Nejvyšší výhra v sezóně. Baník porazil Staré Město 7:0

Po domácí výhře s týmem Dobré odehrál Baník další utkání opět v domácím prostředí, kdy v rámci 8. kola 1. A třídy skupiny B přivítali tým ze Starého Města u Frýdku – Místku. Po rychlé brance Antonína Chumchala ve druhé minutě se do konce první půle prosadil ještě dvakrát Michal Kvapil, jednou Tomáš Izaiáš s Janem Hovůrkou a první poločas Baník tak jednoznačně ovládl výsledkem 5:0. Druhý poločas přinesl jen dvě branky, kdy třetí gól v utkání zaznamenal Michal Kvapil a krásnou střelou z dálky pečetil vysoké Baníkovské vítězství 7:0 Tomáš Izaiáš. Baník tak doma opět zvítězil zaslouženým výsledkem 7:0!

FK Baník Albrechtice – První SC Staré Město 7:0 (5:0)

Do dalšího domácího utkání, a to již čtvrtého v nové sezoně nebyl přítomen k utkání hlavní trenér Radek Nešpor, a tak ho zastoupil asistent Jaroslav Vlček, který poslal kromě jedné změny z minulého vítězného utkání s Dobrou stejnou sestavu. Do utkání v základní sestavě Baníku se vrátil Antonín Chumchal, který nahradil v základní sestavě z minulého utkání Seweryna Wojciechowského. Do branky opět nastoupil Gabin Laurenčík.

Od začátku utkání převzal Baník míč na svou stranu a neuběhly ani dvě minuty a Baník z první vážné šance, kdy po krásném míči za obranu od Davida Dorozlo prosadil Antonín Chumchal1:0. Druhá branky v utkání přišla ve 12. minutě, když Michal Kvapil přesprintoval obránce a z pomoci teče domácího brankáře vstřelil druhý gól Baníku – 2:0. Další branka přišla ve 30. minutě a prosadil se opět Michal Kvapil, který se uvolnil přes obránce hostů a střelou na vzdálenější tyčku navýšil vedení Baníku – 3:0. Čtvrtý gól Baníku přišel ve 42. minutě, kdy se prosadil Tomáš Izaiáš, který se uvolnil přes několik hráčů hostů i s brankářem a neměl problém navýšit skóre – 4:0. Do konce prvního poločasu padla ještě jedná branka, když dorážku po střele Petra Kubieny poslal do sítě hlavou Jan Hovůrka5:0. Baník v prvním poločase jasně dominoval na hřišti proti svému soupeři a dalších několik šanci ještě zahodil. První poločas tak skončil jasným výsledkem 5:0 ve prospěch Baníku.

Do druhého poločasu nastoupil Baník jen s jedinou změnou, kdy kapitána Davida Dorozla nahradil Marcin Žyla. Druhý poločas se po většinu odehrával na polovině hostů. Hosté měli jen jednou velkou šanci, se které trefili tyčku domácí branky, ale jinak žádnou výraznou příležitost neměli. Baník ve druhém poločase kontroloval své vedení a dokázal přidat ještě dvě trefy. V 71. minutě se po přihrávce Marcina Žyly za obranu prosadil Michal Kvapil a zaznamenal svůj třetí gól v utkání – 6:0. Skóre utkání poté Baník ve zbytku zápasu navýšil jen jednou. a to v 88. minutě, když se střelou z dálky do horní rohu hostující branky prosadil Tomáš Izaiáš a uzavřel skóre utkání – 7:0. Baník tak získal do tabulky 1. A třídy skupiny B další tři body v novém ročníku. Baník tak doma opět zvítězil zaslouženým výsledkem 7:0!

Branky: 12., 30. a 71. Kvapil Michal, 42. a 88. Izaiáš Tomáš, 2. Chumchal Antonín, 45. Hovůrka Jan,  ŽK: 27. Koloničný Roman, 69. Glembek Přemysl, Rozhodčí: Levinger Milan – Kret Martin, Slaný Jan, Počet diváků: 110

FK Baník Albrechtice: Laurenčík – Žyla D. (59. Schindler), Kociolek Jakub, Vagner, Izaiáš – Chumchal, Kvapil, Dorozlo (46. Žyla M.), Klus (59. Wojciechowski), Kubiena (66. Hogh) – Hovůrka (53. Vondrus). Trenér: Vlček Jaroslav

První SC Staré Město: Střalka A. (35. Pagáč) – Birčák Jak., Vašenda, Papaj, Šimek – Němec Pat., Němec T., Koloničný R., Furdan – Střalka K. (80. Birčák Jon.), Glembek. Trenér: Karsten Radim