Statistiky I. – Král střelců? Antonín Chumchal

Pár dnů dovolené využijeme k ohlédnutí za skončenou soutěžní sezónou, která se po konečné deváté příčce nehodnotí moc pozitivně. Je čas se podívat na střelce, brankáře a karetní hříšníky!

Albrechtičtí zakončili sezónu 2022/2023 na devátém místě se ziskem 29 bodů za osm výher, pět remíz a jedenáct porážek při skóre 51:59. Je třeba dodat, že po poslední sezóně je tahle sezóna neprovedená.

Nejlepším střelcem se stal opět Antonín Chumchal – v sezóně zaznamenal devatenáct tref – osmkrát se trefil doma a jedenáctkrát na hřištích soupeřů. Druhým nejlepším střelcem s deseti trefami je Tomáš Izaiáš. Bronzovou příčku albrechtického týmu obsadila s čtyřmi trefami dvojice Jan Hovůrka a Marcin Žyla. Třikrát se prosadila dvojice Lukáš Vagner a Jan Kociolek.

Z brankářských statistik vyplývá, že dvojice brankářů Břetislav Gradek a Vojtěch Křístek celkem udržely dvakrát čisté konto. Baníkovci obdrželi celkem pětatřicet žlutých karet. V kolonce červených karet má Baník na kontě dvě, kdy obě obdrželi v jarní části, a to konkrétně přímou červenou Ondřej Přeček a po dvou žlutých kartách Petr Zielonka.

Střelci celkem (51 vstřelených branek)

19 – Chumchal Antonín, 10 – Izaiáš Tomáš, 4 – Hovůrka Jan, Žyla Marcin, 3 – Vagner Lukáš, Kociolek Jan, 2 – Hruška Daniel, 1 – Porembski Jan, Cileček David, Křístek Vojtěch, Kubiena Petr, Dorozlo David, Piecha Daniel,

Střelci doma (25 vstřelených branek)

8 – Chumchal Antonín, 5 – Izaiáš Tomáš, 3 – Kociolek Jan, Žyla Marcin, 2 – Hovůrka Jan, 1 – Křístek Vojtěch, Piecha Daniel, Vagner Lukáš, Hruška Daniel.

Střelci venku (26 vstřelených branek)

11 – Chumchal Antonín, 5 – Izaiáš Tomáš, 2 – Vagner Lukáš, Hovůrka Jan, 1 – Porembski Jan, Žyla Marcin, Dorozlo David, Hruška Daniel, Kubiena Petr, Cileček David.

Brankáři

Břetislav Gradek – 19 zápasů, 1665 minut, 1 čisté konto, 39 inkasovaných gólů, 1 žlutá karta
Vojtěch Křístek – 6 zápasů, 495 minut, 1 čisté konto, 19 inkasovaných gólů

Žluté karty (celkem 35)

6 – Chumchal Antonín, 5 – Přeček Ondřej, 4 – Vagner Lukáš, Izaiáš Tomáš, 2 – Čermák Petr, Hovůrka Jan, Zielonka Petr, 1 – Žyla Daniel, Klus Jindřich, Wojtyna Tomáš, Kociolek Jan, Kubiena Petr, Žyla Marcin, Šimák Martin, Kociolek Jakub, Gradek Břetislav, Cileček David.

Červené karty (celkem 2)

1 – Přeček Ondřej, Zielonka Petr.