shopping-bag 0
Items : 0
Subtotal : 0.00 
View Cart Check Out

Dohrávka je tady, Baník hostí Dobratice

FK Baník Albrechtice

Dohrávka je tady, Baník hostí Dobratice

Potvrdí Baník třemi body velmi solidní vstup do nové sezóny, anebo si hosté odvezou z Albrechtic aspoň bod? Těžký zápas, určitě jeden z nejtěžších v dosavadním průběhu soutěže, čeká na domácí tým Albrechtic, kdy Baník přivítá tým – TJ Dobratice. Oba soupeři se měli potkat třetí srpnový víkend, ale Baník se účastnil tradičního Štítu Albrechtic. Dobratice souhlasily s přeložením a oba týmy se následně domluvily na třetí záříjovou středu. Velmi zajímavý a zřejmě nadprůměrný duel se hraje ve středu 16. září od 17 hodin.

Baník: zasloužené a důležité vítězství ze Smilovic

První zápas v nové sezoně si Baníkovci odbyli na hřišti Libhoště. Baník na stadionu Libhoště čekal velmi těžký souboj. Odkud si Baník odvezl jeden bod za remízu 2:2. Druhé utkání v sezóně odehrál Baník opět na hřišti soupeře, a to ve Vratimově odkud Baník odjížděl s vítězstvím 0:3. Poté se Baník poprvé představil konečně doma a bylo z toho vítězství 6:2 proti Dobré. Následně Baník v posledním dosavadním utkání zajížděl na hřiště Smilovic, odkud si odvezl tři body za vysoké a zasloužené vítězství 0:6, kdy se třikrát prosadil Antonín Chumchal a jednou trojice Lukáš Vagner, Jan Hovůrka a Michal Kvapil.

Baník tak po čtyřech svých odehraných kolech v nové sezoně 1. A třídy skupiny B je na 3. pozici se ziskem deseti bodů a skóre 17:4. Bilance Baníku je ze čtyř utkání – tři vítězství a jedna remíza. Nejlepším střelcem Baníku je se šesti trefami Antonín Chumchal.

Dobratice: zasloužená výhra 0:5 na hřišti Hnojníka

Tým Dobratic vstoupil do nové sezóny domácí porážkou s Dobrou výsledkem 2:3, ale poté v dosavadních třech utkáních neztratil ani bod, a všechna tři utkání vyhrál. Nejdříve si Dobratice přijely pro tři body do Smilovic za výhru 0:2. Poté Dobratice doma zostudily tým Dolní Lutyně výsledkem 12:2 a v posledním dosavadním odehraném utkání Dobratice vyhrály v Hnojníku výsledkem 0:5, kdy se třikrát prosadil kapitán Marián Causidis, jednou Ondřej Skotnica a Matěj Šimeček.

Dobratice tak po svých čtyřech odehraných kolech v nové sezoně 1. A třídy skupiny B jsou na 5. pozici se ziskem devíti bodů a skóre 21:5. Bilance Dobratic je ze čtyř utkání – tři vítězství a jedna porážka. Nejlepším střelcem Dobratic je se šesti trefami kapitán Marián Causidis.

Vzájemná bilance: lepší ve prospěch Baníku

Z jedenácti dosavadních vzájemných střetnutí má lepší bilanci Baník, když sedmkrát zvítězil, jednou utkání skončilo nerozhodně a třikrát se radoval z vítězství tým Dobratic. Poslední dva duely v sezoně 2018/2019 vždy vyhrály hostující mužstva. Na podzim Dobratice v Albrechticích 1:2 a na jaře Baník v Dobraticích 2:5. Podzimní utkání nedokončené minulé sezóny vyhrál Baník doma výsledkem 3:0. Zvítězí opět domácí tým nebo hostující? Doufáme a věříme, že zůstanou tři body doma a Baník vylepší svoji vzájemnou bilanci.

Předzápasové statistiky:

Poslední vzájemný zápas:

FK Baník Albrechtice – TJ Dobratice 3:0 (5. kolo I.A třídy sk. B, neděle 1.9.2019)
Branky: 7. Kvapil Michal, 78. Antonín Bruno, 85. Izaiáš Tomáš
FK Baník Albrechtice: Laurenčík – Žyla D., Kociolek Jakub, Vagner, Izaiáš – Žyla M. (73. Hogh), Vondrus (73. Hovůrka), Klus, Dorozlo (80. Pařík), Kubiena – Kvapil (60. Antonín)
TJ Dobratice: Bocek – Skotnica, Škapa, Lýsek, Béla (46. Lisník) – Mitrenga (87. Bezecný), Kohut, Pařenica, Causidis, Somr – Šimeček

Poslední zápasy obou soupeřů:

SC Smilovice – FK Baník Albrechtice 0:6 (6. kolo I.A třídy sk. B, 13.9.2020)
Branky: 43., 44. a 85. Chumchal Antonín, 15. Vagner Lukáš, 52. Hovůrka Jan, 65. Kvapil Michal
FK Baník Albrechtice: Gradek – Cieslawski, Hovůrka, Kociolek Jakub, Vagner (22. Šlampiak) – Kubiena, Pešek, Žyla M. (77. Dorozlo), Žyla D. – Chumchal, Kvapil

TJ Sokol Hnojník – TJ Dobratice 0:5 (6. kolo I.A třídy sk. B, 12.9.2020)
Branky: 5., 44. a 55. Causidis Marián, 38. Skotnica Ondřej, 52. Šimeček Matěj
TJ Dobratice: Bocek – Kantor, Dobiáš, Lýsek, Skotnica – Mitrenga (56. Kohut), Pařenica (68. Škapa), Stříž (72. Březina), Somr (57. Lisník) – Šimeček, Causidis (74. Slavík)

Vzájemné zápasy obou soupeřů:

Sezona 14/15: BANÍK – DOBRATICE 4:1, DOBRATICE – BANÍK 1:2
Sezona 15/16: DOBRATICE – BANÍK 2:2, BANÍK – DOBRATICE 4:1
Sezona 16/17: BANÍK – DOBRATICE 4:0, DOBRATICE – BANÍK 4:5
Sezona 17/18: DOBRATICE – BANÍK 7:2, BANÍK – DOBRATICE 2:3
Sezona 18/19: BANÍK – DOBRATICE 1:2, DOBRATICE – BANÍK 2:5
Sezona 19/20: BANÍK – DOBRATICE 3:0

Mistrovské utkání 2. kola 1. A třídy skupiny B začíná na albrechtickém stadionu ve středu 16. září v 17:00 hodin. Neváhejte a přijďte podpořit Baník v druhém domácím důležitém utkání o mistrovské body, uvidíte souboj kvalitních týmů soutěže! Náš tým potřebuje v tomto druhém domácím a velmi těžkém utkání vaši podporu! Na zápas byla nominována trojice sudích Vojtěch Kubáček – David Jurajda – Patrik Smetana. Jak toto druhé domácí mistrovské utkání dopadne, Vás budeme samozřejmě informovat i na našem webu a Facebook stránce.

Komentáře