Trenér Radek Nešpor hodnotí podzimní část

Albrechtické A mužstvo mužů Baníku již odehrálo všechna utkání v podzimní části. Po podzimní části se svěřenci trenéra Radka Nešpora umístili na pátém místě se ziskem čtyřiadvaceti body. A právě po skončené podzimní části jsme vyzpovídali krátce trenéra Baníku Radka Nešpora. Jak se s odstupem času dívá na výkony svého mužstva trenér Albrechtic, se můžete dočíst v následujícím rozhovoru.

Pojďme se krátce vrátit do léta. Poprvé jste vedl tým od letní přípravy. Jak probíhala a jak jste s ní byl spokojen?

Protože příprava byla krátká, tak jsme nestihli to, co jsme chtěli. Chtěli jsme trénovat kondici a hlavně součinnost, ale chvílemi slabá účast na jednotlivých trénincích nám tyto plány zhatila.

Jak byste zpětně zhodnotil nedávno skončenou podzimní část sezóny? Pozitivně nebo negativně?

Jsem v celku spokojen. S výkony některých hráčů a i s postavením v tabulce. Mohlo to být, ale i lepší.

Který ze soupeřů se Vám nejvíce líbil? Které týmy jsou dle vzájemných utkání nejsilnější?

Tak zatím suverénní je Petřvald na Moravě, a to určitě zaslouženě. Mají opravdu kvalitní a zkušené mužstvo. Dále se mi moc líbil Jablunkov. Na tom jejich nekvalitním hřišti se mi líbili, hrají jednoduše a účelně. No a Orlová, ta konečně potvrzuje kvalitní kádr.

Který zápas se podle Vás nejvíce povedl a naopak, který Vás nejvíce zklamal?

Dobře jsme hráli s Dobraticemi, Vratimovem, ale i se Stonavou. Hrozně jsme hráli s Orlovou, se Smilovicemi, v Libhošti a hlavně mně mrzí televizní zápas v Lučině !!!

Jak jste spokojen s výkony samotných hráčů? Překvapil Vás někdo nebo naopak zklamal?

S některými jsem spokojen, s některými zklamán (radši jim to říkám osobně).

Za třináct utkání nastřílel náš tým čtyřicet branek, jste spokojen s produktivitou celku?

Produktivita mohla být daleko lepší. Vypracujeme si spoustu šancí, ale nemáme klid v koncovce.

Jak podle Vás naopak fungovala defenzivní činnost?

Defenziva je horší, museli jsme kombinovat se sestavou, a to se projevilo.

Jak bude probíhat zimní příprava?

Bude tvrdá.

Cíle pro jaro?

Zlepšit herní projev a udržet se nahoře.

Závěrem by mne zajímala ještě Vaše spolupráce s Jardou Vlčkem. Jak funguje?

Jardu jsem si přivedl, protože je to bývalý hráč. Mimo jiné i Albrechtic a má podobný názor na fotbal jako já. Hodnotíme každého hráče společně a já chtěl někoho, kdo to vnímá po svém.

Trenére, já Vám děkuji za příjemný rozhovor a hodně štěstí v další práci na Baníku.

Taky děkuji.