Víkendové výsledky našich mládežnických týmů

Je za námi další víkend a přinášíme konečně tradiční přehled výsledků našich mládežnických týmů. Dorost odehrál první domácí utkání v jarní části doma s týmem z Dětmarovic. Starší žáci a mladší žáci hráli také první domácí jarní utkání s Českým Těšínem. B tým mladších žáků, starší přípravka a mladší přípravka na start jarní části ještě čeká. Více uvnitř článků.

FK Baník Albrechtice (Dorost) – SK Dětmarovice 5:1 (5:0)

V neděli 2. dubna sehrálo první jarní mistrovské utkání v aktuální sezóně mužstvo dorostenců, a to na domácím hřišti s týmem SK Dětmarovice. V tomto utkání se povedl dorostencům úvod utkání, kdy již ve 12. minutě bylo skóre utkání 4:0. Poté dorostenci ještě přidali jednu branku. Hosté dokázali jen snížit na závěr utkání na konečných 5:1 a dorostenci tak vstoupili do jarní části zaslouženým vítězstvím 5:1.

Branky: 1., 6. a 39. Schneider Patrik, 4. Porembski Jan, 12. Cyž Matěj – 89. Rajnoch Jakub, ŽK: 66. Porembski Jan, Rozhodčí: Sklepek Jan, Počet diváků: 30

Sestava Baníku: Ferenc Tomáš – Himlar Ondřej, Himlar Jiří, Cyž Radek, Mihalco Ondřej – Gruszkowski Jakub, Cyž Matěj, Porembski Jan, Drozdzik Marek, Schneider Patrik, Miczka Václav. Střídali: Knybel Jakub, Mrowiec Daniel, Juchno Daniel. Trenéři: Míček Martin a Chmiel Marek

Trenéři: „V prvním jarním utkání k nám přijeli kluci z Dětmarovic. Sice se soupeř pohybuje na posledním místě, nečekali jsme lehké utkání. Nám ale vyšel neskutečně začátek utkání, do kterého jsme vstoupili fantasticky. Vedli jsme v šesté minutě už 3:0. To se samozřejmě projevilo na zbytku zápasu. Přicházeli další obrovské šance, které už jsme zahazovali. Celkově jsme spokojeni, i když druhý poločas už tak kvalitní nebyl. Tři body bereme.“

.

FK Baník Albrechtice (Starší žáci) – FK Český Těšín 1:1 (1:0)

V sobotu 1. dubna sehráli starší a mladší žáci první jarní mistrovské utkání aktuální sezóny, a to na domácí půdě s týmem FK Český Těší. Starší žáci vstoupili do jarní části remízou 1:1 a mladší žáci svého soupeře zaslouženě porazili výsledkem 6:4.

Branky: 3. Mrajca Adam – 70. Kisza Marek, ŽK: 53. Hawlasek Daniel, Rozhodčí: Martínek Roman, Počet diváků: 25

Sestava Baníku: Kočemba Daniel – Šplíchal Patrik, Fülöp Nickolas, Melecký Václav, Kunčický Martin, Chobot Daniel František, Jokiel Jakub, Bigas Filip, Mrajca Adam, Hawlasek Daniel, Mrajca Adam, Roudenský Samuel, Kübl Jan, Cyž Radek, Křižan Matěj, Jokiel Jakub, Hruška Vít, Zahatlan Adam. Trenéři: Hawlasek Lukáš, Šplíchal Pavel a Roudenský Roman

Trenéři: „První mistrovské utkání proti Českému Těšínu nám vůbec nevyšlo podle našich představ. Úvod zápasu jsme neodehráli špatně, soupeře jsme přehrávali, hráli docela pohlednou hru, vytvořili si šance, které jsme krom jednoho gólu nedokázali proměnit a pak nepochopitelně přenechali iniciativu soupeři. I přes špatný výkon jsme si po zbytek zápasu vytvořili dvě velké šance,ale bohužel jsme je neproměnili a soupeř se závěrečným hvizdem rozhodčího zaslouženě vyrovnal. Zápas nám ukázal kde máme rezervy, které se pokusíme do dalšího zápasu odstranit. Rád bych vyzdvihnul výkon našeho brankáře Dana Kočemby, který nás v důležitých chvílích podržel, po hříchu to je jediný hráč který předvedl výkon na hranici svých možností.“

.

FK Baník Albrechtice (Mladší žáci) – FK Český Těšín 6:4 (3:1)

Branky: 4., 31. a 32. Řuchovský Petr, 2. Kočemba Daniel, 14. Reli Jakub, 37. Mattausch Vojtěch – 9. Bystroň Adam, 35. Taska Tomáš, 40. Janas Szymon, 55. Reli Jakub (vlastní), Rozhodčí: Martínek Roman, Počet diváků: 25

Sestava Baníku: Lanča Jonáš – Bigas Filip, Brachaczek Tomáš, Jokiel Jakub, Kočemba Daniel, Mattausch Vojtěch, Zahatlan Adam, Řuchovský Petr, Valošek Oliver, Olszar Ondřej, Šebestík Benjamin, Reli Jakub. Trenéři: Valošek Adam, Culinka Miroslav a Uryga Radek

Trenéři: „První mistrovské utkání a těžký soupeř z čela tabulky. Do zápasu jsme vstoupili skvěle a vstřelili dva rychlé góly. Poté se hra vyrovnala. Z naší strany bylo několik fází utkání, kdy jsme hráli velmi dobře a povedlo se nám několik velmi pěkných kombinačních akcí s gólovým zakončením a soupeře jsme přehrávali. Byly tam ale i fáze, kdy jsme polevili v koncentraci a aktivitě a dovolili soupeři snížit náskok a utkání zdramatizovat. Zvláště závěr druhého poločasu byl trochu nervózní a nebyla nouze ani o tvrdší zákroky. Utkání jsme nakonec zvládli a kluky je nutné pochválit za přístup a aktivitu.“

FOTOGALERIE z utkání dorostenců proti Dětmarovicím (5:1) ze dne 2. dubna 2023. Foto: Ondřej Kruťa - Děkujeme