Z hřiště lídra tabulky s jedním bodem, Petřvald na Moravě – Baník Albrechtice 0:0

Na hřišti staronového účastníka 1. A třídy skupiny B, a to na půdě mužstva TJ Petřvald na Moravě se v sobotním odpolední představili Baníkovci v rámci 6. kola. Petřvald před tímto utkání měl na kontě ze čtyř utkání plný počet bodů. V Petřvaldu byl k vidění zajímavý fotbal se šancemi na obou stranách. Domácí zachránila před inkasováním v prvním poločase tyčka a když ani domácí fotbalisté neudeřili, skončil tento vzájemný souboj zaslouženě nerozhodným výsledkem 0:0. Baník si tak z hřiště lídra tabulky odvezl domů velmi cenný, ale zasloužený jeden bod a je prvním týmem, který obral Petřvald o body!

TJ Petřvald na Moravě – FK Baník Albrechtice 0:0 (0:0)

Na hřišti lídra tabulky dostala příležitost stejná sestava, jaká nastoupila před týdnem doma proti Dobraticím jen kromě dvou změn. Na střídačku usedl oproti minulému utkání Marcin Žyla a absentující Daniel Vondrus. Místo nich se objevil v základní jedenáctce Jan Hovůrka a nejlepší střelec týmu Antonín Chumchal. Do branky opět nastoupil Gabin Laurenčík.

Baník vstoupil do utkání velkou šancí Hovůrky, který hned v 1. minutě na střílený centr před odkrytou brankou domácích nedosáhl. Domácí ohrozili v následných deseti minutách hostující branku jen dalekými střeleckými pokusy. Baník byl v prvním poločase aktivnějším a lepším týmem než lídr tabulky. Domácí hrozili především ze standartních situací, ale ty jsi Baníkovci v čele s brankářem Laurenčíkem pohlídali. Dobrou příležitost na úvodní branku měl Michal Kvapil, ale jeho střela z dálky v domácí brance neskončila. Za zmínku stojí i střela Davida Dorozlo, které chybělo pár centimetru. Baník byl blízko úvodní branky z přímého kopu, ze kterého Jan Hovůrka orazítkoval tyč domácí branky. Domácí tým v prvním poločase žádnou velkou příležitost neměl, a když se neprosadil ani z velkých možností Baník skončila první půle bezbrankovým výsledkem 0:0.

Ve druhém poločase domácí přidali a vyrovnali hru v utkání. Domácí jsi oproti prvního poločasu vypracovali i velké příležitosti. Tu největší zahodil po centru domácí Novák, když z cca jednoho metru před Albrechtickou brankou nepochopitelně zamířil mimo tři tyče. Domácí jako po většinu utkání hrozili zejména ze standartních situaci, ale ty Baník bojovným a obětavým výkonem ubránil. Moc šanci se ve druhém poločase neudálo, kromě střely z dálky střídajícího Marcina Žyly, ale tu domácí brankář zneškodnil. Domácí mohl poslat do vedení svým střeleckým pokusem Jiří Huvar, ale jeho střelu dokázal zneškodnit brankář Laurenčík. Baník mohl rozhodnout o zisku třech bodech v závěru utkání, kdy nepovedený centr Lukáše Vagnera rozhodil tak domácího brankáře, že ho musel vyrazit jen na kopačky Marcina Žyly, a ten míč vrátil před branku na volného Antonína Chumchala, ale jeho zakončení chyběla razance, a tak domácí brankář si z jeho střelou poradil. To bylo však vše, poté již hlavní rozhodčí Radek Poledník ukončil vyrovnané utkání. Baník tak udržel na hřišti lídra tabulky čisté konto a protože naši hráči rovněž neskórovali, skončilo utkání zaslouženou dělbou bodů! Baník tak domů veze velmi cenné tři body a jako první obral Petřvald na Moravě o body!

ŽK: 5. Huvar Radek, 80. Štverka David – 16. Kubiena Petr, Rozhodčí: Poledník Radek – Adamec Jiří, Levinger Milan, Počet diváků: 65

TJ Petřvald na Moravě: Kozelský – Huvar R., Augustýnek, Hýl, Ciesarík – Štverka, Danyi – Fendrich, Novák (88. Válek), Macíček (51. Uhlíř) – Huvar J.. Trenér: Halamíček Jiří

FK Baník Albrechtice: Laurenčík – Žyla D., Kociolek Jakub, Vagner, Izaiáš – Kubiena, Kvapil (65. Žyla M.), Klus, Dorozlo, Chumchal – Hovůrka (79. Antonín). Trenér: Nešpor Radek