Doma opět za tři body! Baník Albrechtice – Sokol Dobrá 3:0

S týmem z Dobré u Frýdku – Místku se v nedělním odpolední v rámci 7. kola I. A třídy skupiny B utkal tým Baník Albrechtice. A zápas dopadl lépe pro domácí Baníkovce, kteří se ujali vedení krásnou brankou z přímého volného kopu zásluhou Jana Hovůrky. Ve 42. minutě pak zvýšil náskok Michal Kvapil a Baník vedl po prvním poločase 2:0. Po změně stran přišel další gól Baníku, který vstřelil v 74. minutě střídající Rostislav Hogh. Baník tak doma opět zvítězil zaslouženým výsledkem 3:0 a opět vstřelil tři branky!

FK Baník Albrechtice – TJ Sokol Dobrá 3:0 (2:0)

Do dalšího domácího utkání, a to již třetího v nové sezoně poslal trenér Baníku Radek Nešpor stejnou sestavu kromě jedné změny, která přivezla bod z hřiště lídra tabulky z Petřvaldu na Moravě. Do utkání v sestavě Baníku se nemohl objevit kvůli zranění Antonín Chumchal, kterého nahradil v základní sestavě Seweryn Wojciechowski. Do branky opět nastoupil Gabin Laurenčík.

Od úvodního hvizdu sudího Tvrdého se Baník snažil drát před branku Dobré. Baník od úvodního hvizdu měl více míč na kopačkách a v 8. minutě se již mohli domácí příznivci radovat z úvodní trefy. Albrechtický Jindřich Klus si vzal míč a obešel trojici hráčů hostujícího družstva a těsně před pokutovým územím jej poslal jeden z Doberských k zemi a hlavní rozhodčí správně odpískal nedovolený zákrok a Baník tak měl výhodu volného přímého kopu. K exekuci volného přímého kopu se postavil Jan Hovůrka a naložil s tímto přímým kopem výborně. Albrechtický hráč poslal míč přes zeď bránících hráčů přímo do horního rohu hostující branky – 1:0. Baník byl aktivnějším týmem a sahal po další brance. Hosté z Dobré u Frýdku – Místku si kromě jediného nebezpečného centru, který však jen proletěl kolem domácí branky nevypracovali žádnou velkou příležitost, která by ohrozila domácího brankáře Laurenčíka. Baník proměnil další šanci v utkání ve 42. minutě, když po pěkné akci zvýšil vedení. Izaiáš přihrál míč Kvapilovi, který vyslal po lajně rychlou přihrávkou Kubienu, který poté přihrál zpět před branku Michalovi Kvapilovi, a ten neměl již problém prostřelit brankáře Dobré – 2:0. V závěru prvního poločasu mohl vstřelit svoji druhou branku v utkání Michal Kvapil, kterého vybídl ke střele Kubiena, ale tentokrát v obrovské příležitosti albrechtický střelec druhé branky úspěšný nebyl. Tím první poločas skončil a Baník si držel zasloužené vedení 2:0.

Trenér Baníku Radek Nešpor do druhého poločasu i přes vedení 2:0 provedl tři změny v sestavě, místo trojice hráčů Klus, Wojciechowski, Hovůrka nastoupila trojice Marcin Žyla, Hogh a Antonín. První pěknou akci druhé půlky předvedl Baník na začátku druhého poločasu, ale Kubiena mířil v nadějné pozici mimo. Baník měl několik možnosti na navýšení skóre, ale většinou chybělo přesnější zakončení. Baník byl opět aktivnějším a lepším týmem. Hosté z Dobré si za celý druhý poločas a dá se říci i zápas připsali jedinou velkou příležitost, která stojí za zmínku, a to šanci Jana Filipčíka, kterého ale vychytal domácí brankář Laurenčík. Baník v 74. minutě přidal ještě jednu branku, a to když po přihrávce se do míče z první opřel střídající Rostislav Hogh a vyslal na branku střelu, která se odrazila od horní tyčky hostující branky před brankovou čáru, ale to nezabránilo k navýšení skóre, jelikož odražený míč si sám střílející hráč ještě doběhl a dorazil ho před hostujícím brankářem do sítě – 3:0. Do konce utkání měl Baník ještě několik příležitosti na další branky. Ta největší přišla v úplném závěru utkání, kdy Kubiena vybídl ke skórování střídajícího Vondruse úplně před prázdnou branku, ale mladý hráč Baníku svůj moment na premiérový gól v mistrovském utkání za Baník prováhal, jelikož dobíhající obránce Dobré mu skluzem zabránil ke vstřelení branky. Baník to však mrzet nemuselo, jelikož skóre utkání již bylo 3:0, a to se taky nezměnilo. Baník tak získal do tabulky 1. A třídy skupiny B další tři body v novém ročníku. Baník tak doma opět zvítězil zaslouženým výsledkem 3:0 a opět vstřelil tři branky!

Branky: 8. Hovůrka Jan, 42. Kvapil Michal, 74. Hogh Rostislav, ŽK: 50. Žyla Marcin, Rozhodčí: Tvrdý Zbyněk – Moravec Roman, Dedek Vojtěch, Počet diváků: 150

FK Baník Albrechtice: Laurenčík – Žyla D. (55. Pařík), Kociolek Jakub, Vagner, Izaiáš – Kubiena, Wojciechowski (46. Žyla M.), Klus (46. Hogh), Dorozlo, Kvapil – Hovůrka (46. Antonín, 65. Vondrus). Trenér: Nešpor Radek

TJ Sokol Dobrá: Pešák – Georgiovský F., Junga, Zícha (33. Gryžboň P.), Šmahaj D. – Gryžboň O. (82. Lužný), Figura, Platoš, Novák (64. Georgiovský O.), Palarčík – Filipčík. Trenér: Zářický Tomáš