V sobotu Baník zajíždí na hřiště Jistebníku

Po vysokém vítězství v Bystřici čeká svěřence Dušana Kohuta další jarní venkovní zápas. A že naše fotbalisty čeká zajímavý výlet a těžký. V rámci 20. kola 1. A třídy skupiny B totiž Baníkovci budou vážit cestu na půdu nevyzpytatelného týmů – TJ ISMM Jistebník. Další jarní venkovní mistrovské utkání má výkop v sobotu 30. dubna od 16:30 hodin.

Baník: z Bystřice vysoké vítězství a tři body

Vstup do jarní části soutěže Baníkovcům prozatím docela vychází. Baník v úvodním jarním utkání na domácí půdě vytěžil zasloužené tři body s Dobraticemi po výhře 1:0. Poté přišla remíza v Jablunkově bezbrankovým výsledkem. Následovalo vítězství se Stonavou výsledkem 3:0 a v posledním dosavadním mistrovském utkání Baník zvítězil vysokým vítězstvím a zaslouženým na hřišti Bystřice výsledkem 1:5.

Baník tak po svých šestnáctí odehraných utkáních 1. A třídy skupiny B je na 3. pozici se ziskem čtyřiatřiceti body a skóre 39:18. Bilance Baníkovců je z šestnácti utkání – deset výher, čtyři remízy a dvě porážky. Nejlepším střelcem Baníku je Antonín Chumchal s třinácti góly.

Jistebník: v minulém kole vítězství

Sobotní soupeř z Jistebníku odehrál na jaře čtyři utkání, ve kterých získal čtyři body. Do jara vstoupil Jistebník remízou s béčkem Vratimova výsledkem 3:3. Poté prohrál Jistebník na hřišti lídra v Řepišti výsledkem 2:0. Následovala porážka doma s Dobrou výsledkem 1:3 a v posledním dosavadním odehraném utkání Jistebník doma porazil Smilovice výsledkem 2:1.

Tým Jistebníku tak po svých šestnácti odehraných utkáních se nachází v soutěžní tabulce na 12. místě s celkovým skóre 25:53 a celkovým počtem jedenácti bodů. Bilance týmů Jistebníku je z šestnácti odehraných utkání – tři vítězství, dvě remízy a jedenáct porážek. Nejlepším střelcem Jistebníku je Adam Taraba se čtyřmi trefami.

Vzájemná bilance: o tři vítězství pro Baník

Co se týče vzájemného utkání tak oba týmy se zatím utkaly celkem šestkrát v historii vzájemných utkání. V sezóně 2018/2019 na podzim Baník doma zvítězil výsledkem 2:1 a na jaře v Jistebníku zvítězil opět Baník, a to výsledkem 0:3. Poslední vzájemné utkání se odehrálo v podzimní části, kdy Baník doma porazil Jistebník divokým výsledkem 7:4. Jak dopadne sedmý vzájemný souboj, se dozvíte v sobotu, ale Baník nečeká určitě vůbec nic lehkého.

Předzápasové statistiky:

Poslední vzájemný zápas:

FK Baník Albrechtice – TJ ISMM Jistebník 7:4 (7. kolo I.A třídy sk. B, sobota 11.9.2021)
Branky: 34. (z pok. kopu), 51. (z pok. kopu) a 82. Chumchal Antonín, 50. Izaiáš Tomáš, 75. Šlampiak Dominik, 77. Golasowski Lukáš, 81. Pešek Jiří – 54. a 55. Taraba Adam, 3. (z pok. kopu) Coufal David, 59. Vavroš Martin
FK Baník Albrechtice: Křístek (65. Gradek) – Koňczyna (83. Šiška), Kociolek Jakub, Hovůrka (65. Šlampiak), Izaiáš – Žyla D., Pešek, Žyla M. (69. Přeček), Kubiena – Chumchal, Golasowski
TJ ISMM Jistebník: Malý – Raška (78. Zima), Coufal, Bednář (45. Vedlich), Štandl P. – Šimko, Vavroš, Moučka P. (70. Rašek), Taraba (78. Moučka M.) – Šimák, Wojcik

Poslední zápasy obou soupeřů:

TJ Bystřice – FK Baník Albrechtice 1:5 (19. kolo I.A třídy sk. B, 24.4.2022)
Branky: 87. Zoubek David – 15. a 54. Chumchal Antonín, 3. Žyla Marcin, 14. Kubiena Petr, 18. Izaiáš Tomáš
FK Baník Albrechtice: Gradek – Žyla D., Kociolek Jakub, Přeček, Vagner (71. Konczyna) – Kubiena, Golasowski (73. Grabowski), Cieslawski (46. Michejda), Žyla M., Izaiáš – Chumchal

TJ ISMM Jistebník – SC Smilovice 2:1 (19. kolo I.A třídy sk. B, 24.4.2022)
Branky: 41. Raška Michal, 80. Moučka Matěj – 16. Vlachovič Martin
TJ ISMM Jistebník: Malý – Šimko, Šimák, Taraba, Coufal, Ogon (71. Veselý), Raška (71. Rašek), Štandl P., Tischler, Moučka M. (81. Wojcik), Bednář

Vzájemné zápasy obou soupeřů:

Sezona 17/18: BANÍK – JISTEBNÍK 1:0, JISTEBNÍK – BANÍK 2:0
Sezona 18/19: BANÍK – JISTEBNÍK 2:1, JISTEBNÍK – BANÍK 0:3
Sezona 19/20: BANÍK – JISTEBNÍK 6:2
Sezona 21/22:  BANÍK – JISTEBNÍK 7:4

Mistrovské utkání 20. kola 1. A třídy skupiny B začíná na stadionu v Jistebníku v sobotu 30. dubna 16:30 hodin. Neváhejte a přijeďte podpořit Baník v dalším venkovním a důležitém utkání v jarní části o mistrovské body, uvidíte souboj kvalitních týmů soutěže! Náš tým potřebuje v tomto velmi těžkém utkání vaši podporu! Na zápas byla nominována trojice sudích Martin Ganaj – Tomáš Klimek – Jozef Pasterčák. Jak toto další jarní venkovní mistrovské utkání dopadne, Vás budeme samozřejmě informovat i na našem webu a Facebook stránce.