Další těžké utkání, Baník v neděli doma přivítá tým Raškovic

Baníkovci v minulém kole prohráli v Bystřici a opět čekají na další bodový zisk. Bodovat mohou Baníkovci v dalším domácím utkání, a to s týmem z Raškovic. Nedělní soupeř je v soutěžní tabulce na druhém místě, Baník v soutěžní tabulce na deváté pozici. Baník však čeká velmi těžký soupeř. Další mistrovské utkání má výkop v neděli 4. června od 17:00 hodin

Baník: v Bystřici porážka a další čekání na bodový zisk

Baník nebyl s umístěním po podzimní části vůbec spokojen, což podle minulé sezóně, každý pochopí. Baníkovci se dá říci vydařené zimní přípravě čekal na úvod velmi těžký zápas, a to na hřišti Jablunkova. Svěřenci nového trenéra Roberta Taussiga však do utkání vstoupili velmi dobře a z hřiště Jablunkova si odvezli zaslouženě tři body za vítězství výsledkem 1:5. Následně čekal Baníkovce domácí zápas s Lokomotivou Petrovice. Baník zvládl i toto utkání a zvítězil výsledkem 5:0, když se dvakrát prosadil Antonín Chumchal a jednou trojice Daniel Piecha, Marcin Žyla a Tomáš Izaiáš. Další utkání se však Baníkovcům vůbec nepovedlo. A na výsledek bude potřeba co nejrychleji zapomenout. Albrechtičtí fotbalisté totiž v sobotu na hřišti nováčka pod názvem SK Tichá totálně utkání nezvládli a utrpěli debakl 8:3. Po dvou jarních výhrách přišla první porážka, na kterou je třeba rychle zapomenout. Mezi střelce v tomto velmi nepovedeném utkání se za Baník zapsala trojice Lukáš Vagner, Antonín Chumchal a Marcin Žyla. Poté sehráli Baníkovci doma další utkání ve velkém derby se Stonavou, a v tomto utkání prohráli výsledkem 0:4. Další utkání sehráli Baníkovci dvakrát s Horní Suchou, nejdříve doma mistrovské utkání (remíza 1:1), a poté prohra na pokutové kopy ve finále okresního poháru po remíze 1:1. Poté sehrál Baník další utkání na hřišti Lučiny, kde prohrál 0:1 brankou z pokutového kopu, V dalším utkání Baník doma porazil Staré Město u Frýdku – Místku výsledkem 5:2 a následně v dalším utkání Baník doma prohrál vysoko s týmem Dobratic výsledkem 2:6. V posledním dosavadním odehraném utkání Baník prohrál v Bystřici výsledkem 3:1.

Baník tak po svých jednadvaceti odehraných utkáních 1. A třídy skupiny B je na 9. pozici se ziskem šestadvaceti bodů a skóre 46:48. Bilance Baníkovců je z osmnácti utkání – sedm výher, pět remíz a devět porážek. Nejlepším střelcem Baníku je Antonín Chumchal s osmnácti góly.

Raškovice: v minulém utkání domácí remíza s lídrem tabulky

Raškovice vstoupily do jarní části remízou v Dobraticích výsledkem 1:1. Poté následovala série šesti zápasů vítězných za sebou, a to doma s Bystřici výsledkem 2:1, v Horní Suché výsledkem 0:2, ve Smilovicích výsledkem 1:2, doma s týmem Libhoště výsledkem 4:1, v Jablunkově výsledkem 1:2 a doma s Lokomotivou Petrovice výsledkem 3:1. Poté přišla první jarní porážka, a to v Tiché výsledkem 4:0 a v posledním dosavadním odehraném utkání Raškovice doma remizovaly s lídrem tabulky ze Stonavy výsledkem 0:0.

Raškovice po svých jednadvaceti odehraných kolech 1. A třídy skupiny B se nachází na 2. pozici se ziskem čtyřiačtyřiceti bodů a skóre 52:31. Bilance Raškovic je z jednadvaceti utkání – třináct vítězství, pět remíz a tři porážky. Nejlepším střelcem Raškovic je s devíti trefami Ilír Preči.

