Hodnocení družstev mládeže Baníku za podzimní část

Všechny naše mládežnické týmy mají dohrané své soutěže v rámci Okresní fotbalové soutěže proto nastává ideální doba na bilancování podzimní části sezóny. V nové sezóně se nám povedl hlavní cíl, a to znovu rozdělit žákovská družstva na starší a mladší, což se povedlo. Tím pádem jsme do okresních fotbalových soutěží přihlásili 4 mládežnická družstva. Mladší přípravku, starší přípravku, mladší žáky a starší žáky. Další náš tým předpřípravka svou soutěž nemá a účastní se velkého počtu turnajů a přátelských trianglů. 


Starší žáci

Tým starších žáků se v okresní fotbalové soutěži umístil na hezkém 3. místě. Kluci předváděli střídavé výkony, ale bylo hezké vidět, že se náš tým nezalekl ani předních týmů a sehrál s nimi vyrovnané partie. Oproti minulé sezóně jsou kluci zase o krůček vepředu a je třeba na to navázat v jarní části sezóny. Jedinou kaňkou na této sezóně je malý počet zápasů v této soutěži, kdy se nám v průběhu odhlásil tým z Dolní Lutyně. Tím pádem jsme pro kluky domlouvali přátelská utkání v týdnu a aspoň si mohli vyzkoušet zahrát si s týmy, které startují ve vyšších krajských soutěžích. 

Trenéři starších žáků: Hawlasek Lukáš, Smiga Radim, Míček Martin, Kvapil Michal


Mladší žáci

Tým mladších žáků se v okresní fotbalové soutěži umístil na výborném 1. místě. Po celou dobu soutěže naši kluci ukazovali jak jsou fotbaloví a na velkém hřišti se zúročila jejich práce a práce našich trenérů, kteří měli vliv na kluky ročníku 2007/2008 od jejich začátků. Nejhezčí na tom je, že kluci k tomuto výsledku dokráčeli fotbalovostí, kdy soupeře přehrávali po zemi, což není vždy nejjednodušší cesta. Ale takhle to máme nastaveno ve všech kategoriích a právě přechod na velká hřiště by to měl vždy ukázat.

Trenéři mladších žáků: Hawlasek Lukáš, Smiga Radim, Míček Martin, Kvapil Michal


Starší přípravka

Tým starší přípravky nastřílel v obou skupinách Okresní fotbalové soutěže nejvíc branek a to 117, což je úctyhodný počet. V této kategorii startují děti ročníku 2009/2010 a je hezké vidět, že to bude zase velice silný a fotbalový dvojročník. Kluci se prezentovali velice hezkou hrou nejen v okresní soutěži, ale také na spoustě turnajích a a v přátelských zápasech. Vrcholem jejich snažení byl domácí turnaj Eurofertil Cup, kde startovalo spoustu skvělých týmů (Baník Ostrava, MFK Karviná apod.) a náš tým obsadil perfektní 3. místo. Tento tým patří momentálně k nejpočetnějším a celkem v něm působí na 30 malých fotbalistů a fotbalistek.

Trenéři starší přípravky: Krečmer Antonín, Culinka Miroslav, Šplíchal Pavel


Mladší přípravka:

V mladší přípravce působí také velice široká základna dětí ročníku narození 2011/2012, kluci i v této kategorii patří k předním týmům okresní fotbalové soutěže. Hlavním cílem zde bylo zapojit děti ročníku 2012 do nového systému hry 4+1. Tento přechod, kdy se děti poprvé setkávají s nějakým rozestavením na hřišti a také jsou pro ně novinkou brankáři se pomaličku daří formovat. I v tomto dvojročníku máme spoustu šikovných malých fotbalistů a máme radost z toho jak se neustále zlepšují. Také mladší přípravka sehrála velké množství turnajů a trianglů mimo OFS soutěž.

