Jaro jsme zvládli bravurně, říká po Libhošti Marcin Žyla

Baník má za sebou poslední domácí utkání této sezóny, když doma porazil vysokým výsledkem tým Libhoště 6:0. V základní sestavě albrechtického Baníku nastoupil opět již po několikráte odchovanec Marcin Žyla, který odvedl spolehlivý výkon. Baník se tak rozloučil s diváky v této sezóně na jedničku a teď ho čeká již jen poslední utkání na hřišti Dobratic. Odchovance Baníku jsme požádali o krátký rozhovor po posledním domácím utkání. Více uvnitř tohoto článku.

Marcine, nad Libhošti výhra 6:0, takže se zápasem asi musíte být spokojeni?

Tak určitě, jsme rádi, že jsme náš poslední domácí zápas zvládli na jedničku, zejména druhý poločas.

Co bylo rozhodujícím faktorem nedělního vítězství?

Těžko říct, zřejmě povedené jaro, hrajeme už s lehkou hlavou a v kabině vládne skvělá atmosféra.

Libhošť sice branku nevstřelila, ale nějaké šance měla, i přesto se zeptám, jak těžce se její hráči bránili?

Hráli jsme zodpovědně od zadu, takže jsme je do velkých šanci nepouštěli, a když už jo, tak Gabo (Gabin Laurenčík) stal na správném místě.

Letošní ročník je téměř u konce, jak bys jej zhodnotil z Tvojí osobní pozice?

Jsem rád, že jsem se vrátil a pomohl týmu k záchraně, byť moje výkony mohly být v některých zápasech daleko lepší.

A jak bys zhodnotil sezónní počínání celého týmu?

Na podzim jsem nehrál, takže se mi to hodnotí těžce, ale jaro jsme zvládli bravurně.

V posledním kole nás čekají Dobratice. S čím k poslednímu zápasu vyrazíme? Jaký bude cíl a očekávání?

V Dobraticích se hraje vždy špatně, bude to určitě náročné, já bohužel nebudu, takže budu držet klukům palce, ať to zvládnou za 3 body.

Měl bys závěrem nějaký vzkaz pro fanoušky?

Děkujeme za podporu během celé sezóny, doufám, že se na to dalo koukat a věřím, že budou chodit i nadále.

Děkuji za rozhovor

Také děkuji.