Poslední zápasový test v sobotu v Ostravě – Lhotce proti Staré Bělé

Letní příprava je téměř u konce – stačí odehrát poslední zápas, ke kterému se fotbalisté Baníku vydají v sobotu dopoledne, kdy se utkají s týmem – FK Stará Bělá. Na hřišti v Ostravě – Lhotce poměří síly s osmým týmem uplynulé sezóny 1.A třídy skupiny A. Poslední přípravný zápas má výkop v 10.15 hodin.

Letní příprava jde do svého konce. Před prvním soutěžním utkání, které odehrají svěřenci trenéra Milana Procházky v Horní Suché čeká na Baníkovce ještě závěrečný duel letní přípravy, ve kterém, jak již bylo zmíněno se střetnou se Starou Bělou.

Co se týče utkání v letní přípravě, tak ty odehrál Baník již celkem čtyři. Na úvod přípravy doma prohrál s nováčkem B třídy z Těrlicka (FK Těrlicko 2022) výsledkem 1:2. Poté sehráli Baníkovci dvě utkání v rámci turnaje v Dolních Datyních s domácím týmem a s Horní Suchou. S domácím týmem Baníkovci vyhráli 3:2 a s Horní Suchou 3:0, tím pádem se na turnaji umístili na prvním místě. Poslední dosavadním duel přípravy sehrál Baník na hřišti divizního nováčka z Vratimova, kde prohrál výsledkem 5:1.

Sobotní soupeř v závěrečném duelu letní přípravy ze Staré Bělé vstoupil do letní přípravy pod vedením nového kouče Dominika Černého, který nahradil Marka Lišaníka, který přijal nabídku trénovat právě posledního soupeře Baníku v přípravě, a to divizního nováčka z Vratimova. Úvodní utkání letní přípravy sehrál osmý tým loňské uplynulé sezóny 1.A třídy skupiny A s účastníkem Krajského přeboru z Dolního Benešova, se kterým prohrál výsledkem 5:2. Následovalo druhé utkání v rámci letní přípravy, a to na hřišti dalšího účastníka Krajského přeboru z Vřesiny. A s tímto soupeřem Stará Bělá prohrála 5:1. Středeční utkání 26. července, které měla sehrát Stará Bělá s Ostravským týmem z Jihu se kvůli špatnému stavu hřiště zrušilo, a tak poslední dosavadní utkání, které odehrála Stará Bělá, tak bylo utkání s Pustou Polomi z Krajského přeboru. Toto utkání se starobělským vůbec nepovedlo, jelikož prohráli vysokým výsledkem 11:1, ale v rámci přípravy není výsledek až tak důležitý.

Naposledy se oba týmy střetly v roce 2022 sobotu 12. března, kdy vzájemný duel v rámci zimní přípravy na umělé trávě v Horní Suché skončil výsledkem 5:3 ve prospěch Baníku. Za Baník se tehdy prosadila pětice hráčů – Kuba Kociolek, Lukáš Golasowski, David Konczyna, Lukáš Vagner a Vojta Michejda

Závěrečné přípravné utkání FK Stará Bělá – FK Baník Albrechtice startuje v sobotu 5. srpna od 10:15 hodin na fotbalovém hřišti Ostrava – Lhotka (Petřkovická 410/25A). Přijeďte naše hráče podpořit a uvidíte, jak se fotbalisté A mužstva připravují na novou sezónu!