Trenéři mladší přípravky: Valošek Adam, Vodák David, Vlček Jaroslav, Gargas Tomáš, Miczka Roman


Předpřípravka:

V této kategorii jsou děti ročníku 2013/2014/2015. V květnu jsme uspořádali nábor do školičky, z které se nově příchozí děti přesunuli v září do předpřípravky. I zde je velmi početná skupina dětí a nemusíme mít tudíž strach o naše další ročníky. Kluci a dívky zajíždí na turnaje a pořádáme také přípravné triangly na našem hřišti. U předpřípravky se trenéři snaží učit děti základy fotbalu a hlavně je vše vedeno formou her. Zábavnou součástí tréninkových jednotek se staly výjezdy do Havířova, kde se děti zapojují do velice zábavné formy tréninků Sparťana (překážkové dráhy apod.).

Trenéři předpřípravky: Kulhánek Ondřej, Valošek Dan, Hermann Martin


„Naše mládežnické týmy nebudou zahálet ani v podzimních a zimních měsících, pauzu budou mít děti jen vánoční, kdy ukončíme tréninkové jednotky zhruba kolem poloviny prosince a znovu se s dětmi sejdeme hned na začátku ledna. Jako již tradičně budeme každý rok pořadateli Generali halové série, kterou odehrajeme celou ve Stonavské sportovní hale. Celkem zde budeme pořádat 9 turnajů pro kategorii přípravek (starší, mladší, předpřípravka). Nově se na naší umělé trávě rozjede Albrechtická zimní liga pro kategorii mladších a starších žáků, která proběhne od ledna do března a bude sloužit jako příprava na jarní část sezóny. Všechny týmy se také v únoru zúčastní zimního soustředění v Komorní Lhotce na které se už moc těšíme. Po zimní pauze budeme pomalu sondovat situaci okolo našich kluků, kteří jsou různě po hostováních, protože od nové sezóny která začne v záři bychom rádi vstoupili už také s týmem dorostu, který je velice důležitý do budoucna kvůli doplňování A týmu. Chceme stavět hlavně na našich odchovancích, kteří u nás působí od útlého mládí,“ prozradil šeftrenér mládeže Hawlasek Lukáš.

„Chtěl bych moc poděkovat všem trenérům mládeže, kteří odvádí výbornou práci pro náš klub. Obětují opravdu spoustu svého osobního času proto, abychom u nás měli výbornou mládežnickou základnu, což se daří. Stále se však nezříkáme nových trenérů, protože vést tolik dětí najednou je velmi náročné, zvlášť když chceme udržet stávající kvalitu našich týmů. Děkuji také rodičům našich všech svěřenců za podporu dětí při zápasech a je fajn vidět, že většina z Vás opravdu fotbalem žije a také dokáže přidat pomocnou ruku při různých fotbalových akcích námi pořádaných. S rostoucí mládežnickou základnou rostou také logicky náklady našeho klubu, proto bych chtěl moc poděkovat partnerům a sponzorům mládežnického fotbalu např. Obec Albrechtice, firmy Eurofertil, Gynet, Pikone, Ort Art, Stonavská restaurace, Joma, ZINA sport, Generali, Nadace OKD, Nadace ČEZ, Kovopol, Accelor Mittal, pan David Pikoň, Roman Miczka, Stanislav Kowalski a další. I díky těmto lidem a firmám můžeme dětem v našem klubu nabídnout opravdu výborný tréninkový a zápasový servis,“ dodal na závěr šéftrenér mládeže FK Baník Albrechtice Hawlasek Lukáš

A na závěr našeho hodnocení podzimní části ještě informujeme, že od září v našem areálu začala fungovat Czech Soccer Academy, ve které mají možnost trénovat jednou týdně nejen naše děti, ale také děti z okolních klubů. Akademii vedou bývalí trenéři přípravek Baníku Ostrava v čele se Zdeňkem Grygarem. Tato akademie je velkým přínosem pro naše svěřence jelikož je zaměřena více individuálně a trenéři s dětmi pilují věci, které se až tak detailně nedají zapracovat v našich trénincích.