Rozhodčí s kamerou v živém přenosu: Zajímavý zážitek a dobrá věc pro fotbal

Takový zápas ještě nikdy v kariéře neřídili. Hlavní rozhodčí Ladislav Szikszay a asistent Michal Volf absolvovali sobotní přípravný zápas AC Sparta Praha – FC Kodaň s kamerami BodyCam na svých hrudích a navíc v přímém přenosu O2 TV sport.Jaké dojmy si odnesli z utkání, během kterého zprostředkovali svůj přímý pohled ze hřiště a otevřenou komunikaci s hráči?

Duel skončil výhrou 2:0 úřadujících českých šampionů. Hlavní arbitr Szikszay ještě v prvním poločase vyloučil hostujícího obránce Denise Vavra.

Ladislav Szikszay: „Pro mě to byl celkově zážitek. Jsem rád, že projekt BodyCam, který Sparta odstartovala už loni v přípravném utkání proti Norimberku a byl u toho také náš kolega Dalibor Černý, pokračuje. Zajímavé to bylo jistě nejen pro nás rozhodčí. Celkově jde o to, že se divákům a třeba mladým rozhodčím nabídne pohled na to, jak se pracuje na úrovni profesionální soutěže, jak rozhodčí komunikují s hráči. A ještě víc přiblížit fotbal i televizním divákům.

Nejzajímavější byla 24. minuta, kdy došlo k udělení červené karty. Určitě také pro diváky. Zase mohli vidět celkovou komunikaci na hřišti, vyhodnocení situace a následné navázání hry. Neřekl bych, že jsem před utkáním cítil výraznou změnu proti těm ostatním. S kolegy jsme se připravovali jako na každý jiný zápas. U hráčů jsme možná cítili lehkou koncentraci směrem ke komunikaci, aby vše bylo slušné… Nějaký smysl tento projekt tedy asi má.“ 

Celý článek ZDE.