Na závěr podzimu zasloužené vítězství, Baník Albrechtice – Finstal Lučina 2:0

A mužstvo mužů Baníku sehrálo v sobotu 6. listopadu další utkání v 1.A třídě, když v rámci 1. kola v posledním podzimním utkání na domácí půdě přivítalo soupeře – Finstal Lučina. Baník šel do tohoto utkání s pěti zápasovou sérii bez prohry, Lučina naposledy doma prohrála s týmem Libhoště vysoko 0:5. Baník chtěl se rozloučit s podzimní části vítězstvím. To potvrzoval Baník od úvodních minut a byl za to odměněn ve 40. minutě, kdy se po centru Petra Kubieny prosadil důrazný Antonín Chumchal. Do konce prvního poločasu již žádná branka nepřišla. Baník tak vedl zaslouženě 1:0. Ve druhém poločase se moc obraz hry nezměnil Baník byl aktivnějším týmem a měl další možnosti na navýšení skóre, a to přišlo v 78. minutě, kdy se individuální akci prosadil Lukáš Golasowski, který prošel přes čtyři hráče Lučiny a nedal brankářovi hostů šanci. Baník tak zvítězil výsledkem 2:0 získal další zasloužené tři body do tabulky. Baníkovci tak po podzimu obsadí s 24 body v soutěžní tabulce čtvrté místo za vedoucí týmem z Řepiště (ztráta 6 bodů), druhou Bystřici (ztráta 3 body) a Vratimovem B (stejně bodů, ale horší skóre). Na páté Dobratice mají naši hráči náskok 3 body a na šestou Stonavu má Baník náskok 4 body. Dá se tedy říci, že bodů mohlo být více, ale s podzimem může u nás, tak platit spokojenost.

FK Baník Albrechtice – Finstal Lučina 2:0 (1:0)

Branky: 40. Chumchal Antonín, 78. Golasowski Lukáš, ŽK: 32. Přeček Ondřej – 24. Bártek Jiří, 72. Kohut Marek, Rozhodčí: Závodný Vít – Lukašík Petr, Krpel Lukáš, Počet diváků: 120

FK Baník Albrechtice: Křístek – Žyla D., Kończyna, Kociolek Jakub, Přeček – Hovůrka – Kubiena, Golasowski, Žyla M. (56. Šiška), Izaiáš (56. Cieslawski) – Chumchal. Trenér: Kohút Dušan

Finstal Lučina: Balko – Bártek (78. Chlebek), Kohut  M., Kohut L., Krčmárik – Zima (63. Karkoška), Blahut, García, Křenek – Tomíček K., Kalmus (86. Carter). Trenér: Chlebek Michal