Je to výzva, říká nový hlavní trenér Robert Taussig

Sedmnáctého ledna zahájí albrechtičtí fotbalisté zimní přípravu pod novým hlavním trenérem. Ovšem nebudou si muset zvykat na žádnou (pro ně) neznámou tvář. Z pozice asistenta povýšil do křesla hlavního kouče RobertTaussig.

Když ti vedení klubu předneslo nabídku, abyste „povýšil“ do pozice hlavního trenéra, váhal jsi?

Neváhal jsem. Těšil jsem se na práci hlavního trenéra. Je to výzva. Myslím, že každý, kdo má rád tuto práci a obecně fotbal, to dělá rád.

Půjde o Tvoji první štaci u mužů v roli hlavního trenéra?

Nepůjde o první štaci. Vedl jsem tým LokomotivaLouky několik let. Na funkci jsem v Loukách postoupil z role hráče na hrajícího trenéra. Byla to srdcová záležitost. V klubu jsem byl od jeho novodobého znovuzaložení.

Je výhodou, že tým znáš?

Je to obrovská výhoda. Půlroční působení v roli asistenta trenéra mi ukázala o hráčích mnohé. V přípravě už nemusí být tolik zkoušení. Určitou představu už člověk pak má v hlavě. Je to o to jednodušší.

Jaké budou Tvé cíle v pozici hlavního trenéra?

Cíle jsem si vždy kladl ty nejvyšší. Nejde práci dělat jen tak. Vždy z toho musí být dobrý pocit. Mám rád útočný fotbal a rád vyhrávám. Zápas musí mít spád a náboj s mnoha šancemi. Raději vyhrávám třeba i 4:3 než 1:0.