Vzájemná bilance: lepší pro Baník

Při pohledu na bilanci vzájemných zápasů se dá říct, že Raškovice jsou pro Baník poměrně hodně oblíbeným soupeřem. Albrechtice se totiž s tímto týmem utkal celkem dvanáctkrát, a to jednou v přípravném utkání (Baník – Raškovice 1:0) a jedenáctkrát v mistrovských utkáních. Zde Baník Raškovice šestkrát porazil, dvakrát remizoval a třikrát odešel poražen, a to v posledním dosavadním vzájemném střetnutí. Zatím poslední zápas se odehrál na podzim v Raškovicích, kdy Raškovice doma vyhrály výsledkem 5:1.

Předzápasové statistiky:

Poslední vzájemný zápas:

TJ Pražmo-Raškovice – FK Baník Albrechtice 5:1 (12. kolo I.A třídy sk. B, neděle 23.10.2022)
Branky: 2., 78. a 83. Vojkovský Adam, 60. Koloničný Roman, 88. Birčák Jakub – 15. Chumchal Antonín z pok. kopu
TJ Pražmo-Raškovice: Pešák – Kulštejn (46. Preči), Kacíř, Bednárek, Birčák – Vojkovský A., Koloničný, Kožar, Janošec – Žáček, Tobiáš (82. Adámek)
FK Baník Albrechtice: Gradek – Čermák, Kociolek Jakub, Přeček, Dorozlo – Žyla D., Žyla M., Klus (57. Porembski), Izaiáš – Chumchal, Kociolek Jan (76. Křístek)

Poslední zápasy obou soupeřů:

TJ Bystřice – FK Baník Albrechtice 5:1 (24. kolo I.A třídy sk. B, 28.5.2023)
Branky: 34. Buryan Filip z pok. kopu, 44. Zabystrzan Adam, 79. Liberda Aleš z pok. kopu – 67. Kubiena Petr
FK Baník Albrechtice: Gradek – Žyla D., Hovůrka, Zielonka, Přeček – Kubiena, Cileček, Žyla M., Vagner (88. Křístek) – Chumchal, Hruška (46. Porembski)

TJ Pražmo-Raškovice – SK Stonava 0:0 (24. kolo I.A třídy sk. B, 28.5.2023)
TJ Pražmo-Raškovice: Pešák – Birčák, Žáček, Kacíř, Juřica – Vojkovský A., Koloničný (78. Kulštejn), Kožar, Janošec – Bednárek, Preči (67. Hyrník)

Vzájemné zápasy obou soupeřů:

Sezona 10/11: RAŠKOVICE – BANÍK 1:1, BANÍK – RAŠKOVICE 3:0
Sezona 11/12: BANÍK – RAŠKOVICE 4:1, RAŠKOVICE – BANÍK 0:1
Sezona 12/13: BANÍK – RAŠKOVICE 3:3, RAŠKOVICE – BANÍK 0:5
Sezona 13/14: BANÍK – RAŠKOVICE 6:0, RAŠKOVICE – BANÍK 3:1
Sezona 14/15: BANÍK – RAŠKOVICE 6:0, RAŠKOVICE – BANÍK 1:0
Sezona 22/23: RAŠKOVICE – BANÍK 5:1

Mistrovské utkání 25. kola 1. A třídy skupiny B začíná na albrechtickém stadionu v neděli 4. června 17:00 hodin. Neváhejte a přijďte podpořit Baník v předposledním domácím důležitém utkání o mistrovské body v této sezóně, uvidíte souboj kvalitních týmů soutěže! Náš tým potřebuje v tomto dalším těžkém utkání vaši podporu! Na zápas byla nominována trojice sudích Petr Čecháček – Robin Boček – Lenka Jurajdová. Jak toto další mistrovské utkání dopadne dopadne, Vás budeme samozřejmě informovat i na našem webu a Facebook stránce.