Vítězná domácí derniéra, Baník Albrechtice – Finstal Lučina 1:0

Albrechtičtí fotbalisté bez větších problémů se s podzimní části a domácím prostředím v roce 2023 rozloučili vítězně, a to hubenou výhrou 1:0. Tu zařídil v 61. minutě Tomáš Izaiáš, pro kterého to byla devátá trefa v podzimní části. Dalších nespočet šanci byli totiž nevyužité. To hostující tým pod názvem Finstal Lučina nepředvedl v Albrechticích takřka nic, za celý zápas si vypracoval jen jedinou vážnou šanci. Baník si tak do tabulky zcela zaslouženě připsal další tři body a přezimuje na čtvrté příčce tabulky s čtyřiadvaceti body a celkovým skóre 21:11. Kromě tříbodového zisku z posledního podzimního utkání musela potěšit také čtvrtá nula pro brankáře Vojtěcha Křístka v průběhu této sezóny.

FK Baník Albrechtice – Finstal Lučina 1:0 (0:0)

Branky: 61. Izaiáš Tomáš, ŽK: 63. Cileček David, 82. Porembski Jan – 53. Tomiček Radek, 65. Bláha Martin, Rozhodčí: Ivanský Lumír – Horáková Renáta, Čuba Daniel, Počet diváků: 100

FK Baník Albrechtice: Křístek – Mik (72. Šimák), Kociolek Jakub, Zielonka, Hradil – Žyla D., Žyla M., Rusnok, Porembski (86. Kantor) – Cileček, Izaiáš. Trenér: Procházka Milan

Finstal Lučina: Balko – Szotkowski (69. Bubík), Goroš, Mokryš (79. Bandy), Majer (87. Krčmárik) – Tomíček R., Kvapil, Bláha, Krejčiřík (69. Macák) – Tomíček K., Czedron. Trenér: Morcinek Radek

Komentář asistenta trenéra Roberta Taussiga: „Nastoupili jsme na těžkém terénu z posledním týmem tabulky. Jak jsem předpokládali, tak tento terén více vyhovoval bránícímu a bojovnému soupeři. Naše kombinační hra vázla na těžkém terénu, ale i přesto jsme byli aktivnější, měli více ze hry a taky jsme měli spoustu a spoustu šancí. Naše proměňování šancí však bylo mizerné. Dobře chytající brankář hostů byl největší překážkou a take naše nemohoucnost trefit prázdnou branku! Například Tomáš Izaiáš šel třikrát jenom za první poločas sám na brankáře a ani jednou neproměnil. Vstřelili jsme i dvě branky a avšak pro sporné ofsajdové postavení nebyly uznány. Druhý poločas jsme nastoupili taky aktivně, hra se začala dařit, opět jsme se dostávali do šancí, kdy Daniel Žyla šel sám na brankáře, ale opět neproměnil. Vysvobodila nás až rychlá akce, kdy David Cileček poslal do šance Daniela Žylu, který prudkou přihrávkou z křídla před branku našel Tomáše Izaiáše a ten vstřelil jediný gól utkání. Hosté jsme pustili do jediné šance za celé utkání, avšak tu neproměnili a náš brankář Vojta Křístek vlastně celé utkání mrznul a soupeř ho nepřinutil k žádnému vážnějšímu zákroku. Takže poslední utkání podzimní části jsme nakonec vyhráli jen díky neproměňování šancí 1:0 na domácí půdě a těšili se na konec podzimní části sezóny. Ta dopadla úspěšně a jsme na pěkném 4. místě tabulky.“

FOTOGALERIE z utkání mužů proti Lučině (1:0) ze dne 11. listopadu 2023. Foto: Ondřej Kruťa - Děkujeme