Nová verze informačního systému FAČR bude spuštěna v úterý 5. března

V úterý 5. března nasadí Fotbalová asociace České republiky novou verzi informačního systému Naše ISko, která v první fázi nabídne nové funkcionality především v oblasti členství. Většinu dne, kdy bude Naše ISko nasazováno, nebude informační systém funkční. Následně bude dva týdny probíhat pilotní provoz, při kterém bude moci docházet k neočekávaným událostem v informačním systému z důvodu jeho stabilizace.

„Fotbal je největším sportem v Česku s více než 370 tisíci členy, kteří dostanou moderní a funkční systém. Nová verze informačního systému navíc byla jednou z priorit Strategického plánu FAČR, který loni schválila valná hromada,“ poznamenal generální sekretář Martin Procházka.

Naše ISko bude spuštěné s podobnými funkcionalitami, na jaké jsou členové FAČR zvyklí ze současného informačního systému, aby byla zaručena jeho plná funkčnost. Propracovanější bude oblast členství, která se dočká větší elektronizace než doposud. Přinese například vylepšený proces registrace a jejího rušení, snadnější možnost zaplacení členského příspěvku, zjednodušený proces podávání žádostí a podobně. Tedy funkce, které budou před startem jarní fotbalové sezony nejvyužívanější.

Členové FAČR budou moci (ale ne muset!) migrovat svůj účet do nového systému, což jim umožní využívat nové funkcionality jako například správu vlastního profilu. Jak to udělat, bude součástí přehledného návodu k Novému ISku.

Úplnou novinkou v informačním systému bude chatbot, tedy platforma pro textovou komunikaci s umělou inteligencí, která v první fázi bude umět odpovídat na otázky z pravidel fotbalu. V budoucnu bude umět konverzovat i v jiných oblastech.

Postupně bude následovat nasazování dalších funkcionalit. Finální verze Našeho ISka bude kompletně spuštěna v průběhu roku 2025.

Na novém systému se podílel rozsáhlý projektový tým v čele s ředitelem IT oddělení FAČR Jaroslavem Vackem a projektovou manažerkou Petrou Faltusovou, která má zkušenosti s vedením informačních projektů například v bankovním sektoru.

Celý článek čtěte ZDE.