Warning: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable in /data/www/fkbanikalbrechtice.cz/www.fkbanikalbrechtice.cz/wp-includes/post-template.php on line 284
shopping-bag 0
Items : 0
Subtotal : 0.00 
View Cart Check Out

Šlágr kola je tady! Baník bude hájit první místo proti druhé Orlové

FK Baník Albrechtice

Šlágr kola je tady! Baník bude hájit první místo proti druhé Orlové

V 9. kole bude v Albrechticích k vidění souboj dvou aktuálně nejlepších týmů 1.A třídy skupiny B. Albrechtičtí jsou s 19 body první, jejich soupeř – FK Slavia Orlová-Lutyně ztrácí pouhý jeden bod. Baník navíc ještě neokusil hořkost porážky, Orlová ztratila jen jednou, když prohrála doma se Stonavou. Utkání z kategorie těch nejatraktivnějších startuje v neděli 4. října od 15:30 hodin.

Baník: výhra v Hnojníku udržela průběžnou první příčku

První zápas v nové sezoně si Baníkovci odbyli na hřišti Libhoště. Baník na stadionu Libhoště čekal velmi těžký souboj. Odkud si Baník odvezl jeden bod za remízu 2:2. Druhé utkání v sezóně odehrál Baník opět na hřišti soupeře, a to ve Vratimově odkud Baník odjížděl s vítězstvím 0:3. Poté se Baník poprvé představil konečně doma a bylo z toho vítězství 6:2 proti Dobré. Pak Baník zavítal na hřiště Smilovic, odkud si odvezl tři body za vysoké a zasloužené vítězství 0:6. Následovala dohrávka druhého kola, kdy doma Baník přivítal těžký tým z Dobratic (vítězství 2:1) a poté domácí utkání s týmem Dolní Lutyně, který Baník vyprovodil výsledkem 4:0. Následně Baník v posledním dosavadním utkání zajížděl na hřiště nováčka do Hnojníku, odkud si odvezl zasloužené vítězství výsledkem 0:2, díky brankám již v prvním poločase z kopaček Tondy Chumchala a Petra Kubieny.

Baník tak po sedmi odehraných kolech v nové sezoně 1. A třídy skupiny B je na skvělé 1. pozici se ziskem devatenácti bodů a skóre 25:5. Bilance Baníku je ze sedmi utkání – šest vítězství a jedna remíza. Nejlepším střelcem Baníku je se sedmi trefami Antonín Chumchal.

Orlová: aspirant na postup porazil doma Libhošť

Orlovská Slavie se pasuje na jednoho ze dvou aspirantu na postup do Krajského přeboru, tím druhým je Stonava. A svoji roli aspiranta postupu zatím potvrzuje. Svěřenci Romana Diviny vstoupili do sezóny těsnou výhrou se Starým Městem 1:0. Poté přivezli tři body z Jistebníku za vítězství 1:2, tři body získala Orlová i doma s Jablunkovem za vítězství 6:1. Ve čtvrtém utkání přišla jediná prozatímní ztráta, kdy Orlovská Slavie doma podlehla Stonavě výsledkem 0:3. V 6. kole otočila Orlová v domácím prostředí utkání s Lučinou a zvítězila 2:1. V sedmém kole si přivezla Orlová velmi cenné vítězství 0:1 z Dobratic. V posledním dosavadním odehraném utkání Orlová doma porazila 3:1 Libhošť.

Orlová tak po sedmi odehraných kolech v nové sezoně 1. A třídy skupiny B je na výborné 2. pozici se ziskem osmnácti bodů a skóre 15:7. Bilance Orlové je ze sedmi utkání – šest vítězství a jedna porážka. Nejlepším střelcem Orlové je s osmi trefami, nikdo jiný než David Jatagandzidis.

Vzájemná bilance: lepší pro Orlovou

Baník se v mistrovských utkáních utkal s Orlovou ještě v dobách divize celkem osmnáctkrát a v rámci 1. A třídy třikrát. V posledním mistrovském střetnutí v dobách divize se oba týmy střetly v sezóně 2006/2007, kdy na podzim zvítězil doma Baník výsledkem 2:1 a v odvetě na jaře vyhrál tým Orlové výsledkem 2:0. V minulé nedohrané sezóně již v 1. A třídě zvítězila na podzim doma Orlová 5:3. Ze střetnutí v soutěžních utkáních má lepší bilanci tým Orlové, která zvítězila desetkrát, Baník zvítězil sedmkrát a čtyřikrát se zrodila remíza. Jak dopadne tentokrát vzájemný duel obou týmů, se dozvíme v neděli.

