Baník se s diváky rozloučil vítězně, Baník Albrechtice – FC Libhošť 6:0

Baník má za sebou poslední domácí utkání v rámci 1. A třídy skupiny B, ve kterém se střel s týmem Libhoště. Baník v posledním utkání před vlastními diváky potvrdil tři body z minulého utkání z derby ve Stonavě a rozloučil se skvělým způsobem, když svého nedělního soupeře vyprovodil šesti góly a zaslouženě zvítězil. V prvním poločase se Baník prosadil dvakrát, když obě trefy zaznamenal Antonín Chumchal. Ve druhém poločase Baník svůj náskok navýšil o čtyři branky, když se postupně trefovali do sítě soupeře Petr Kubiena, Tomáš Izaiáš, Bruno Antonín a konečný výsledek 6:0 určil Lukáš Vagner. Baník si tak pohodlně připsal v závěrečném utkání před vlastními diváky zasloužené tři body za vítězství 6:0!

FK Baník Albrechtice – FC Libhošť 6:0 (2:0)

Trenér Baníku Radek Nešpor musel opět udělat změny v sestavě oproti minulém utkání ve Stonavě. Tentokrát chyběl z vítězného derby Michal Kvapil, kterého nahradil Bruno Antonín. Do sestavy se vrátil i Tomáš Izaiáš, který nahradil v obraně Lukáše Vagnera, který byl připraven zasáhnout do hry z lavičky. V bráně se opět mezi tyče postavil Gabin Laurenčík.

Úvod utkání na perfektně připraveném hřišti, které bylo ještě před utkáním pokropeno novými postřiky přinesl z obou stran docela svižné tempo a snahu z obou stran, co nejdříve se dostat do vedení. Šance byli k vidění na obou stranách. Hosté však své šance nevyužili hlavně díky dobře chytajícímu Gabinu Laurenčíkovi. Za to domácí Baníkovci ano. Ve 24. minutě po slibných šancích na obou stranách přišel první gól utkání, když se prosadil Antonín Chumchal, kterého vybídl ke skórovaní přesnou přihrávkou Jindřich Klus a albrechtický útočník tuto přihrávku využil, když nejdříve, ale trefil brankáře a do sítě dostal až dorážku – 1:0. Druhá branka v utkání přišla ve 44. minutě a střelcem branky byl opět Antonín Chumchal, který ustal souboj s obránce Libhoště a v samostatném uniku obstřelil brankáře – 2:0. Do kabin se tak šlo za stavu 2:0 ve prospěch Baníku. Nutno dodat, že i hosté měli své šance, ale na rozdíl od Baníku je nevyužili.

Do druhého poločasu nastoupil Baník beze změny. Hosté střídali jednou. Lepší nástup do druhé časti zápasu měli hosté, když hned ze začátku mohli snížit skóre utkání, ale proti byl brankář Baníku, který velkou příležitost hostu zneškodnil. V 58. minutě přišel třetí gól v utkání. Střelcem třetí branky Baníku byl Petr Kubiena, který utekl na pravé straně hostující obráncům a přesnou střelou navýšil vedení Baníku – 3:0. Po této brance veškeré šance na bodový zisk Libhoště vyhasla a Baník se bavil fotbalem. V 61. minutě to potvrdil čtvrtým gólem Albrechtic Tomáš Izaiáš, který se dostal v šestnáctce k odraženému míči a nechytatelnou střelou ho poslal za záda brankáře Dubce – 4:0. Za pět minut to bylo již o pět branek. Pátý gól Baníku zaznamenal Bruno Antonín, který poslal míč do odkryté branky na zadní tyčce po přesném centru – 5:0. Baník vstřelil v utkání ještě jednu branku, a to v 82. minutě, když se přesnou střelou k tyčce prosadil Lukáš Vagner6:0. Do konce utkání již další branka nepadla a Baník se tak s domácími diváky v sezóně rozloučil skvělým způsobem a zvítězil tak zaslouženým výsledkem 6:0. Pěkné rozloučení s domácím prostředím!

Branky: 24. a 44. Chumchal Antonín, 58. Kubiena Petr, 61. Izaiáš Tomáš, 67. Bruno Antonín, 82. Vagner Lukáš, ŽK: 78. Vagner Lukáš – 45. Pojezdala Pavel, 78. Čapka Patrik, Rozhodčí: Mitura Michal – Čuba Daniel, Tvardek Erik, Počet diváků: 200

Baník Albrechtice: Laurenčík – Pařík, Kociolek Jakub, Hovůrka, Izaiáš – Kubiena (72. Vagner), Klus, Žyla M., Dorozlo (74. Smiga), Chumchal – Antonín. Trenér: Nešpor Radek

FC Libhošť: Dubec – Eckelsberger (46. Šimíček), Melčák, Velart, Symerský – Čapka Jar. (74. Pham), Čapka P., Pojezdala, Hanzelka – Šimíček D., Názalaník (61. Seidler). Trenér: Krajčí Miroslav