Venkovní duel v Lučině se hraje netradičně v neděli od 12:15, důvodem je přímý přenos ČT Sport!

Poprvé v historii bude utkání Baníku vysíláno v přímém přenosu České televize. Stane se tak v neděli 27. října, kdy na obrazovkách ČT Sport budou moci diváci sledovat poslední venkovní mistrovský zápas podzimní části aktuální sezony v Lučině. Duel 13. kola mezi domácím týmem Finstal Lučina a Baníkem Albrechtice byl vybrán do vysílání ČT Sport v rámci společného projektu České televize a FAČR, který představuje nižší fotbalové soutěže. Z tohoto důvodu je výkop zápasu přesunut netradičně na neděli 27. října od 12:15 hodin (původní termín: sobota 26. října od 14:00 hodin). Nedělní utkání komentuje Vlastimil Vlášek

„Televizní přenos je pro nás historickou událostí a určitě se stane milníkem v historii našeho klubu. Možnost shlédnout televizní zápas nám otevírá příležitost seznámit s historii a děním v našem klubu širší veřejnost. Z důvodu značného nárůstu počtu hráčů a družstev plánujeme na nejbližší roky rekonstrukci a rozšíření našeho stávajícího areálu a i když v rámci obce cítíme velkou podporu pro naši práci, věříme, že možnost prezentace veškerého dění v klubu nám pomůže získat také další podporovatelé těchto aktivit. Je jenom škoda, že utkání se nehraje na našem hřišti, abychom mohli názorně ukázat, kolik práce se skrývá za hladkým chodem klubu. Navíc je utkání obrovskou příležitostí pro hráče vidět se z jiného úhlu pohledu, který umožní korekci některých opakujících se chyb. Věřím, že naši hráči nám neudělají ostudu a společně se soupeřem připraví pro diváky atraktivní podívanou jakou si televizní přenos určitě zaslouží,“ dodal k historickému okamžiku sekretář FK Baník Albrechtice Gustav Guńka.

Odkaz na tento zápas na stránkách České televize – ZDE

Odkaz o tomto zápase na stránky Fortuny – ZDE