Opět budeme hrát finále okresního poháru, Inter Petrovice – Baník Albrechtice 2:5

Baník v zimní přípravě odehrál již páté utkání, a to tentokrát v rámci okresního poháru OFS Karviná se naši hráči představili na umělé trávě v Orlové, kde jim byl za soupeře tým z 1.B třídy skupiny C – TJ Internacionál Petrovice. V utkání se zrodil výsledek 2:5 ve prospěch našeho mužstva, když poločasový stav byl 1:2. Finále budeme hrát z jedním z dvojice SK Horní Suchá nebo FK Slovan Záblatí (vítěz toho duelu bude znám v sobotu 18. března).

TJ Internacionál Petrovice – FK Baník Albrechtice 2:5 (1:2)

Branky: 17. Herman Dominik, 83. Brzóska Marek – 29. Izaiáš Tomáš, 40. Cileček David, 50. Žyla Daniel, 65. Vagner Lukáš z pok. kopu, 88. Hovůrka Jan

Sestava Baníku: Křístek – Kociolek Jakub, Hovůrka, Šimák, Přeček – Žyla D., Cileček (70. Porembski), Žyla M., Vagner, Izaiáš – Wojtyna. Trenér: Taussig Robert

Komentář trenéra: „Semifinále okresní poháru s mužstvem z 1.B třídy jsme opět začaly nesoustředěně a laxně. Čímž jsme zaplatili úvodním gólem. Trvalo nám patnáct minut než jsme se otřepali. Pak už se začala projevovat větší vyspělost a fotbalová kvalita. A šance začali přicházet a my je opět zahazovali. Do poločasu jsme skóre otočili. Druhou půli jsme začali zodpovědněji a šance narůstaly, i když zahazování pokračovalo. I tak jsme skóre navýšili na 4:1. Soupeř už jen korigoval svým druhým gólem a konečně skóre bylo nakonec 5:2. Až na úvod jsem byl spokojený s předvedenou hrou. Jen musíme zlepšit proměňování šanci. Dnes nám konečně zase dobře zahráli kraje zálohy. Teď už se jen můžeme těšit na finálového soupeře.“

Poslední přípravné utkání v zimní přípravě sehrají Baníkovci v sobotu 18. března 2023 tentokrát v domácím areálu FK Baník Albrechtice, a to s týmem TJ Petřvald u Karviné. Utkání má výkop v 10.30 hodin.