Jakub Kociolek před sobotním startem sezóny

V sobotu startuje nový soutěžní ročník 1. A třídy skupiny B, ve kterém se Baníkovci představí na hřišti nováčka z Dolní Lutyně. Před úvodním utkáním nové sezóny přinášíme rozhovor s odchovancem FK Baník Albrechtice Jakubem Kociolkem. Více se dočtete z rozhovoru níže v článku.

Kubo, jaká byla příprava pod trenérem Radkem Nešporem před novou sezónou?

Taková jako vždy, fyzický náročná. Naštěstí je od té zimní kratší.

Stihli jste odehrát čtyři přípravná utkání, který zápas se Vám nejvíce povedl?

Asi ten jediný, který jsme vyhráli.

V sobotu startuje nový ročník 1. A třídy. Jak se na něj osobně těšíš?

Těším se moc, snad se nebude opakovat loňský podzim.

Vás čeká v prvním utkání velmi zajímavý souboj, a to na půdě nováčka v Dolní Lutyni, takže na úvod velmi těžký zápas?

Každý zápas bude určitě těžký, ale snad vstoupíme do soutěže dobře a vyhrajeme.

Staré nepsané pravidlo říká, že podle toho, jak se do soutěže vstoupí, tak bude vypadat minimálně půlrok. Souhlasíš?

Jestli vyhrajeme první zápasy, tak doufám, že tohle nepsané pravidlo bude fungovat.

Koho vůbec považuješ za hlavní favority nadcházejícího ročníku 1. A třídy skupiny B?

To lze těžce tipovat. Uvidíme co předvedou nové týmy, ale jestli se nebude nic měnit, tak určitě favoriti budou stejní jako minulou sezonu.

Jaké si dáváte cíle jako tým pro letošní sezónu?

Hrát fotbal lahodící oku fanouška.

Jaké si dáváš svoje cíle?

Pomoct týmu jak to jen bude třeba.

Tradičně na závěr. Nějaký vzkaz pro fanoušky před startem nového soutěžního ročníku?

Ať jsou porad stejní jako doposud, jsou skvělí. A taky bych je rad pozval na první utkání do Dolní Lutyně. Budeme je potřebovat.

Kubo, díky za rozhovor.

Taky díky.