skvělým třetím místem našeho týmu v právě skončeném ročníku. Jak odpovídal jeden z nejvytěžovanějších hráčů Baníku na několik málo dotazů k právě skončené sezóně, se dočtete uvnitř článku.

Sezona před pár dny skončila, jak bys ji celkově ohodnotil?

Asi pozitivně. Před sezónou bych třetí místo bral všemi deseti, ale když se nad tím zamyslím tak jsme někdy zbytečně ztrácely body.

Kterou část sezony, jarní nebo podzimní, hodnotíš ze svého osobního pohledu lépe?

Spíše tu podzimní, myslím, že jsme tam i více bodů nahráli.

Ty jsi v soutěži nechyběl na hřišti ani jednu minutu, a byl jsi tak svými výkony nepostradatelným mužem sestavy, to je hodně pozitivní, nemyslíš?

Ano je to pozitivní, ale se svými výkony v některých zápasech nejsem úplně spokojený.

Je něco, co na letošní sezoně tě zklamalo a co naopak potěšilo?

Potěšili mě domácí zápasy, které až na pár vyjímek jsme zvládly skvěle. A zklamán jsem ze zápásů, které byli v naši režii a nevydolovaly jsme tři body.

A byl v sezoně nějaký moment, na který budeš vždycky rád vzpomínat?

Určitě domácí derby se Stonavou, takové zápasy mám nejraději a navíc jsme ho zvládli.

Sezónu jste zakončili vítězstvím na domácím Štítu Albrechtic, kdy se konal již 49. ročník, jak bys zpětné zhodnotil Štít Albrechtic celkově?

Připravený byl perfektně. Ať už šlo o hřiště nebo vše kolem. A samotný turnaj nám taky vyšel.

Sezona byla dlouhá a náročná, krátká dovolená určitě přijde vhod. Jaké máš plány?

Individuální trénink samozřejmě. Ne určitě si odpočinout nejspíše někde u moře.

Budou cíle v nové sezóně Tvoje i týmu opět nejvyšší, a sice končit na špičce tabulky?

Určitě, minimálně dopadnout tak jak letos.

Jaký je Tvůj cíl v Albrechtických barvách?

Nejlépe postoupit do kraje.

A poslední otázka. Máš nějaký vzkaz pro naše fanoušky?

Ať chodí tak jak doposud, jsou skvělí.

Jakube, díky za rozhovor.

Taky díky!