Tomáš Izaiáš před startem jarní části

Deset týdnů přípravy uběhlo jako voda a už v sobotu se pro A mužstvo Baníku otevře jarní část I. A třídy skupiny B zápasem na hřišti Jablunkova. Stabilní člen základní sestavy a odchovanec Baníku Tomáš Izaiáš hodnotí uplynulou zimní přípravu.

Jak hodnotíš průběh zimní přípravy a jaká byla z Tvého pohledu?

Máme pár nových tváří a taky trenéra. Trénovalo se od ledna poctivě a něco se samozřejmě odběhalo, takže věřím, že jsme připraveni.

Sobotní generálka přinesla divoký výsledek 5:5. Co bys řekl k generálce s týmem z 1. B třídy (Petřvald u Karviné)?

Pro fanoušky asi super zápas, padlo tam dost gólů. Pro nás směrem dozadu nic na chlubení, nesmíme to opakovat. Navíc toho Křísťa (Vojtěch Křístek) ještě dost pochytal.

Ze šesti zápasů v zimní přípravě jste dva vyhráli, tři remizovali, dva prohráli a dařilo se nám i střílet góly. Vypadá to, že tým by měl být dopředu dobře připraven, co říkáš?

Snad ano, ale to se uvidí v sobotu.

Směrem dozadu to však v posledních zápasech nevypadalo dobře. Co je třeba zlepšit v defenzivě?

My to všechno víme, ale stejně se to opakuje, musíme být důraznější a rychleji soupeře dostupovat, nenechávat tolik prostoru.

Už tento víkend startuje jarní část. Jak moc se těšíš na mistrovské boje o body?

Těšíme se, po dlouhé zimní pauze je to zase motivace do dalších tréninků.

V sobotu před sebou máte ostrý start proti domácímu Jablunkovu. S jakým cílem půjdete do tohoto prvního mistrovského jarního utkání?

Určitě chceme bodovat hned v prvním kole, potřebujeme navázat na poslední kolo v Libhošti.

Na kontě máte sedmnáct bodů a držíte desátou pozici. Tabulka je však velmi vyrovnaná. S jakými ambicemi vstupujete do jarní části?

Tabulka je vyrovnaná, ale pohybovat se určitě chceme v první polovině tabulky.

S jakým cílem a ambicemi vstupuješ do jarní části ty?

Bavit se fotbalem a pomoct nastřílet zase pár gólů.

Na závěr. Nějaký vzkaz fanouškům?

Těšíme se v Jablunkově a děkujeme za podporu.

Děkuji Ti za rozhovor a za všechny a hlavně fanoušky přeji, ať se Ti v dresu Baníku na jaře daří.

Taky díky.