Trenér Radek Nešpor hodnotí jarní část soutěže

Od konce září působí na lavičce Albrechtického Baníku Radek Nešpor, kdy přebral tým po špatných výsledcích a úkol by jasný dostat se v jarní části do klidných vod soutěžní tabulky. Nutno podotknout, že jeho mise je úspěšná. V třinácti jarních utkáních pod jeho vedením vyhráli Albrechtičtí hned devětkrát. Úspěšný trenér nám krátce odpověděl na pár otázek.

Trenére, pro jarní část byl po nepovedeném podzimu jasný, a to zachránit se. To se přesně podařilo, takže se dá říct – mise splněna?

Ano, mise splněna.

Po podzimní třinácté příčce jsme se v jarní části sezóny vyšplhali až na páté místo. Můžete vyjmenovat hlavní důvody, proč se Vašemu mužstvu jaro takhle povedlo?

Než hráči pochopili, oč jde, to sice chvíli trvalo, ale dopadlo to dobře.

Jaký byl tedy klíč k povedené jarní části?

Najít společnou řeč.

Důležitým momentem byly určitě zvládnuté úvodní duely jarní části, když jsme dokázali zvítězit ve Vratimově, doma porazit Orlovou a neprohráli jsme ani u lídra v Bystřici. Souhlasíte?

Myslím, že se to nastartovalo hned první přípravný zápas. Prohrávali jsme 3:0 v poločase a dokázali jsme zvítězit. Tohle určitě bylo důležité!

Když byste se měl ohlédnout za těmi zápasy od té doby, co jste přišel a vypíchnout dva, které Vám zůstaly v mysli, které by to byly?

Ve Vratimově a oba zápasy se Starým Městem.

Vy jste tým přebíral koncem září. Jak jste tým převzal tak moc času něco vymyslet nebylo, ale i tak šlo vidět zlepšení. Velké zlepšení však přišlo po zimní přípravě, a to viditelné. Najednou se začalo vyhrávat i střílet branky. V čem tkvěla ta změna?

V tom, že jsme našli vhodný herní systém a neustále jsme to připomínali, že na hřišti musí být kolektivní pojetí. Stále jsme se o tom bavili. Kluci byli obětaví a komunikovali.

Vám se podařilo v jarní části probudit ofenzivní činnost. Ani jednou náš tým nevyšel střelecký naprázdno. Mimo jiné jsme daly dvakrát čtyři branky (Smilovicím a Hrabové) a šest Libhošti. V podzimní části byl velkým problémem střílet branky…

Ano, někdo si myslí, že hrajeme divoce, ale tak jsem si to představoval, máme kvalitní hráče dopředu, jen je stačilo trochu oživit.

Dařilo se i zadním řadám. Příliš jsme neinkasovali, s tímto spokojenost?

Obranu jsme poskládali z toho, co máme a opět se nechci opakovat – kluci vnímali a hráli tam, kde bylo potřeba.

Když se bavíme o zadních řadách, tak při zranění, jste musel utvořit novou stoperskou dvojici Jakub Kociolek a Lukáš Vagner. Tento tah vám však vyšel dokonale, souhlasíte?

Ano, byla to jedna z variant a vyšla. Lukáš je zkušený hráč a Jakub se své role zhostil na výbornou, oběma to celkem sedlo.

Vybavíte si nejlepší a nejhorší výkon v sezóně od té doby co jste tým převzal?

Nejhorší – oba zápasy se Starým Městem a nejlepší asi druhý poločas ve Stonavě (možná Orlová, Vratimov, Bystřice).

Můžete jmenovat něco, co se během sezóny nepodařilo? Co vás třeba naštvalo či zklamalo?

Nepodařilo se nám získat více hráčů.

V jarní části náš tým jen jednou odešel bodově naprázdno (doma se Starým Městem). Šlo této porážce zabránit?

Ano, určitě šlo! Začali jsme hrát za stavu 1:3! Do té doby to bylo bez pohybu, a jak se říká, nemělo to mrd!

Každopádně se vám podařilo udělat bodový rekord v jarní části. Čekal jste po podzimní části tak povedené jaro?

Měl jsem obavy z rozlosování. Kdybychom první čtyři kola prohráli, kdoví jak by to dopadlo.

Kdybyste měl jmenovat nejplatnějšího hráče, kdo by to byl?

Nechci nikoho upřednostňovat, ale Petr Kubiena – to je důležitý hráč!

Máte v úmyslu udržet stávající podobu kádru? Jak to aktuálně vypadá s příchody a odchody?

Ano, jen musíme doplnit. Posily? Snad nám něco vyjde.

Sezona tak skončila, ale jistě už myslíte na letní přípravu. Co čeká hráče v letní přípravě?

Nemáme moc času, takže trochu dřiny a hlavně hra. Musíme zapracovat na součinnosti.

Trenére, díky za rozhovor. Hodně štěstí v další práci.

Taky díky.