Vítězná domácí jarní premiéra, Baník Albrechtice – Lokomotiva Petrovice 5:0

K prvnímu domácímu zápasu jarní části sezóny nastoupil náš A tým proti Lokomotivě Petrovicím. Na první branku se čekalo do 37. minuty a poté naší hráči přidaly ještě čtyři branky a zaslouženě si tak náš tým došel pro vítězství výsledkem 5:0 a Petrovicím nedal žádnou šanci získat nějaké body. Za Baník se v jarní domácí premiéře prosadil dvakrát Antonín Chumchal a jednou trojice Daniel Piecha, který vstřelil svůj premiérový gól za Baník, Marcin Žyla a Tomáš Izaiáš.

FK Baník Albrechtice – TS Lokomotiva Petrovice 5:0 (2:0)

Branky: 37. a 66. Chumchal Antonín, 41. Piecha Daniel, 75. Žyla Marcin, 81. Izaiáš Tomáš, ŽK: 54. Kučera Radim, Rozhodčí: Brezovský Tomáš – Herda Tomáš, Čecháček Petr, Počet diváků: 150

FK Baník Albrechtice: Křístek – Žyla D., Kociolek Jakub, Vagner, Přeček – Cileček (78. Klus), Šimák, Žyla M., Piecha (69. Porembski), Izaiáš (84. Hruška) – Chumchal (84. Schneider). Trenér: Taussig Robert

TS Lokomotiva Petrovice: Pacanovský O. – Kučera, Gatnar, Sikora, Szotkowski (56. Láznička) – Kvapil, Ostáš, Hujo, Urban J. (62. F. Filipek) – Makula, Melichárek Damian (46. Toman, 75. Melichárek Dominik). Trenér: Kohút Dušan

Trenér Robert Taussig: „V první jarní domácí utkání jsme přivítali rivala z Petrovic. Na jehož lavičce se po pár měsících na naše hřiště vrátila fotbalová ikona Dušan Kohut. Utkání jsme nezačali dobře. Soupeř byl důraznější a chtěl víc. Po přeskupení sestavy jsme po třiceti minutách převzali otěže zápasu. Skvostnou přihrávkou Cilečka za obranu soupeře, Chumchal proměnil svůj brejk ve vedoucí gól. Za pár minut opět krásnou přihrávkou na zadní tyč vybídl Cileček nového hráče v sestavě Piechu ke skórování. Druhý poločas jsme už od začátku hráli zodpovědně. Další gól Chunchala rozhodl o osudu zápasu. Soupeř už byl odevzdány a my jsme přidali další góly. Marcinem Žylou a Izaiášem. Soupeře jsme už do žádné vyložené šance nepustili a zaslouženě vyhráli. Těší i udržena nula v zadu. Po dvanácti zápasech jsme konečně neinkasovali.“

FOTOGALERIE z utkání mužů proti Lokomotivě Petrovicím (5:0) ze dne 2. dubna 2023.. Foto: Ondřej Kruťa - Děkujeme