Rozhovor s Martinem Míčkem, trenérem dorostu

Na trenéra Martina Míčka a jeho asistenta Marka Chmiela čekal v sezoně 2022/2023 nelehký úkol. Baník totiž po dlouhé devítileté pauze bez kategorie dorostenců čekala „první“ sezóna a Martin Míček se svým asistentem musel připravit starší dorost na těžký start v Okresním přeboru. Jak hodnotí uplynulou sezonu dorostu samotný trenér? To se dozvíte v následujícím rozhovoru.

Trenére, dorost skončil na pátém místě, jak jsi spokojen s tímto umístěním?

Před sezónou jsme si žádné cíle nekladli, o umístění nám vůbec nešlo a ani jsem netušil, jak těžká soutěž bude. Bylo to dost náročné.

Především na jaře našlo mužstvo svoji tvář, jak hodnotíš výkony mužstva po herní stránce?

Bude to znít možná alibisticky, ale určitě soustředění nás neskutečně stmelilo a kluci zjistili o co nám jde, a jaký cíl máme. Na jaře jsme odehráli výborná utkaní.

Kterých zápasů si nejvíc ceníš?

Je těžko vybrat utkání, kterých si cením. Samozřejmě je fajn vyhrát 10:0, ale asi nejvíc překvapivě porážek, a to v Těrlicku, kde jsme byli minimálně vyrovnaným soupeřem, a to stejné se Slovanem Havířov.

Kdo tvořil v sezoně osu týmu?

Osa týmu byla jasně daná. Tvořil jí kapitán týmů Jan Porembski, Jiří Himlar, Maty Cyž a spol. Myslím, že všichni se zasloužili o tento úspěch.

V týmu samozřejmě jsou osobnosti, přesto bych řekl, že vítězných zápasů a hlavně zlepšení na jaře dosáhli hráči především kolektivním výkonem…

Opět jsme u toho, nechal jsem kluky ať komunikují spolu, tudíž si vytvořili tým, který nějakým způsobem funguje. Jsem rád, že tahali za jeden provaz a hlavně asi patří dík Janu Porembskemu, za kterým kluci šli.

Jaké byly další přednosti či slabiny týmu?

Těžko říci přednosti týmu, ale vždy jsem byl tady učen hrát kombinační fotbal, bez ohledu na výsledek. Toho jsme se drželi, ale naše výhoda byla v rychlosti přestupu do útok. Slabiny nechci zveřejňovat.

Jak hráči přistupovali k tréninku?

Říkal jsem si vždy, zda mi to něco dává, to trénování, ale po roce s dorostem jsem neskutečně šťastný, že jsem mohl být součástí tohoto týmu. Kluci jeli nadoraz a spolupráce fungovala.

Hráči ročníku 2004 přechází do A-týmů Baníku. Jak vidíš šance hráčů, kteří z dorostu přechází do mužské kategorie?

Samozřejmě každý rok nějaký kluk dorost opustí a přechází do mužů. Letos se nemusíme vůbec stydět, protože Jan Porembski a Jiří Himlar mají předpoklady mužům pomoci, což už v zápasech dokázali.

Dorost by naopak měl být doplněn o několik zajímavých hráčů z letošních starších žáků, kteří postoupili do Krajského přeboru, a zdá, že by se mohlo rýsovat velmi zajímavé mužstvo…

Samozřejmě víme kolik žáků přijde. Chci jen říci, že je nečeká lehká štace, ale budeme se maximálně snažit, ať mají ten přestup do velkého fotbalu co nejsnazší. Kolektiv je přijme, to vím, takže nevidím žádný problém. Kluci ale budou muset makat.

Jaké budou cíle dorostu v nové sezoně?

Těžká otázka., kdo mě zná, tak žádné cíle si nedávám. Chci pokračovat v zavedeném rytmu dorostu. Jako umístění mě nezajímá, ale samozřejmě chci vidět zlepšení a tím i lepší výsledky.

Chtěl bys něco svým svěřencům či realizačnímu týmu vzkázat?

No co vzkázat realiznačnímu týmu, kdyby tady nebyla taková sestava, tak tady nejsem. Děkuji Lukášovi Hawlaskovi, za to jak nás vždy podpoří. Svému asistentovi Markovi Chmielovi, jak moc mi pomáhá. Všem dalším lidem z klubu, prostě fakt všem, kterým tento klub není ukradený a dělají pro něj maximum.

Děkuji za rozhovor.

Já moc děkuji, že mohu pracovat v takové partě.