Předzápasové statistiky:

Poslední vzájemný zápas:

FK Slavia Orlová-Lutyně – FK Baník Albrechtice 5:3 (4. kolo I.A třídy sk. B, sobota 24.8.2019)
Branky: 34., 38. a 73. Jatagandzidis David, 7. Klimsza Petr, 84. Renta Dominik – 18. a 42. Chumchal Antonín, 78. Vagner Lukáš z pok. kopu
FK Slavia Orlová-Lutyně: Thanh Luu – Mleziva (82. Hruška), Kempný, Hanusek, Botur – Klimsza, Kremzer, Macháček (35. Koník), Nowinski – Jatagandzidis, Renta
FK Baník Albrechtice: Laurenčík – Žyla D., Kociolek Jakub, Vagner, Schindler (46. Antonín) – Vondrus, Pařík, Dorozlo, Žyla M. (76. Kvapil), Kubiena – Chumchal

Poslední zápasy obou soupeřů:

TJ Sokol Hnojník – FK Baník Albrechtice 0:2 (8. kolo I.A třídy sk. B, 26.9.2020)
Branky: 16. Chumchal Antonín, 23. Kubiena Petr
FK Baník Albrechtice: Gradek – Cieslawski, Hovůrka, Kociolek Jakub, Vagner (74. Šlampiak) – Kubiena, Pešek, Žyla M., Žyla D. – Chumchal (84. Pařík A.), Kvapil (70. Hogh)

FK Slavia Orlová-Lutyně – FC Libhošť 3:1 (8. kolo I.A třídy sk. B, 26.9.2020)
Branky: 15. Vybíral Jan, 55. Kadlíček Vojtěch, 64. Jatagandzidis David – 32. Šimíček Daniel
FK Slavia Orlová-Lutyně: Virec – Zolman (80. Kondziolka), Hanusek, Vybíral, Nowinski – Kadlíček, Maleňák, Stebel (87. Jurček), Botur – Derík (75 Koník), Jatagandzidis

Vzájemné zápasy obou soupeřů:

Sezona 94/95: BANÍK – ORLOVÁ 1:7, ORLOVÁ – BANÍK 2:1
Sezona 95/96: BANÍK – ORLOVÁ 2:1, ORLOVÁ – BANÍK 0:1
Sezona 00/01: ORLOVÁ – BANÍK 0:0, BANÍK – ORLOVÁ 0:1
Sezona 01/02: BANÍK – ORLOVÁ 1:0, ORLOVÁ – BANÍK 1:2
Sezona 02/03: ORLOVÁ – BANÍK 2:0, BANÍK – ORLOVÁ 1:0
Sezona 03/04: ORLOVÁ – BANÍK 1:1, BANÍK – ORLOVÁ 0:1
Sezona 04/05: ORLOVÁ – BANÍK 0:0, BANÍK – ORLOVÁ 0:4
Sezona 05/06: BANÍK – ORLOVÁ 0:1, ORLOVÁ – BANÍK 0:0
Sezona 06/07: BANÍK – ORLOVÁ 2:1, ORLOVÁ – BANÍK 2:0
Sezona 18/19: ORLOVÁ – BANÍK 2:1, BANÍK – ORLOVÁ 3:2
Sezona 19/20: ORLOVÁ – BANÍK 5:3

Zápas o první místo v tabulce začíná – mistrovské utkání 9. kola 1. A třídy skupiny B na albrechtickém stadionu v neděli 4. října v 15:30 hodin. Neváhejte a přijďte podpořit Baník v dalším domácím důležitém a velmi těžkém utkání o mistrovské body, uvidíte souboj velmi kvalitních týmů soutěže! Náš tým potřebuje v tomto dalším domácím a velmi těžkém utkání vaši podporu! Na zápas byla nominována trojice sudích Matyáš Starý – Jan Beran – Jiří Picmaus. Jak toto další domácí mistrovské utkání a utkání o první místo dopadne, Vás budeme samozřejmě informovat i na našem webu a Facebook stránce.