Baník podruhé v sezóně poražen, Spartak Jablunkov – Baník Albrechtice 3:2

Každá série jednou končí. Ta Albrechtická, která čítala čtyři utkání bez porážky, skončila v 9. kole v Jablunkově, kde Baníkovci prohráli 2:3. První poločas sice vyhráli, ale domácím se po změně stran podařilo duel otočit. Albrechtičtí fotbalisté tak podruhé v sezóně museli všechny body přenechat svému soupeři. Baník tak z Jablunkova po špatném výkonu odjel s prázdnou!

1.FK Spartak Jablunkov – FK Baník Albrechtice 3:2 (1:2)

Na nerovném hřišti v Jablunkově musel trenér Radek Nešpor udělat několik změn v sestavě. K dispozici neměl trenér Baníku stopera Jakub Kociolka, kterého nahradil v obraně Matěj Schindler, který se postavil na kraj obrany a Dan Žyla zaujal pozici stopera. Do hry nemohl nastoupit ani kapitán David Dorozlo, kterého nahradil ve středu zálohy Marcin Žyla. Na střídačce měl kouč Baníku k nasazení vinou zranění do hry jen dva hráče. Do branky opět nastoupil Gabin Laurenčík.

Baník na nerovném hřišti v Jablunkově nečekal proti domácím vůbec jednoduchý zápas, jelikož domácí chtěli po čtyřech utkáních bez vítězství konečně stoprocentně bodovat. První možnosti v utkání měl však Baník, který i když nepředváděl dobrý výkon, tak působil fotbalovějším dojmem a držel více míč na kopačkách. První vážnější šanci měl Baník, ale se střelou si domácí brankář poradil. První branka v utkání přišla v 17. minuty, kdy se po centru a přiklepnutí Tomáše Izaiáše prosadil přesnou střelou Jan Hovůrka a otevřel skóre utkání – 0:1. Baník měl poté dalších několik možnosti na navýšení skóre utkání. Největší Antonín Chumchal, který po střele Jindřicha Kluse dorážel míč do prázdné branky, ale svoji střelu poslal jen do břevna domácí branky. Domácí měli možnost na vyrovnání Tomášem Martynkem, ale toho vychytal brankář Laurenčík. Domácí útočník Tomáš Martynek se, ale přece jen dočkal, když po přihrávce poslal svoji střelu na hranici pokutového území přesně ke vzdálenější tyčce a srovnal skóre utkání – 1:1. Baník si však vzal do konce prvního poločasu vedení zpět, když se ve 42. minutě z levé strany prosadil střelou na zadní tyčku Petr Kubiena a Baník znova vedl – 1:2. Domácí měli ještě jednu šanci, ale tu zneškodnil brankář Baníku. První poločas tak skončil vedením Baníku 1:2.

Druhý poločas začal pro Baník velmi špatně. Hned ze startu se totiž domácí dostali do protiútoku a brankář Baníku fauloval v pokutovém území jednoho z domácích hráčů a hlavní rozhodčí nařídil pokutový kop, který proměnil Tomáš Nieslaník a bylo srovnáno – 2:2. Po souboji musel být Albrechtický brankář ošetřován a utkání dochytával se zraněním. Domácím vyšel druhý  poločas výborně, jelikož po vyrovnávací brance se za nedlouho radovali z třetí branky v utkání, kdy domácí Adam Nieslanik se dostal za obranu Baníku a střelou kolem brankáře poslal domácí do vedení – 3:2. Baník tak zažil velmi nepovedený vstup do druhého poločasu. Do konce utkání měl více šanci ke skórování Baník, ale ani jednu šanci nevyužil. Největší měl asi dvakrát střídající Daniel Vondrus, ale v obou případech byl úspěšnější domácí brankář. Albrechtičtí fotbalisté tak podruhé v sezóně museli všechny body přenechat svému soupeři. Baník tak z Jablunkova po špatném výkonu odjel s prázdnou!

Branky: 37. Martynek Tomáš, 47. Nieslaník Tomáš z pok. kopu, 75. Nieslaník Adam – 17. Hovůrka Jan, 42. Kubiena Petr, ŽK: 39. Petružálek Matouš, 75. Hudzieczek Martin – 81. Vagner Lukáš, Rozhodčí: Tvardek Erik – Adamec Jiří, Šimík Martin, Počet diváků: 80

1.FK Spartak Jablunkov: Holboj – Sikora, Hudzieczek M., Zawada, Świerczek (65. Mariňak) – Puczok (43. Nieslanik A.), Hupka, Petružálek, Lysek (90. Pyszko) – Nieslaník T., Martynek. Trenér: Nieslaník Tomáš

FK Baník Albrechtice: Laurenčík – Izaiáš, Žyla D., Vagner, Schindler (72. Vondrus) – Kubiena, Kvapil, Žyla M., Klus, Chumchal – Hovůrka (56. Vondrus). Trenér: Nešpor Radek