Warning: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable in /data/www/fkbanikalbrechtice.cz/www.fkbanikalbrechtice.cz/wp-includes/post-template.php on line 284

Tomáš Izaiáš: Páté místo po nepodařeném podzimu je úspěch

Tomáš Izaiáš: Páté místo po nepodařeném podzimu je úspěch

Máme za sebou poslední utkání sezony. Teď už Baník čeká tradiční Štít Albrechtic a poté zasloužená krátká dovolená. Baník v sobotním posledním mistrovském utkání zvítězil na hřišti silných Dobratic výsledkem 2:5, což stačilo na konečnou pátou příčku v šesté nejvyšší soutěži. Po zápase se hráči loučili se svými nejvěrnějšími fanoušky, kteří přijeli Baník podpořit. Za Baník na levém kraji obrany nastoupil opět odchovanec Tomáš Izaiáš. Po zápase jsme právě albrechtického odchovance požádali o zhodnocení nejen posledního zápasu. Tomáš nám krátce zhodnotil i celou sezonu.

Tomáši, na závěr sezony vítězství v Dobraticích. V oslabené sestavě zasloužené tři body?

To určitě. Jsme rádi, že jsme tím podtrhli aktuální formu a doufáme, že po pauze navážeme na stejné výkony.

Jaký byl z Tvého pohledu vůbec poslední duel sezóny? Přeci jen padlo hodně branek.

Padlo, už v poločase to bylo 2:2. Asi proto, že hřiště je tam menší a nepřijeli jsme tam hrát zanďoura.

Jaká byla nálada v týmu po závěrečném utkání? Následovala rozlučka se sezonou?

Nálada a parta je dobrá. Rozlučka byla, nesešli jsme se bohužel všichni.

Sezona tedy před pár dny skončila (ještě nás čeká Štít Albrechtic – pozn. red.), jak bys ji celkově ohodnotil?

Průměrná. Jaro nám vyšlo, hraje se však i na podzim a odehrát polovinu dobře nestačí.

Bereš konečné páté místo jako neúspěch nebo úspěch?

V naší situaci po nepodařeném podzimu určitě jako úspěch.

Teď, upřímně, čekal bys po nepovedené podzimní části, že se tak rychle zachráníme a sezónu dohrajeme v pohodě?

Že se zachráníme jsem věděl, hráče máme kvalitní. Že ji dohrajeme až takhle v pohodě jsem nečekal.

Když se podíváme zpětně, tak co chybělo k tomu, aby podzimní část byla povedena, jako ta jarní část, kdy jsme se stali nejlepším týmem jara ze všech. Kde hledat příčiny nepovedené podzimní části?

To upřímně nevím. Byly tam nějaké změny a i rozestavení, muselo si to sednout.

Je něco, co Tě na letošní sezoně zklamalo a co naopak potěšilo?

Potěšilo určitě to, že se táhlo za jeden provaz.

A byl v sezoně nějaký moment, na který budeš vždycky rád vzpomínat?

Asi celé jaro.

Ty jsi nastupoval povětšinou v jarních utkáních na levém kraji obrany. Jak se ti na tomto, pro Tebe se dá říct, neobvyklém postu hraje?

Ze začátku nic moc, protože jsem tam nikdy nehrál. Nicméně zvykl jsem si. A možná mi to tam i sedí víc než vepředu.

Jaké budou cíle Tvoje i týmu pro příští sezónu?

Nic konkrétního. Hlavně se kvalitně připravit a navázat na co nejlepší výkony, abychom ukázali, že to nebyl jen výkřik do tmy.

Co bys vzkázal vlastnímu týmu, spoluhráčům?

Vše podstatné si řekneme v kabině.

S jakým cílem pojedete v sobotu uzavřít sezónu na tradiční Štít Albrechtic?

Chtělo by ho asi už konečně vyhrát, ale to víme všichni…

Od neděle po Štítu Albrechtic máš dovolenou. Co Tě čeká?

Klasika, dovolená i práce.

Na závěr. Máš nějaký vzkaz pro fanoušky?

Děkujeme za podporu v zápasech i po nich.

Tomáši, díky za rozhovor.

Taky děkuji.